Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Ekonomi
Paypal Türkiye'deki faaliyetlerini durdurdu

Özellikle internet ve yurt dışı alışverişleri için sık sık kullanılan ön ödemeli kart alternatiflerinin başında gelen Paypal Nakit Kart, Türkiye'deki faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

31.5.2016  04:15

Paypal Türkiye'deki faaliyetlerini durdurdu

İnternetten alışveriş yapanlar için güvenli para hesabı hizmeti sunan uluslararası dev firma PayPal, Türkiye'deki faaliyetlerini durdurma kararı aldı. İnternet sitesinden yaptığı açıklamada kullanıcılarına bilgi veren PayPal Türkiye, yerel düzenleyici kuruluşa (BDDK) yaptıkları lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerini durdurma talimatı verdiğini belirtti.


Yapılan açıklamada,PayPal'ın Türkiye'deki müşterileri PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemlerini 6 Haziran 2016'dan sonra yapamayacağı belirtildi.

İşte o açıklama:

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme


PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.
 
6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.


Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayıüzüntü duymaktayız.


Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.


PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal'a vermiş olduğunuz destek Türkiye'deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.


Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

BDDK REDDETMİŞ

PayPal bilgilendirme sayfasına tıklayan kullanıcılar ise soru cevap şeklinde merak ettikleri detayları öğrenebiliyorlar:


Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin