Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Ekonomi
TÜRKPETROL 'EVET' DİYEN DEMİRÖREN'İN!

Başkanlık Sistemi için gerekli olan Anaya Değişikliği Referandumunda “Evet” diyeceğini açıklayan Demirören, 86 yıllık bilinirliğiyle Türkiye akaryakıt pazarının en güçlü isimlerinden “TÜRKPETROL” markasını satın aldı. Türk Petrol Vakfı’ndan yapılan alım sonrası TÜRKPETROL’ün yanı sıra ‘Şapka Şekli’, ‘TP’ ve ‘Turkoil’ gibi 12 farklı marka daha Demirören’in oldu. Grubun 38 yıllık Ankara Pazarları da istasyonlarda yerini aldı

22.3.2017  10:07

TÜRKPETROL 'EVET' DİYEN DEMİRÖREN'İN!

Demirören Holding, akaryakıt ve enerji sektöründe, Milangaz, MOil ve Total markalarının yanına 4’üncü bir markayı daha ekledi. Gruba yeni katılan bu marka Türkiye akaryakıt piyasasının bugüne kadarki en köklü markalarından biri konumunda. 20 Aralık 2016 tarihinde Demirören Holding, Türkiye’nin yakından tanıdığı TÜRKPETROL markasını Türk Petrol Vakfı’ndan satın alarak grup portföyüne kattı.

 

İki istasyon açılıyor

 

Yapılan sözleşme ile alım - satıma, devir ve teslime konu TÜRKPETROL, Şapka Şekli, TP, Turkoil gibi 12 farklı markayı içeriyor. Yapılan işlemle birlikte satın alınan tüm bu markaların hak mülkiyet ve kullanım hakkı sahibi artık Demirören Holding. Bilindiği gibi söz konusu markalar, Türkiye’de 1931 yılından bu yana kullanılmakta olup akaryakıt ve enerji sektöründe ayırt edici ve yüksek itibara sahip.

 

Demirören Holding, 4’üncü markası ile Türkiye pazarındaki penetrasyonunu daha da artırmayı hedefliyor. İlk TÜRKPETROL istasyonu Çekmeköy’de açılırken, ikincisi de önümüzdeki günlerde açılacak. Demirören Holding’ten “86 yıllık bir deneyime ve bilinirliğe sahip TÜRKPETROL markasını bünyemize kattığımız için mutluyuz” açıklaması geldi.

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin