Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Gündem
İsmailağa Cemaati yine karıştı!

İsmailağa Cemaati mensubu ve Marifet Derneği Yönetim kurulu üyesi Şefik Kocaman, Fatih Çarşamba’da bıçaklı saldırıya uğradığı iddia edildi

9.12.2016  20:28

İsmailağa Cemaati yine karıştı!

İsmailağa Cemaati lideri Mahmud Ustaosmanoğlu’nun yakınındaki isim ve Marifet Derneği Yönetim kurulu üyesi Şefik Kocaman'ın Fatih Çarşamba’da bıçaklı saldırıya uğradığı iddia edildi. Saldırıyı grubun yayın organı duyurdu. Odatv'ye konuşan İsmailağa Cemaati'nde Marifet Grubu'na karşı kaynaklar ise Cuma namazının ardından tartışma çıktığını ancak Marifet Grubu'nun iddia ettiği gibi bıçak kullanılmadığını söylediler. Karagümrüklü Sait Hoca olarak bilinen ismin takipçilerinden birinin Cübbeli'ye yönelik sözleri nedeniyle Şefik Kocaman'la Cuma namazının ardından sözler sarfettiği gerilimin bundan sonra başladığını iddia ettiler. 


SALDIRI NASIL GERÇEKLEŞTİ


Marifet grubu yayın organı ise, Şefik Kocaman’ın Umre gitmek için Fatih Çarşamba’da ailesiyle birlikte alış verişe çıktığı belirtilerek şöyle yazdı:

 

“Alışveriş esnasında ailesinin yanında Şefik Kocaman Hocaefendiye hakarette bulunan saldırgan daha sonrasında ‘Cübbeli Hoca'yla uğraşmayın' diyerek Hocaefendi'nin üzerine yürüdü. Çıkan arbedede yere düşen şahıs üzerinde bulunan bıçağı çıkartarak Hocaefendi’ye saldırdı. Çevre sakinlerinin de araya girmesiyle bıçaklı saldırgan etkisiz hale getirildi. Saldırgan daha sonra kalabalığın arasından sıyrılarak olay yerinden uzaklaştı. Çevredekilerin iddiasına göre saldırgan C.H.T'nin, Fatih'deki bir vakıfta daha önce güvenlik görevlisi olarak çalıştığı belirtildi. Saldırıya uğrayan Şefik Kocaman Hocaefendi önce polis merkezine, daha sonra da Çağlayan Adliyesi’ne giderek saldırgan hakkında şikayette bulundu.”


MARİFET'TEN CÜBBELİ AHMET HOCA GÖNDERMESİ


Marifet’in yayın organı açıklamasının devamında, daha önce “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün Şefik Kocaman ve Marifet grubunu hedef gösterdiğini yazdı.  “Cübbeli Ahmet Hoca, Şefik Kocaman Hocaefendi'yi ve hizmet ekibini, ‘Haset, ajan, haşhaşi, tetikçi, IŞİD'den beter olmak, dış mihrakların projelerine maşalık yapmak, patrikhanenin ekümenikliğine hizmet etmek’ gibi birçok suçlamalarda bulunarak hedef göstermişti.”ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, “Cübbeli Ahmet Hoca dün yapmış olduğu 8 Aralık tarihli sohbetinde ‘Bazı sıkıntılar ortaya çıkıyor, kangren olduğu zaman ayak kesiliyor. Çünkü vücudu kullanmak meselesidir. Efendi Hazretlerinin cemaatini kurtarmak icab ediyorsa, bir kaç kişinin teşhir edilmesi icab ediyorsa ne yapalım’ ifadelerini kullanmıştı.” denilerek Cübbeli Ahmet Hoca’nın dünkü konuşmasından kısa bir bölümün video paylaşıldı.

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin