Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Medya
Devlet Sanatçısından Şehitlere Çok Ağır Hakaret!

Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncusu Tuncer Yığcı, Twitter hesabından vatanı için canını feda eden şehitlere ağır hakaretlerde bulundu.

26.3.2016  16:31

Devlet Sanatçısından Şehitlere Çok Ağır Hakaret!

Twitter’dan, “iktidarı ayakta tutmak için ölene şehit değil ... yoluna giden niyazi’ denir’ paylaşımı yapan Tuncer Yığcı hakkında soruşturma açıldı.                                                                                                                                                                                 

Her gün gelen şehit haberleriyle Türkiye’nin yüreği yanarken, Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncusu Tuncer Yığcı’nın, sosyal medya üzerinden attığı çirkin twett tepki topladı. Yığcı’nın hesabından ‘iktidarı ayakta tutmak için ölene şehit değil … yoluna giden niyazi’ denir’ paylaşımı üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı Yığcı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Savcılık, Yığcı hakkında soruşturma başlattı. Yığcı’ya “Türk milletini, devletin yargı ve resmi organlarını, dinî değerleri, şehitleri alenen aşağılamak, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” suçları yöneltildi.

 


Oyuncu Tuncer Yığcı hakkında daha önceden de Facebook hesabından yazdığı yazı sebebiyle, ‘TSK’yı Devlet Tiyatrosu’na karşı kışkırtmak” suçundan soruşturma başlatılmıştı.

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin