Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Kültür Sanat
Mark Zuckerberg hangi Türk Yazarın okunmasını tavsiye etti

2015'i Kitap Yılı ilan ederek her 15 günde bir kitap bitirme sözü veren Facebook'un kurucusu Zuckerberg, takipçilerine tavsiyelerde bulundu.Aralarında Türk ekonomist Daron Acemoğlu'nun kitabının da bulunduğu tavsiyelerde bulunan Zuckerberg'in en dikkat çekici tavsiyesi ise İbni Haldun'un "Mukaddime" adlı eseri oldu

27.2.2016  15:11

Mark Zuckerberg hangi Türk Yazarın okunmasını tavsiye etti

Sosyal medya devi Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, yoğun geçen seneye rağmen 26 kitaplık hedefinden 23'ünü tutturmayı başardı. 1 Aralık'ta ilk kız çocuğu dünyaya gelen Zuckerberg'in listesinde Türk ekonomist Daron Acemoğlu'nun, ABD'li siyaset bilimci ve ekonomist James A. Robinson'la birlikte yazdığı "Ulusların Düşüşü" adlı kitap da yer aldı.


İBNİ HALDUN'DAN "MUKADDİME"Yİ ÖNERDİ

ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger'ın "Yeni Dünya"sı ve Matt Ridley'nin gen araştırmaları hakkında yazdığı "Genome"unun da bulunduğu listedeki en eski isim ise İbni Haldun oldu. Modern sosyolojinin ve iktisadın kurucularından kabul edilen İbni Haldun'un "Mukaddime" adlı eseri de Zuckerberg'in listesinde yer aldı. Zuckerbeg, Facebook'ta kurduğu sayfada da"Okumak bana bilimden dine, yoksulluktan refaha, sağlıktan enerjiye, siyasal felsefeden dış politikaya, tarihten fütüristik bilimkurguya birçok konuda geniş bir perspektif kazandırdı" mesajını paylaştı.
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin