Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Gündem
Kapatın artık şu terör yuvasını!

Ülkemize yönelik terörist eylemlerin ardı arkası kesilmiyor. Terör bir İŞİD bir PKK yüzüyle katliamlar gerçekleştiriyor. Korku, endişe, kaos yaratmaya yönelik bu alçak saldırıların arkasındaki mahfillere ülke olarak dur denilmesini istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın yaptığı açıklamanın gerçekleşmesini ve artık bir terör yuvası haline gelen İncirlik Üssü’nün acilen kapatılmasını istiyoruz.

5.1.2017  18:07

Kapatın artık şu terör yuvasını!

Terör artık neredeyse her gün bir PKK bir İŞİD yüzüyle ülkemizi vuruyor. ABD günler öncesinden Türkiye’deki terörist saldırılarla ilgili “uyarı” açıklamaları yapıyor. Özellikle son iki aydır ülkemizde gerçekleşen terörist eylemlere İzmir’de bir yenisi daha eklendi. Güvenlik güçlerimizin uyanıklığı sonucunda İzmir’de planlanan “katliama” engel olundu. Önümüzde ülkemize yönelik daha ne gibi terörist saldırlar ve katliamlar planlandığını bilemiyoruz.

 

Ülkemize yönelik terörist eylemlerin merkezi haline gelen İncirlik Üssü’nün İbrahim Kalın’ın da ifade ettiği şekilde bir an önce kapatılmasının zaruri olduğuna inanıyoruz.  

 

İbrahim Kalın bir süre önce; “YPG’yi merkeze alan DEAŞ ile mücadele stratejisinin doğru olmadığını ifade ettik, etmeye devam edeceğiz. Ben, Trump yönetiminin Türkiye’nin hassasiyetlerini daha fazla dikkate alacağı izlenimine sahibim. (İncirlik’i kapatma hakkı) Bu hak her zaman bizim elimizde var. Ama dediğim gibi önce şartlar değerlendirilir. Egemenlik hakları çerçevesinde tasarruf hakkı bizdedir” demişti.

 

Kalın’ın bu ifadelerinin arkasının olduğuna inanıyor, artık bir terör sevk ve koordinasyon merkezi haline gelen İncirlik Üssü’nün acilen kapatılarak, küresel terörü ülkemize bela edenlere açık bir cevap verilmesi ve bu melun merkezin kapatılması gerektiğini söylüyoruz.

 

 

 

Hakan Sönmez              Siyasetcafe.com

 

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin