Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Gündem
NATO'yu Türkiye'ye müdahale etmeye çağırdılar

New York Times ve CNN, Trump'ın Erdoğan'ı referandum kutlaması için aramasına tepki gösterdi. New York Times NATO'nun Türkiye'ye müdahale etmesi gerektiğini yazdı.

19.4.2017  11:59

NATO'yu Türkiye'ye müdahale etmeye çağırdılar

ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times (NYT), anayasa değişiklikleriyle ilgili Pazar günkü referandum hakkında "Türkiye'de demokrasi kaybetti" başlıklı bir başyazı yayımladı. 

NATO'yu Türkiye'ye müdahale etmeye çağıran gazete,  Trump'ın Erdoğan'ı aramasını da "şok edici derecede yanlış bir karşılık" olarak yorumladı.

İşte o yazıdaki gündemi sarsacak şok ifadeler:

"Bu referandum, Erdoğan'ın uzun bir zamandır Türkiye'nin parlamenter sistemini güçlü bir başkanlıkla değiştirme çabasının da başarıya ulaştığı anlamına geliyor. Her ne kadar Türkiye, NATO'nun hayati bir üyesi olsa da demokratik değerler üzerine inşa edilen bu ittifak içerisinde giderek ayrışan bir üyeye dönüşüyor.

Erdoğan, Avrupa ve Amerika ile çatışmaya girdi, Batı karşıtı düşmanlıkları ateşledi ve Rusya ile flört etmeye başladı.

NATO ÜLKELERİ "TÜRKİYE'DEKİ DEMOKRASİ SAVUNUCULARINA" CESARET VERMELİ 

NATO ülkeleri, Erdoğan'ın otokratik eğilimlerini kontrol altına almak için ellerinden gelen her şeyi yaparken, Türkiye'de demokrasi savunucularına da cesaret vermelidir.

TRUMP'IN ARAMASI ŞOK EDİCİ

Beyaz Saray, Başkan Trump'ın Pazartesi günü Erdoğan'ı telefonla kutladığını açıkladı. Bu, şok edici derecede yanlış bir karşılık oldu.

SOKAK İMASI!

Nihayetinde, Türkiye'de demokrasi yeniden canlanacak olursa bu, Erdoğan'ın dayattığı otoriter sistemi kabullenmek istemeyen milyonlarca Türk'ün sayesinde olacak. Haklarını ve özgürlüklerini geri almanın bir yolunu bulacaklar."

CNN GÖLGE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞTI

Trump'ın daha önce "Siz yalan habersiniz" diyerek tepki gösterdiği CNN de, iki lider arasındaki telefon görüşmesini hazmedemedi ve yine iş başına geçti.

CNN, Trump-Erdoğan görüşmesiyle ilgili karalama kampanyası yaparak, "Görüşmede referandumdan ziyade, bölgesel konular ve NATO konuşuldu" iddiasına yer verdi. 

Okuyucu Yorumları

aliveli

20.4.2017

farketmez nasılsa işgal altında yaşıyoruz..

Tamer Aydogdu

20.4.2017

Referans olarak sozlerinin %75'i yalan olan Trump'i (hesaplanmis istatik) gostermeniz cok hos. Trump'in CNN icin soyledigi yalan haberlerin hepsi dogruydu. Hatta bir ara Beyaz Saray'dan kim "yalan haber" sizdiriyor arastirmasina gidilmisti. Yalan haber uydurulur, sizar mi? Eger sizdigi dusunuluyorsa o dogru haberdir ki, CNN/New York Times haberlerinden sonra Rusya baglantilari nedeniyle istifalar ve isten cikarmalar oldu,

yımaz usta

20.4.2017

Dünya'yı dizayn eden şerefşiz ABD,Bundan sonra TÜRKİYE'yi teslim alacağınımı sandın.Sen ilk önce kendi ülkendeki ırk ayırımına bir son ver.

Ad Soyad

19.4.2017

Kaynak haberin linkini verir misiniz? Kaynağı vermeniz lazım ben nette öyle bir haber bulamadım

Alp Sunalp

19.4.2017

E zaten müdahale etmiyorlar mı? Bölünmenin tüm planları tıkır tıkır işliyor...

hatice

19.4.2017

Allah natonuzun da, sizin de, trump'ınızın da belasını versin. Sizler değilmisiniz ortadoğuyu kana bulayanlar,buladıkları kanı seyredenler?

mehmet besler

19.4.2017

turkiyenin ic meselesi ne natoyu ilgilendirir ne de new york timesi. turklerin damarina basmayin. ve de boyle bir eylem natonun yikilmasina sebep olabilir.en fena zamanda biz turkler birlesiyoruz.

mehmet besler

19.4.2017

tayyip erdoganin yaptiklarna karsiyim,, ama nato turkiyeye sa;ldirmaya hic haki yoktur, turkiye ne libyadir ne de irak,bunu unutmayin.turk halki boyle bir zamanda birlestigiuni de4 un utmayin. bizim problemimiz natoyu ilgilendirmiyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Serbay Interactive Reklam Ajansı

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin