Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Gündem
Mossad ABD'ye neden gitti?

Mossad'ın üst düzey yetkilileri Trump'ın ekibini bilgilendirmek için ABD'ye gitti.

20.12.2016  21:54

Mossad ABD'ye neden gitti?

Eski Mossad çalışanlarının güvenlik ve askeri alanlarda istihbarat bilgileri paylaşmak amacıyla kullandıkları Debka adlı sitenin verdiği habere göre, geçtiğimiz hafta İsrail hükümeti ABD'ye bir temsilciler ekibi gönderdi. Donald Trump'ın yakında görevi devralacak ekibiyle bir toplantıya katılan İsrailli temsilciler, Orta Doğu meseleleri ve İsrail'in bölgedeki rolü hakkında bilgi verdiler.


ORTA DOĞU MASADA


İsrail Başbakan Binyamin Netanyahu'nun isteği doğrultusunda geçtiğimiz hafta New York'a giden üst düzey güvenlik yetkilileri Trump'ın göreve başlayacak olan ekibine bir brifing verdi. Görüşmenin içeriği İsrail'in Orta Doğu meselelerine istinaden duruşunu anlatmaya yönelik olmakla beraber, İran'ın nükleer çalışmaları, Suriye'de yaşanan kriz, terör tehlikesi ve Filistin meseleleri hakkında yeni başkanın ekibine bilgi verildi.

Mossad Yöneticisi Yossi Cohen ve Ulusal Güvenlik Konseyi danışmanı Yaakov Nagel görüşmeyi gerçekleştiren İsrail tarafına önderlik ettiler. İsrail elçisi Ron Dermer de toplantıya katılan isimlerden biri.

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin