Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Siyaset
MHP'de FETÖ temizliği başlıyor

Genel Başkan Devlet Bahçeli, parti içindeki FETÖ'ye doğrudan ya da yakın bağlantı içinde olan isimler için harekete geçiyor.

19.8.2016  12:42

MHP'de FETÖ temizliği başlıyor

İlk olarak partide muhaliflerin başını çeken Meral Akşener'in ihraç sürecini başlatan MHP'de diğer isimlere de sıra geliyor.


SIRADA OĞAN VE ÖZDAĞ VAR

“Tedbirli ihraç” istemiyle disipline sevk edilen Akşener’in ardından sıranın genel başkan adayları Sinan Oğan ve Ümit Özdağ’a da geleceği belirtiliyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından oluşturulan inceleme komisyonu “adı Gülen cemaati ile anılan her isim” için incelemelerini sürdürüyor.

Listede FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Adana Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ve eski MHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız gibi isimler bulunuyor. Oğan ve Özdağ’ın disipline sevk edilmelerinin gerekçeleri ise yine Akşener’in sevk gerekçesini oluşturan tüzüğün “parti birlik ve beraberliğine zarar verme, parti yönetiminin aldığı kararlara uymama, genel başkan ve parti yöneticilerinin manevi şahsiyetlerini rencide etme, üyelik haklarını kötüye kullanma” maddelerinden olacağı ifade ediliyor.
Okuyucu Yorumları

kocareis41

22.8.2016

" adını soyadını " yazmadan " defolun " diyen yorumcu... Seni de, senin gibileri de ,bu partiden " def edeceğiz"... anladın mı AKtosun?

Ad Soyad

22.8.2016

Ne ispati kardesim. Genel baskana ve sevenlerine surekli hakaret eden beygircinin agzindan fettos itine bir kelime kotu laf duydunuz mu. Defolun gidin..

MERT KAAN

20.8.2016

bahçeli tayyib erdoğanın başkan olmasını istiyor ve asla iktidar olma isteği gibi bir beklentisi yok.kendinden başkasınında partiyi yönetemeyceğine inanmış,sadece kendi ego sunu tatmin ediyor..karşısına çıkan her adaya,yakıştırma yada asılsız suçlamada bulunup,koltuğu terk etmemekte direniyor..yazık.akp lilerle beraber MERAL AKŞENER Hanıma nasıl iftira atıyor,hayret.ispatlayamadıkları ve su-i zannalarla bir MÜSLÜMANI karalamak,neyin alametidir acaba?

Ad Soyad

19.8.2016

Ne hikmetse devlet bahçeliye rakip olanlar fetocu allah tan korkun kuldan utanın önce ispat gerekir çünkü meral hanım ispata davet etti lütfen ispat.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin