Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Gündem
MHP Türkeş'i reddediyor!

CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, TBMM Genel Kurulunda anayasa değişikliği konusunda MHP’lilere seslenerek, “MHP Türkeş’i reddi miras mı ediyor?” diye sordu.

16.1.2017  03:34

MHP Türkeş'i reddediyor!

CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, TBMM Genel Kurulunda anayasa değişikliği konusunda konuştu. Teklifin küresel gücün Türkiye’ye kurduğu bir tuzak olduğunu vurgulayan Çıray, MHP’lilere seslenerek, “MHP Türkeş’i reddi miras mı ediyor” diye sordu.


AKP’li Aydın’ın “değiştirilemez maddeler değiştirilebilir” sözlerini “dilinin altındaki baklayı çıkarmak” olarak yorumlayan Çıray, bundan sonra kimsenin “aldatıldık” deme hakkı olmadığını bildirdi.

 

MHP’lilere de seslenen Çıray “Ne oldu da Bahçeli yeni anayasayı ortaya attı? Neden 15 Temmuz Darbe Komisyonunu battal hale getirecek zamanlamayla gündemi değiştirdi? Beka sorunlarının sorumlusunun anayasa olmadığını herkes bilmez mi? Üstelik tüm konuşmalarında beka sorunun AKP yönetimine bağlayanlar neden beka sorunun sorumlusu olarak anayasayı göstermeye çalışıyorlar?” dedi.


TARİHE FEDERASYONUN KURUCUSU OLARAK MI GEÇECEKSİNİZ?


Daha sonra “Hiçbir art niyet olmadan Aziz Türk Milletinin bilme hakkı için soruyoruz” diyen Çıray, MHP’lilere şu soruyu yöneltti:


“12 Eylül Darbe Anayasasının Geçici 15. maddesine benzer bir af kanunu niteliğindeki bu anayasanın çıkması için AKP Genel Başkanı’ndan daha fazla mesai sarf ederek sabahlara kadar nezaret ediyorsunuz? AKP Sözcüsü ‘Bu Anayasa ile iki partili sisteme gidilecek’ dediğinde MHP’nin tasfiye olacağı imasına neden sessizsiniz? Merhum Türkeş’in mirasçısı olarak mı, yoksa federasyon anayasasının kurucusu olarak mı tarihe geçeceksiniz?’


AHLAKSIZ BİR SİYASİ RÜŞVET


Anayasa değişikliğinin “küresel gücün bize kurduğu en büyük tuzak” olarak niteleyen Çıray, “Üzüntüm şu ki, yıkılırken yıkacaksınız” ifadesini kullandı. Milletvekili sayısının altı yüze çıkarılmasını ‘milletvekillerine yapılmış ahlaksız ve utanç verici bir siyasi rüşvet teklifi’ olduğunu kaydeden Çıray, bu paketin darbecilerin dahi cesaret edemedikleri bir vesayet getirdiğinin de altını çizdi.   

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin