Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Gündem
Emniyette 2. Ağar dönemi mi?

Korkusuz yazarı Can Ataklı yazısında Mehmet Ağar'ın sık sık İçişleri Bakanlığı'na giderek görevden alınan polislerin listelerini incelediğini ve bazı isimlerin geri çağırılmasını istediğini yazdı.

13.2.2017  09:49

Emniyette 2. Ağar dönemi mi?

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, Fethullahçıların tasfiyesinin ardından polis içinde yeni düzenlemelerde eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'dan yardım alındığını iddia etti. Ataklı, yazısında şu ifadeleri kullandı: "Ağar sık sık İçişleri Bakanlığı'na gidiyormuş. İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu Ağar karşısında ceketi ilikli, sürekli 'efendim'le başlayan cümleler kurarak saygıda kusur etmiyormuş. Ağar emniyetten atılan polislerin listelerini inceliyor 'Şu iyi adamdır, bu mecburen cemaatçi gibi görünüyordu' gibi gerekçelerle bazılarının göreve çağrılmasını istiyormuş.”

 

İşte Ataklı'nın yazısının ilgili bölümü:

 

"İlk anlarda bazı MHP'li polislerle CHP'li kadrolara can simidi gibi sarıldılar ama bu da yetmedi. 

 

Ankara'da kulağı delik kaynaklarımdan aldığım bazı bilgilere göre son çare olarak İçişleri eski Bakanı, ünlü polis müdürü Mehmet Ağar'dan “aman” dilenmiş. Ağar sık sık İçişleri Bakanlığı'na gidiyormuş. İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu Ağar karşısında ceketi ilikli, sürekli “efendim”le başlayan cümleler kurarak saygıda kusur etmiyormuş. Ağar emniyetten atılan polislerin listelerini inceliyor “Şu iyi adamdır, bu mecburen cemaatçi gibi görünüyordu” gibi gerekçelerle bazılarının göreve çağrılmasını istiyormuş. 

 

Görevden ayrılan, emekli edilen bazı polis müdürlerinin de isimlerini Soylu'ya veren Ağar “Bunları geri çağırın, etkili yerlere tekrar koyun, geç kalırsanız ipin ucunu da kaçırırsınız” diyerek uyarıyormuş. Ankara'daki kaynaklarım “Artık İçişleri Bakanlığı Ağar'a emanet” diyorlar. 

 

Bence pratik ve akıllı bir çözüm. Mehmet Ağar arkasında pek çok bilinmeyen olmasına rağmen işini bilen, terörle mücadelede etkin olan bir isim. Çoğu MHP'li olan deneyimli polislere tekrar hizmet olanağı sağlayarak emniyetteki sıkıntıların daha hızlı atlatılmasına katkı sağlayabilir. 

 

Aksi takdirde saray fedaisi gibi çalışan alt kadrolarla Türkiye'nin bu açığını kapatması hem çok zor hem de çok geç olabilir. 

 

Kim bilir, belki MHP lideri Erdoğan'ı başkan yapma hevesine öncelikle emniyette başlayan kadro hareketine yeşil ışık yakılması sayesinde kalkışmıştır. Önce emniyette sonra devletin diğer bakanlıklarında kadro beş bakanlık ve bir başkan yardımcılığı Bahçeli'ye “doğru siyaset” gibi görünüyordur."

Okuyucu Yorumları

İsmet Deniz

19.2.2017

İnşallah dogrudur

mehmet

15.2.2017

Bütün kalbimle inanmak isterdim Ağar gibi bir vatansever AKP ye bir numara büyük gelir?Onlara saray sever militanlar, FETÖ yada başka cemaatçi hainler yakışır..

hido

13.2.2017

bu can ataklı gitsin chp yi dizayn yapsın mankurt.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin