Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Gündem
ABD'den yeni saldırı uyarısı!

İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübüne düzenlenen silahlı saldırının hemen ardından Amerika Dışişleri Bakanlığı, 1 Ocak 2017 tarihli yazılı açıklamasında Türkiye’deki vatandaşlarını uyardı.

1.1.2017  12:58

ABD'den yeni saldırı uyarısı!

İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübünde ateş açıldığı yönünde haberler alınmaktadır. Çok sayıda kişinin öldüğü duyumu alınmıştır” denilen uyarıda Amerikan vatandaşlarından saldırının olduğu bölgeden uzak durmaları ve Amerika’da yaşayan aile bireylerini durumlarından haberdar etmeleri istendi.


Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre; açıklamada Amerika’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nun “aşırıcı grupların Amerikan vatandaşları ya da yabancıların yaşadığı ya da sıkça uğradığı yerlerde şiddetli saldırılarını sürdürdüğü” uyarısına da yer verilirken, Amerikan vatandaşlarına özellikle Batılılar’ın, turistlerin ve yabancıların ziyaret ettiği kalabalık yer ve mekanlardan uzak durmaları tavsiye ediliyor. Bu mekanların yalnızca restoranlarla sınırlı olmadığı, ticaret merkezleri, ibadet yerleri ve ulaştırma noktaları da olduğu kaydediliyor.


AVUSTRALYA’DAN TÜRKİYE UYARISI


Avustralya hükümeti ise, vatandaşlarının Türkiye'de "dikkatli davranması" gerektiğini ve Ankara ile İstanbul'a gitme ihtiyaçlarını tekrar gözden geçirmesini tavsiye etti.


İNGİLTERE: "DİKKATLİ OLUN"


İstanbul Ortaköy'deki Reina gecekulübüne yapılan terör saldırısı sonrasında İngiltere Büyükelçiliği de vatandaşlarına "dikkatli olun" uyarısı yaptı.


Büyükelçilik internet sitesinden yapılan uyarıda; "İstanbul Ortaköy'deki Reina gecekulübünde meydana gelen ciddi olayların ardından, yerel yetkililerin talimatlarına uymanızı ve dikkatli olmanızı öneriyoruz. Daha ayrıntılı bilgi edinebilmek için yerel yetkililer ile görüşmelerimiz sürüyor" denildi.

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin