Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Gündem
Suikastçı FETÖ'cü mü?

Saldırgan 1994'te Aydın, Söke'de doğan, çevik kuvvet görevlisi polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş.

20.12.2016  22:01

Suikastçı FETÖ'cü mü?

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov, suikasta kurban gitti. Suikastın ardından gözler saldırgana çevrildi. Saldırganın, Rus Büyükelçi’yi vurduktan sonra Arapça olarak bağırdığı sözlerin “El Nusra örgütünün marşının giriş kısmı” olduğu belirtilmişti. Bu nedenle gözler El Nusra örgütüne çevrilirken, sosyal medyadaki “Saldırgan FETÖ’cü” mesajları da dikkat çekti. Saldırganın mensubu olduğu örgüte ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi.

 

FETÖ’NÜN DERSHANESİNDE OKUDU

 

Saldırgan 1994'te Aydın, Söke'de doğan, çevik kuvvet görevlisi polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş. Altıntaş'ın görev yeri ise Ankara Emniyet Müdürlüğü... İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulu mezunu olan Altıntaş'ın, FETÖ’nün Körfez Dershanesi’nde okuduğu belirtiliyor.

Polis memuru Altıntaş’ın polis okuluna girdiği dönemde Eğitim Daire Başkanlığı’nın FETÖ üyelerinin yönetiminde olduğu, ayrıca Mert Altıntaş’ın eğitim gördüğü dönemde ve sonrasında bağlantıda bulunduğu alt, üst ve kendi devresindeki emniyet personelinin FETÖ üyesi olmak suçlamasıyla meslekten ihraç edildikleri öğrenildi.

 

EĞİTİM MASRAFLARINI KARŞILAYAN İSİM FETÖ’CÜ İDDİASI

 

Sabah’ın haberine göre ise; saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş’ın Söke'de FETÖ'nün Körfez Dershaneleri'ne gittiği ve eğitim masraflarının Sökeli firari iş adamı Şahin İlgi tarafından karşılandığı öğrenildi. Şahin İlgi'nin darbe başarılı olsaydı Sıkıyönetim Valisi ya da Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olacağı öne sürüldü. Öte yandan İlgi'nin babası Mehmet İlgi'nin dört gün önce FETÖ'den tutuklandığı ortaya çıktı. İlgi Ziraat Aletleri adlı ailenin firmasına da kayyum atandı.

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin