Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Ekonomi
Temmuz’da enflasyon beklentilerin üzerinde

Temmuz ayı enflasyon rakamları geldi. Temmuz’da enflasyon yüzde 1,16 olarak açıklandı. Beklentilerin aylık enflasyonun yüzde 0,72 artması yönündeydi.

3.8.2016  16:58

Temmuz’da enflasyon beklentilerin üzerinde

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı Temmuz ayı enflasyon verilerine göre, TÜFE Temmuz'da yüzde 1.16 arttı. Beklentiler yüzde 0.72 artış yönündeydi. 


TÜFE yıllık olarak yüzde 8.79 arttı. Yİ-ÜFE Temmuz'da yüzde 0.21 arttı. Yİ-ÜFE yıllık yüzde 3.96 arttı

Özel kapsamlı TÜFE göstergelerinden "H" Temmuz'da yıllık olarak yüzde 8.56, "I" yüzde 8.70 arttı.
 

TEMMUZ ZAM ŞAMPİYONU TURLAR OLDU

Tüketici fiyatları bazında temmuzda en yüksek fiyat artışı yüzde 54,09 ile yurt içi bir hafta ve daha fazla süreli turlarda, en fazla fiyat düşüşü ise yüzde 28,64 ile erikte görüldü. 

RAPOR OLUMLU ETKİ YAPTI 
 
İstanbul Tüccarlar Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı İlker Önel, MB'nın yaptığı uyarının olumsuz etkiyi azalttığına işaret ederek "Merkez Bankası'nın özellikle son raporunda vurgu yaptığı gibi beklentiler doğrultusunda yüksek gelen rakamları alkol-tütün grubu ve işlenmemiş gıda fiyatları etkilemiş görünüyor.  Özellikle kurlara bağlı olarak da bahse konu olan ürünlerdeki fiyat artışı rakamlara olumsuz yansımış. Rakamlar her ne kadar beklentilerden yüksek gelse de, önceden Merkez Bankası'nın yaptığı uyarı piyasa üzerinde olumsuz etkisini azaltmış görünüyor" dedi.
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin