Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Gündem
Bilal Erdoğan'a şok!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın üst düzey yöneticisi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) FETÖ tutuklamaları ile sarsıldı.

24.4.2017  11:11

Bilal Erdoğan'a şok!

TÜGVA Yüksek Öğrenim Koordinatörü Türkiye Evleri Sorumlusu Esad Erdoğan ile yurt müdür yardımcısı olan kardeşi Ekrem Erdoğan tutuklandı.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nun yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturma kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu TÜGVA'nın Yüksek Öğrenim Koordinatörü Türkiye Evleri Sorumlusu Esad Erdoğan ile yurt müdür yardımcısı olan kardeşi Ekrem Erdoğan, 20 Nisan'da İstanbul 1. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklandı.

 

Cumhuriyet’ten Canan Coşkun'un haberine göre; Esad Erdoğan savcılık ifadesinde, “Hayatımın hiçbir döneminde Fethullahçılara ait bir dernek, vakıf, dershane, yurt veya okulda bulunmadım. Üzerime bulunan hatta ByLock programının çıkması tamamen bir yanlışlıktan ibarettir. TÜRGEV'in bir kolu olan TÜGVA isimli vakıfta uzun yıllardır gönüllü olarak hizmetlerde bulunuyorum. Bu kapsamda 28 Şubat 2015 tarihinde katıldığım eylemde de FETÖ ile alakalı ciddi bir işlem ve darbe hazırlığı yokken biz bunlara karşı olduğumuzu ve zararlı bir kuruluş olduğu yönünde açıklamalarımız olmuştu. TÜGVA ile katıldığım pek çok programda hükümette görev alan kişilerle çalışmalarım olmuştu. Bunun dışında gençliğimden beri AKP'de İlim Yayma Cemiyeti, MÜSİAD ve TÜRGEV'de bizzat hazırladığım programlar ve katıldığım çalışmalar vardır. Bunların hiçbiri FETÖ ile bağlantılı kuruluşlar olmayıp tamamen bu yapıya karşı çıkan birimlerdir” dedi.

 

Esad Erdoğan ile kardeşi Ekrem Erdoğan tutuklandı.

 

 

“DARBE GÜNÜ MÜCADELE ETTİM”

 

Erdoğanlar, savcılık ifadelerinin ardından “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklama istemiyle İstanbul 1. Sulh Ceza Hâkimliği'ne sevk edildi. Hâkimlik sorgusunda ByLock programını indirmediğini ve kullanmadığını savunan Esad Erdoğan, “28 Şubat 2015 tarihinde FETÖ aleyhine düzenlenen eyleme katıldım. Burada konuşma yaptım, basına yansıdı. 15 Temmuz'da da Atatürk Havaalanı'na gittim. Darbe günü mücadele ettim. Bank Asya hesabım yoktur” dedi. Kendi adına kayıtlı 3 hattında ByLock yüklü olduğu iddia edilen Ekrem Erdoğan ise hâkimlik sorgusunda, ByLock kullanmadığını belirterek, “Bu örgütten her zaman uzak durmuşumdur. Belirtilen telefon hatlarından birini anneannem kullanmaktadır ve akıllı telefon değildir. Daha önce FETÖ'yü mali şubeye iki defa şikâyet ettim” ifadelerini kullandı.

 

Avukatları da Erdoğanlar'ın AKP Gençlik Kolları'na üye olduklarını belirterek, “ByLock kullandıklarına ilişkin tespiti kabul etmiyoruz, araştırılmasını talep ediyoruz. Bank Asya'da hesapları yoktur. Okullarında okumamışlardır, burs almamışlardır. Gazete dahi almamışlardır” dedi. Yargıç Özgür Kökten de kararında, Esad Erdoğan'ın 20 Ağustos 2014'te, Ekrem Erdoğan'ın da kendi adına kayıtlı olan hatlarından 28 Eylül 2014, 19 Mayıs 2015 ve 24 Ekim 2015'te ByLock programını kullandığını iddia etti. Şüphelilerin, ByLock üzerinden örgüt liderlerinden ve örgüt yöneticilerinden emir ve talimat alarak süreklilik ve etkinlik arz edecek şekilde örgütün hiyerarşik yapısı içerisinde yer aldıklarını savunan yargıç Kökten, bu şekilde FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün üyesi olma suçunu işledikleri yönünde kuvvetli şüphe bulunduğunu kaydetti. Erdoğanlar'ın kaçma şüphesi bulunduğunu ileri süren Kökten, tutuklanmaları yönünde karar verdi.

 

 

İLİŞKİSİ KESİLDİ

 

TÜGVA Medya-İletişim Koordinatörlüğü, Esad Erdoğan'ın vakıfla ilişiğinin 1.5 hafta önce kesildiği bilgisini verdi. Erdoğan'ın yerine ise Suat Kır getirildi.

 

 

FETÖ'YE ALTERNATİF ORGANİZASYON

 

TÜGVA, 2012'deki organizasyonunda o dönem Başbakan olan Erdoğan'ın Fethullah Gülen'e “Gurbet hasrettir” sözleriyle “Türkiye'ye dön” çağrısı yaptığı Türkçe Olimpiyatları”nın alternatifi olan “Uluslararası Öğrenci Buluşması'nı organize ediyor. Erdoğan ailesine akraba olan İsmail Emanet'in başkanı olduğu vakfın mütevelli heyetinde de AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun oğlu İsmail Karaosmanoğlu bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Ahmet kenan

1.5.2017

Bunlar degil mi...? Beraber yürüdük ve yürüttük biz bu yollarda diye şarkılar söyleyen, , bundan dogal ne olabilir,, Bilaogkanadokunamayan yanındaki haramilerini aliyor, Gayet normal...😈

Fahrettin Okur

25.4.2017

İnşaallah ayaklarına dolanır da Türkiye bir nefes alır ne bu yahu rezil olduk.

Sebahat K.Duralı

25.4.2017

Beraber yürüdük biz bu yollarda şarkısını en çok kim seviyor ve her mikrofona söylüyordu,AKP korosu ve başkanı Feto ile yıllarca yürümüşlerdi şimdi hiç tanımamışlar ayaklarına yatıp suçlarını gariban polis,memur,işadamı ve öğretmenlere atarak aldatılduk deyip kendilerini temize ve o insanları da cezaevine gönderdiler.Hayatlarını ailelerini tarumar edip malvarlıklarına el koydular.Devleti yönetenlerin aldanma lüksü var ama halktan birilerinin böyle bir lüksü olamaz.Yargı artık görevini adilce yapmalı.

Ali Rıza

24.4.2017

"UZAKLARDA ARAMA" ŞARKISI GİBİ BU İŞLER

ferhat malcan

24.4.2017

Tezgah bunlar!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Serbay Interactive Reklam Ajansı

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin