Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Ekonomi
Kimse kriz beklemesin!

Başdanışmandan al haberi: Körfez başta olmak üzere ciddi sermaye girişi olacak

8.12.2016  20:04

Kimse kriz beklemesin!

Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Cemil Ertem, son haftalarda TL’nin giderek erimesine rağmen kur sorunu olmadığını savundu.

 

NTV canlı yayınında konuşan Ertem, dolarda iki gündür devam eden düşüşün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Dövizleri bozdurun” çağrısının ardından yurttaşların Türk Lirası’na dönmesinden kaynaklı olduğunu savundu. Böylece kalıcı kazanç elde edildiğini belirten Ertem, “Kurla ilgili sorunumuz yok” diye konuştu.

 

Türkiye Varlık Fonu ile çok ciddi uluslararası anlaşmaların yapılacağını kaydeden Ertem, “Türkiye’ye ciddi kaynak girişi olacak” dedi.

 

Ertem, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde bulunan şirketlerden Türkiye’ye yatırım talebi olduğunu öne sürerek, “Türkiye’ye 2017 itibarıyla Körfez başta olmak üzere ciddi sermaye girişi olacak” diye konuştu.

 

 

Erdoğan ‘seferberlik’ çağrısı yapmıştı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurttaşlara ‘milli parada bereket olduğu’ gerekçesiyle, “Son günlerde hani bir döviz meselesi çıkardılar. Gelsin parasını TL’ye dönüştürsün. Türk Lirası değer kazansın, altın değer kazansın. Ne lüzum var gideceğiz dövize değer kazandıracağız. Gelin bunu yapın. Ve bu adımı attığımız sürece birilerinin oyunu da bozulacak. Hiç endişe etmeyin, bu oyunu kısa zamanda bozarız” diye çağrı yapmıştı.

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin