Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Gündem
Ülker ‘şakası’ çığırından çıktı, Ramazan’da darbe

Ülker’in olay yaratan reklam videosu tersten dinlendiğinde ortaya ilginç sözler çıkıyor. “Şarkılar okunur, dualar okunur BUM!” Videoda önce reklamın düz okunuşu ardından tersten okunuşu yer alıyor

2.4.2017  22:58

Ülker ‘şakası’ çığırından çıktı, Ramazan’da darbe

Ülker’in hiçbir ürün konseptini yansıtmamasına rağmen “1 Nisan şakası” olarak hazırlanan “olay” reklam videosu tartışma yaratmaya devam ediyor.


Murat Ülker'in kumpas olarak nitelendirdiği ve sorumluları hakkında işlem başlatıldığı belirtilen Ülker'in reklam filmiyle ilgili çarpıcı bir detay ortaya çıktı.

Reklamdaki ‘Hesaplaşma günü geldi, sana sürprizlerim olacak’ , ‘hiç beklemediğin bir anda tir tir titreyeceksin’ cümleleri tehdit olarak algılanmış ve darbe çağrışımı yapmıştı..

Ülker reklamında duyulan o korkunç ses, "mutluluk orada mutluluk burada karşına çıkabilir" diye şarkı söylüyor. Oysa o şarkı tersten okunduğunda bambaşka mesajlara dönüşüyor. 

İşin ilginç yanı, şarkının sözlerinin tersten okunmasıyla ortaya çıkan yeni sözlerin nasıl olup da videoya yerleştirildiği..

Bunlardan en korkutucu olanı! Her cümlenin sonunda beliren ‘BUM’ kelimesi patlamayı düşündürdüğü için yine sosyal medya kullanıcıları tarafından tehdit olarak algılanırken, tersten yayınlanan videosunda “Ramazan şakası iyiymiş”“Millet alkışlanır, şarkılar okunur, dualar okunur”, “Dağlar taş olur”, “Allah’ı unuttum” sözleri tam anlamıyla şok yaşattı.

Ülker’in reklamının tersten okunuşunun yer aldığı videoda özellikle “Ramazan şakası iyiymiş” sözü, Ramazan’da darbe mi olacağı veya Ramazan’da Türkiye’de büyük bir olay beklendiği yorumlarına neden oldu.

 

İşte Ülker'in "1 Nisan Şakası" reklam videosunun tersten okunuşu:

 

siyasetcafe.com

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Serbay Interactive Reklam Ajansı

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin