Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Gündem
AK PARTİLİ VEKİLİN DARBE GÜNÜ KARARGAHTA NE İŞİ VAR?

AKP’nin asker vekili Şirin Ünal'ın darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz günü karargaha gittiği ortaya çıkmıştı. Öte yandan Ünal'ın, 18 Temmuz günü gözaltındaki FETÖ'cü yaver Levent Türkkan ile telefonla görüştüğü de ortaya çıktı. Ünal'ın gözaltındaki biriyle nasıl telefonda konuştuğu merak konusu oldu.

29.4.2017  11:10

AK PARTİLİ VEKİLİN DARBE GÜNÜ KARARGAHTA NE İŞİ VAR?

AKP Milletvekili Şirin Ünal'ın darbe günü saat 16.00'da Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı ziyaret ettiği, saat 18.10'da da MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın gelerek, MİT'e baskın düzenleneceğine ilişkin ihbarı Akar'a ilettiği belirlendi.

 

BAKAN İLE GÖRÜŞTÜ

 

Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre Org. Hulusi Akar'ın tutuklu yaveri Levent Türkkan'ın, Şirin Ünal ve Bakan Mehmet Özhaseki ile telefon görüşmesi yaptığı da belirlendi. Ancak ilginç olan Türkkan'ın kullandığı telefon ile AKP'li Ünal arasındaki görüşmenin, darbeden üç gün sonra 18 Temmuz günü yapılması. Türkkan, bu tarihte gözaltındaydı.Yine Türkkan'ın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile 14 Temmuz günü görüştüğü belirlenirken iddianamede, “Mehmet Özhaseki adına kayıtlı olan Eskişehir Yolu Çankaya'da baz bilgileri olan 530…. GSM hat numarası kullanıcısı ile 14.07.2016 tarihinde saat 12:10:35'te bir kez irtibatının bulunduğu…” notu yer aldı. Kayserili olan Özhaseki'nin hemşehrisi Org. Akar'ı yaveri aracılığıyla, Kayseri'deki bir etkinliğe davet amacıyla aradığı öğrenildi. AKP'li vekil ve emekli general Şirin Ünal'ın ise ‘'Mesai arkadaşlarını ziyaret'' amacıyla karargaha gittiği iddia edildi.

Okuyucu Yorumları

siyaset bilimci bilal oglan

3.5.2017

emekli olmadan önce karargahtaki odasında DONUNU unutmuş onu almaya gitmiştir

TAVUS KUSU

29.4.2017

BELKi ACiLEN TUVALETE GiTME iHTiYACINI DUYDU... YAKININDA CAMi DUVARI BULAMAMIS OLABiLiR...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Serbay Interactive Reklam Ajansı

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin