Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Gündem
'ERDOĞAN GİTTİ'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yayınladığı dergide, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan görselin yer alması dikkat çekti.

16.5.2017  11:53

'ERDOĞAN GİTTİ'

Belediyenin Kültür A.Ş. bölümü tarafından ücretsiz dağıtılan '1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi'nin 27. sayısında 'hayvanlar' ele alındı.


3 Mayıs'ta raflarda yerini alan derginin, Ceyda Torun'un yönetmenliğini yaptığı 'Kedi' belgesel filminin tanıtıldığı iç sayfasında 'Erdo-Gone!, İnşallah, Maşallah' yazılı görsele yer verilmesi dikkat çekti. 'Erdoğan gitti' sözlerinin ve görselinin Kedi filminde yer aldığı öğrenildi.


TOPBAŞ: DERGİYİ KAPATTIK


İBB Başkanı Kadir Topbaş, 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi'nin son sayısındaki içeriğe ilişkin  "Gereken tedbirler alındı, iş akitleri feshedildi. Savcılara suç duyurusunda bulunulması talimatını verdim arkadaşlara" dedi.


Topbaş, kendisi hakkında çıkan 15 Temmuz'a yönelik iddialar için de "Sosyal medyayı çalkalandırıyorlar. 'Bunlar da geçer yahu' diyorum ama yanlarına kar kalmayacak. Yargı süreçlerini takip edeceğiz." diye konuştu.


BELEDİYEDEN AÇIKLAMA


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:


"Kültür AŞ tarafından yayınlanan 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi son sayısındaki akıl ve izandan yoksun içerik sebebiyle kapatılmıştır.


Derginin içerikten sorumlu Yayın Koordinatörü, Yazı İşleri Müdürü ve editörünün iş akitleri feshedilmiştir.


Seviyesiz, saygısız ve provokatif içerik ile ilgili sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır."

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Serbay Interactive Reklam Ajansı

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin