Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Ekonomi
Bankalarda sicil affı geliyor

Ekonomi Koordinasyon Kurulu kararlarının açıklandığı toplantıda konuşan Başbakan Yıldırım, bir gazetecinin soru üzerine sözü Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'ye verdi. Tüfenkçi "Bankalarla da görüşüyoruz, sistem düzeltmesi için de gerekli çalışmaları yapıyor. Sizin talimatınız doğrultusunda sicil affı için çalışıyoruz. Size çalışmalarımız bittiğinde arz edeceğiz" dedi.

8.12.2016  18:17

Bankalarda sicil affı geliyor

Başbakan Binali Yıldırım, Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) kararlarını açıkladı. Başbakan'ın açıklamalarından sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım bir gazetecinin "sicilinin bozulduğu için kredi alamayanlar var, esneklik yapılması söz konusu mudur?" sorusu üzerine sözü  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'ye verdi.

Tüfenkçi: "Bankalarla da görüşüyoruz, sistem düzeltmesi için de gerekli çalışmaları yapıyor. Sizin talimatınız doğrultusunda sicil affı için çalışıyoruz. Size çalışmalarımız bittiğinde arz edeceğiz." dedi.

Başbakan Yıldırım KOBİ'lere bir yıl geri ödemesiz 50 bin TL'lik kredi imkanı getirileceğini. Geri ödemelerin ikinci yıldan itibaren başlayarak 3 eşit parçaya bölüneceğini belirtti.

Kobilere verilecek kredi ile ilgili merak edilenleri yanıtlayan Mehmet Şimşek "Burada zaten şu anda takibe düşen, alacak olan düşük zaten sistemde. Dolayısıyla diyelim ki önümüzdeki birkaç yıl içerisinde yıl başına düşecek maliyet 4 milyar dolar, 4.5 milyar lira olan. 17 milyar lira maksimum bir yük. Batık krediler... Bankalar kredi verecek, biz kefil olacağız. Batık olması halinde de hazinenin yükleneceği yükün riskini yüzde 7 ile sınırladık." diye konuştu.

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin