Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Siyaset
MHP'de aksaçlılar düğmeye bastı, Bahçeli gidici!

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Başkanlık Sistemindeki ısrarlı tavrı sonucunda partideki kontrolünü iyice kaybettiğini gören “aksaçlıların” MHP’de lider değişikliği için düğmeye bastığı söyleniyor.

22.1.2017  15:21

MHP'de aksaçlılar düğmeye bastı, Bahçeli gidici!

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin hem ülkücü tabanda hem de parti tavanında kontrolünü iyice kaybettiğini gören “aksaçlılar” Bahçeli’nin yerine Türk Milliyetçilerinin  ve ülkücülerin ortak kabul göreceği yeni bir isim üzerine arayış içerisine girdikleri ifade ediliyor.

 

7 Haziran 2015 seçimlerinin ardından 1 Kasım seçimlerinin yolu açan MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik tabanda gelişen büyük tepki ve muhalefeti sindirmek için AK Parti ile yakınlaşmasının ardından Başkanlık sistemindeki tavrı ülkücü harekette ipleri tamamen koparttı.

 

MHP’deki muhalefet hareketinin sonucunu bekleyen “aksaçlılar”, muhalefetin bir araya gelerek bir sonuç alamaması ve arkasından 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin gerçekleşmesi nedeniyle Devlet Bahçeli’ye son bir kredi açmışlardı.

 

Ancak, Bahçeli’nin darbe girişiminden sonra AK Parti’nin bile gündeminden düşürdüğü Başkanlık Sistemini Türkiye’nin gündemine yeniden getirmesi bardağın iyice taşmasına neden oldu. Türk Milliyetçilerinin ve ülkücülerin Başkanlık Sistemi konusundaki tavrının çok iyi bilinmesine rağmen, MHP Lideri’nin AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği açık destek sonucunda Bahçeli’nin MHP içerisinde ve ülkücü tabanda otoritesini ve kontrolünü tamamen yitirdiği sonucuna varıldı.

 

Devlet Bahçeli’nin MHP’yi tamamen bitireceğine artık kesin gözüyle bakan “aksaçlılar”, Anayasa değişikliği paketinin TBMM Genel Kurulu’na gelmesine az bir zaman kala parti içerisindeki gücünü göstermeye karar verdiği MHP ve ülkücü camianın içerisinde açıkça dillendiriliyor.

 

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya’nın istifasının da bu çerçevede değerlendirilmesi gerektiği ifade edilirken, aksaçlıların Bahçeli’nin yerine tüm tabanı kuşatacak, muhalefeti bir araya getirecek “yeni bir isim” üzerinde anlaşmaya vardıkları konuşuluyor.


MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin AK Parti’ye tam teslimiyetini ilan eden, “Benim oyum TBMM Genel Kurulunda da referandumda da evet, diğerlerini bilmem” açıklamasının arkasında da bu bilginin olduğu söyleniyor.

 

Aksaçlıların çok yakında uzlaşmaya vardıkları yeni MHP Lideri’ni açıklayacakları da yine gelen kulis bilgileri arasında. İddialara göre açıklanacak olan bu yeni isim MHP ve Ülkücü Hareketin çok yakından tanıdığı bir isim olacak. MHP’deki muhalefeti bir araya getirecek ve tüm muhalif adaylar tarafından da kabul görecek.

 

Yine gelen bilgilere göre, Anayasa değişikliği ve referandum sonuçları ne olursa olsun Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli’ye bir daha teslim edilmeyecek.


Hakan Sönmez                  siyasetcafe.com

Okuyucu Yorumları

IRMAK 1

7/3/2017

YORUMLARDAN ANLAŞILAN MHP ARTIK 5 PARÇAYA BÖLÜNMÜŞ,,GEÇMİŞ OLSUN,,,

Özay

7/1/2017

Meral aksener kim abi mhp li adamların kökümü kuruduypk mu bu davayı göturucek adam gibi adam meral kim oluyor

Yurtsever Pir

6/30/2017

Bu aksaçlılar kimse ülke, milliyetçi duygular, dava satılırken, döneklikler yapılırken neredelerdi ki şimdi çıkmış parti çıkarlarını ülke çıkarlarına tercih ediyorlar,varlıklarından kimsenin hayır görmediği bu ak mı kara saçlılar mı zamanın göstereceği güruhta bahçeliye beraber artık siyaseti bıraksınlar, yeter artık çok geç

Gök

25.3.2017

Davasini satan dan lider olmaz. Dun soyledigini bugun yalayandan ulkucu hic olmaz. Gokbörülerden köpek olmaz . Olan varsa zaten o kopektir. Kurt degil. GÖKTANRİ ÜLKU davamiza sahip ciksin gok girsin kizil ciksin .

kenan ören

24.3.2017

tek başbuğ alpaslan türkeştir gerisi yalan görüyorumki akşener yazlmış bu kadınnın kaç parti gezdiğini biliyorlarmı gafiller satılmışlarla işimiz yok tek başkan koray aydın

Kürşadın çerisi

24.3.2017

Yusuf Halaçoğlu, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan çok kaliteli dava adamları. Bu adamlardan biri olmalı olacaksa.

Onur AKBAŞ

24.3.2017

lidere sadakat şerefimizdirr

Burhan Aktepe

24.3.2017

cCc Sonuna kadar Meral Akşener cCc...

fedai erdğn

24.3.2017

akpnin köpekleri bu ülke türklerin unutma sonra dar gelir herşey

ükücü irade

24.3.2017

devlet bahçeli ve çevresindekiler... yani şu andaki MHP yönetimi tamamen tafsiye edilmedikçe hiçbir ülkücü bu baronlara oy vermeyecektir.

K. FEZA YILMAZ

23.3.2017

MERAL AKŞENER GÜNEŞ GİBİ PARLIYOR YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR

Ad Soyad

23.3.2017

MHP ye Başbuğ Atatürk yolunda bir genel başkan gerekir.Türk Milleti inanın böyle bir lider istiyor. Sadece MHP değil tüm Türk Milleti istiyor. Ancak seçimle gelmeli bu lider.Tanrı Türkü Korusun...

Ad Soyad

23.3.2017

bahçeli akpye katılmalı artık bence yer yapmalı kendıne orda tugrul türkeş gibi

AD SOYAD

16.3.2017

AK SAÇLI İSE AK PARTİLİ . BU KRİTİK DÖNEMDE ESAH KIDEMLİ DÜŞÜNÜRLER FİKİRLERİNİ BEYAN EDİP ÜLKÜCÜ CAMİAYA REHBER OLSUNLAR.ÜLKÜCÜ CAMİA ŞU TAM BİR FİKİR BİRLİĞİ İÇİNDE DEĞİL

Oktay ecel

15.2.2017

Sırf tarafını oldugu partının acıklarını gormezden gelirse vebalinide hesabınıda verır insallah bu ülkenin sehitlerini unutmadık birde sehit düşüren kahpelere merak buyurmasımlar kurdun imtıkamı tez olur

Ilknur Yeşilleme

15.2.2017

Fevzi Çakıcıoğlu,R.T.E bir konuşması var, eyaletlere bölünerek yönetilen bir Türkiye çok daha güçlü olur diyor. Eyaletlere bòlünmüş bir Türkiye diyor. Ve bunu referandumdan evet çıkarsa bu yeni anayasa ile yapabilir. Şimdi ki anayasa ile bunu yapamaz. Dolayısı ile, hayır çıkarsa ülkeyi bòlecekler sòylemi bir yalandır.

Ugur saglam

14.2.2017

Tamam bahceli nin bu teslimiyeti kabul edilemez. Ama yok ermeni turk degil falan filan lar yanlistir. Bahceli nin soyu ta gokturklere dayanir. Uygur turklerine yenilip hasan yana kufe sehrine dayanir. Oradan suriyeye ve osmanlinin fethettigi yerlerde asayisi saglayan fettah ogullarina dayanir. Taki 1750 yillarinda padisahin yanlis bilgilendirilmesi ile iki buyuk dedeleri osman ogullari tarafindan idam edilir. Bu yanlis algiyi araplar ve kurtler olusturmustir. Daha sonra buna icrrleyen fettah ogullari gorevlerinden cekilir ve dagilir. Bi gurup afana Adana tarafina vana ve suriye tarafina gider. Diger grup sam valiligi yapan cafer pasa tarafi trabzona gecer. Onlar haci fettahogullaridir. Haci sulean ogullari gibi. Bunlar turkiyede baska illerde fattahli fettahoglu bahceli yazici saglam saglamer ozturk gibi soy adlari almislardir. Turkesin bu sahsa partiyi emanet etmesi de turkiyede nereye giderse gitsin en buyuk turk kanbagi oldugundan dolayidir. Bakiniz fettahoglu.com net org.

Orhan

14.2.2017

Bu haberi yazan kişiler kripto futbolcudur yalan haberlere kanmayın. Algı operasyonu ile MHP yine bölmeye çalışan şerefsizler var.

Fazlı bos

14.2.2017

Aksaçlı dediğiniz kişiler ingiliz uşağı uahudü uşağı abd maşası fetö törörünün oyucağı ülkeyi parçalara ayırmayla görevlendieilmiş pkk itleridir

Fevzi Çakıcıoğlu

14.2.2017

Eğer bu refendumdan hayır çıkarsa bu fetonun işine yarar HDP nin işine yarar PKK nın işine yarar. Bu gün Dünya devletleri TÜRKİYE ye karşı eylem birliği içerisinde bu gün bölünme günü değil birlik beraberlik günü lütfen bölünmeyelim referandum sonu gereği neyse yapılır. Ikinci bir husus bu referandumdan EVET OYU çıkacak bunun başka şekli yok.

Reyhan Yetkin

13.2.2017

Ak saçlılar boşuna kendini yormasın.MERAL AKŞENER MHPnin başına fırtına gibi geliyor.

ali gül

13.2.2017

BAHCELİ kimliği araştırın TÜRK değil ama milliyetçiliğin önderidir..Alpaslan türkeş bahçesinin bir ajan olduğunu biliyordu..KİSACA söyleyeyim bahçeli Urfa siverekli bir ermeni aile çocuğu ..ERMENİ katlıyamında kaçıp ispanyaya yerleşmişler..Bahçeli ermeni intikamını almak istiyor kürt TÜRK savaşı turkiyeyi Erdoğanın eliyle ki rize sokmak turkiyeyi bitirmektir..

Ad Soyad

13.2.2017

Çok geç kalınmış bir karar.

Selma Dal

13.2.2017

Hemen gitmeli Bahçeli.Geç bile kalındı.Ülkücü bir Asena olarak artık onunla yol alınamayacağı kanaatindeyim.

Vatandaş

28.1.2017

Parti bu hale getirilene kadar neredeydiniz? Ülkeyi ne hale getirdi.

Lokman Ateş

25.1.2017

HAREKETİN ÖNÜNÜ BOŞUNA TIKADI, NE KADAR ERKEN ÇEKİLİRSE , O KADAR HAYIR VARDIR!...

Hacı Veli

25.1.2017

Öyle de gidecek, böyle de gidecek. Saraydaki yeni koltuğu hayırlı olsun.

Ad Soyad

24.1.2017

AKSAÇLILARIMIZ BU ZAMANA KADAR NE BEKLEDİLER

MURAT SAVRAN

24.1.2017

NE BU YA AK PARTİ ZİHNİYETİNİN ALLAH BELASINI VERSİN MHP Lİ DEVLET BAHCELİNİNDE AK PARTİYE OY VERDİMMİ EVET VERDİM AMA BUNDAN SONRA OYUM AİLEMLE BERABER HAYIR OLACAK MEMLEKETİ NE HALE GETİRDİLER

Nuket mutly

23.1.2017

Cokk doğru bir fikir...gec bile kaldınız Mhp.gibi koskoca bir siyasi camiaya yazık olur ....

mhp

23.1.2017

Burada haraketin lideri devlet bahçeli diyenlerin hepsi AKTROL ekibinden

Şeref bayraktar

22.1.2017

AKP nın peşine takılıp kendi tabanı ve tavanını dikkate almayan bir lider benim liderim olamaz.. Hayır hayır hayır

Erem Tümerk

19.1.2017

Çok geç kaldınız, atı alan Üsküdar'ı geçti. Şimdi önemli olan bunu değişikliğe ait son oylamadan önce devreye sokup "EVET" oyu verenlerin oyunu "HAYIR"a dönüştürmek ve bu vekilleri yeniden MHP'ye geri kazandırmak.

T.A.

8.1.2017

Artık gerçekleri görmek gerekir. İster MHP olun ister CHP istersede başka bir partiden olun, AKP nin iki tünel iki köprü ikide bina yapıp halkın gözünü boyamasına yeter deyin.Bulunduğumuz partide onlara yardakçılık yapanlara izin vermeyelim.

HÜRRİYET

7.1.2017

SAYIN BAHÇELİ HALA DİRENİRSE KİMDEN KORKUYOR BİLEMEYİZ AMA YAZILANLARDAN ÇOĞALTIP SOKAKLARA DAĞITIRLARSA ÇOK DAHA KÖTÜ DURUMA DÜŞER AKILLI DÜŞÜNÜP EFENDİ EFENDİ ÇEKSİN GİTSİN MİLLİYETÇİ DEMEK AHLAK DEMEKTİR DÜRÜSTLÜK DEMEKTİR TÜRK DEMEKTİR TÜRK

Ismail Kaynak

7.1.2017

Bugün Mhp nin başında Sn. DEVLET BAHÇELİ olmasaydı ne Türkiye Ne Mhp diye bir parti vardı. Bunu göremeyen Ülkücüler olduğunu düşünmüyorum. Dolayısıyla bu yazıyı yazan hangi vatan haini ise farklı emekler peşinde. Ama dikkate almıyoruz. It ürür kervan yürür. ...

Ad Soyad

7.1.2017

Bu yaziyi yazan kesinlikle turk dusmani kades kavgasi cikarmak icin bizi birbirimize dusurmekten baska birsey degil.Ak saclilar bugunekadar nerdeymis o saclari davar guderken mi agartmislar.Bugun öyle birgunki en ufuk ayriligimiz ingiliz ve yahudinin ekmegine yag sürmektir

selim

6.1.2017

mhp yi fettos chp pkk ve digerlerine yedirmeyecegiz cia mossad ve digerleri partinin bunyesinden tamamen temizlenecektir

HUSEYİN AVNİ

6.1.2017

devlet Bahçeliye laf eden taş olur. o sizin gibi makam mevkii meraklısı değil. hayatımda Üç Hilal'den başkasına oy vermedim.

selim

6.1.2017

MHP yi bir daha fettos, chp, pkk ya teslim etmiyecegiz ve icimizdeki cia , mossad ve benzerlerini temizliyecegiz goreceksiniz.

Angarali

5.1.2017

Onurlu birde cikip demiyorki tum Akp vatan hayinidir nedenmi cozum sureci ne oldu her tarafa hendekler kazildi o kadar sehit verdik sonuc kandirildik sayin Devlet Bahceli feto bir terör orgutudur diye bas bas bagirdi bolca hakaret küfür yedi 15Temmus o kadar şehit ne oldu yine kandirildik ne demek kandirildik hani nerde kaldi kanun suclularin asilmasini istiyorum o zaman duzelir güzel vatanimi bunlarin AKP amaci partim sagolsu birde bunlara tapanlar varya

Nesat

5.1.2017

Butun altroller buraya toplanip bahceli guzellemeleri yapar olmuslar. Hayatinda bir kez bile mhp ye oy vermeyen ve vermeyi dusunmeyenler guya bahceliyi savunuyorlar. Ulkuculer bu kadar dakak mi ki numaranizi yutsunlar?

mehmet

5.1.2017

goltuk sevdalısı olsaydı türkmen beyimiz chp destekler başbakan olurdu birtek oyumda kalsa davamızdan dönmeyiz ayıklanma zamanııııııı

Asım güçlü

5.1.2017

MHP nin duruşu halkın duruşudur.Bu çizgide devam ederse tarihinin en yüksek oyunu alacak.Siz akşaçlınızla takılın sizin kafanız basmaz bu işlere

Ak Sakallı.

5.1.2017

Bu Ak saçlılar iş kovalarken un ambarına düşenlermi acaba...??

Ferit Özsoy

5.1.2017

Mhp dibe vurmus bu gün mü aklınıza gelmiş boşuna osaclari agartmissiniz

Ferit Özsoy

5.1.2017

Mhp bu kadar dibe vurana kadar nerdeydiniz

Ad Soyad

5.1.2017

saç ları akmıymış edidör saçma haber yapıp ülkenin düzenini bozma

Hüseyin Özbek

5.1.2017

aksaçlı falan bunlar k.vadisi dizi senaryosu mu :)? MHP nin yapacağı yeni lider bulmasıdır yoksa parti biter. başkanlık demek demokrasinin adı kalmasıdır. güçler ayrığı ilkesi ve laiklik esastır. bunlar olmaz ise demokratik bir cumhuriyetten söz edilemez. c.başkanı bağımsız partisiz olmalıdır. zaten yetkileri elinde tutan başbakandır. bu tek adamcılık ülkeyi uçuruma sürükler.zaten yıllardır tek adam yönetimi oluyor anayasal kılıf aranıyor sadece yapılan bu.

GEÇİN BU AYAKLARI

5.1.2017

SİZ NEYİN KAFASINI YAŞIYORSUNUZ. ZATEN ADAM ŞUANDA MEMLEKETTE KAFASINA GÖRE AT KOŞTURUYOR KİM NE DİYEBİLİYOR.CUMHURBAŞKANI OLDUĞU GÜNDEN İTİBAREN AKP DEN VAZGEÇMEDİ HER AÇILIŞINA HER TÖRENİNE GİTTİ. SINIRSIZ YETKİ SIFIR SORUMLULUK BUNA DUR DEDİ DAHA NE İSTİYORSUNUZ ACABA ANLAMIYORUM. 15 TEMMUZ GECESİ TÜRKMEN BEYİ OLMASAYDI ŞUANDA KİMBİLİR KİMLERE HİZMET EDİYORDUK BİRAZ UTANMA DUYGUSU OLSUN

serdar saran

5.1.2017

aksaçlı yada aksakallılar eski türk tarininin bilge kişileriydi...ülke zora girdiğine birlikte toplanıp bir üst türk toy.unu gerçekleştirip hangi lider etrafında yola devam edileceğine karar verir tavsiyelerde bulunurlardı..yani töremizin hayrına çalışan yaşlı bilgelerimizdi..ayrıca kendilerini kimse tanımaz bilmez onlar gereken kişi yada kişilere birşekilde ulaşırlardı..umar ve dilerim burada konu edilen aksaçlılar bu bilgelerdir..çünkü ülke hakikaten bir belirsizliğe doğru gitmekte..

ŞENOL ŞENTÜRK

5.1.2017

AKSAÇLI KİM YA !!! KONGREDEN DAHA ÜSTÜ VARMI İRADE OLARAK. BIRAKIN SAÇMALIKLARI DA OY İSTİYORSANIZ KONGREYE SAYGI GÖSTERİN VE SONRASINDA ADAYLARI SEÇİLENİN ETRAFINDA BİR TUTUN !!!!!

AFK

5.1.2017

Yerim sizin aksaçlılarınızı. O kıt aklınızla algı operasyonu mu yapıyorsunuz. Ne oldu hesaplarınız tutmuyor mu. Demir leydi mi, demir maşa mi? Önceden çok takdir etmezdim ama son dönemlerdeki duruşu tamamen devletçi bir anlayışın ürünü. Yıllardan beri beklediğimiz üzerimizdeki prangalara karşı verdiğimiz özgürlük mücadelesinde herkes safını belli ediyor

Servet aş

5.1.2017

Daha fazla gecikmeden derhal harekeete geçilmeli sonrasından Bahçeli'yi partiden tamamen uzaklaştırılmalı kapısından dahi içeri sokulmamalıki partiyi eritme politikasını paratililere bulaştırılıması önl enmeli

Murat apak;ma.

5.1.2017

KİM NE YAZARSA YAZSIN meral akşener gelsin ve gelecekte.demir leydiyi hasretle,heyecanla bekliyoruz.aksaçlı mezitli gurubundan olarak oyum M.AKŞENERE DİR.M.A.

sahinn

5.1.2017

Aksacli kim ya hangi ülkenin ajanların ın oyuncağı kabul etmiyorum lider devlet bahçeli o kadar

Behçet

5.1.2017

Ülkeyi bölmeye çalışıyorlar siz daha ordamısınız!

şahin

5.1.2017

eğer bahçeli o kadar koltuk meraklısı olsaydı 7 haziran seçimlerinde hdp destekli chp mhp koalisyonu kurulur başbakan olurdu

şahin

5.1.2017

bu haberi yapanların bu ülke için iyi şeyler düşündüğüne inanmam devlet bahçeli devletini milletini düşünen mesele ülke meselesi olunca siyaseti bir kenara bırakan onurlu bir devlet adamıdır bu ülkemizin dışardan ülke düşmanları içerden hainlerin eş zamanlu düğmeye basarak işgal seneryolarının yazıldığı bu günlerde mhp yiele geçiremeyen fetö ve ülke düşmanları yeni bir seneryo peşinde olabilirler ama bu ülkenin sağ duyulu insanları herşeyi görüyor bu arada yapılan söylem ve eylemlerle mhp akp ye değil akp mhp ye yaklaşmış devlet bahçelinin yıllardır söylediklerine dönülmüştür yazarların çizerlerin kime hizmet ettiklerini beyninden ne geçtiğini bilemeyiz ama bu ülke bizim buradan başka Türkiye yok kişiler gelip geçicidir ama bu ülke gittimi bizlerde yok oluruz herkes akıllı olsun fitne kokan hainlik kokan haberlere söylemlere hemen atlamayalım bir zamanlar meral akşener rüzgarı vardı yurtta sulh cihanda sulh söylemleriyle ısrarla temmuz ayında başbakan olacağını söylüyordu şimdi nerelerde bir bakın

hasan bosnalı

5.1.2017

Devletimizin ölüm kalım savası verdiği şu kritik evrede,kişisel ihtirasları yerine devlet ve milletinin yanında olan Devlet Bey hakkındaki bu haberinizin birilerinin talimatıyla yazıldığı kanaatindeyim.Yazınız ve içeriği asla milli değil,fetöcü meral akşeneri allayıp pullayıp milletin önüne çıkaranların işi bu,samimi iseniz yorumumu yayınlarsınız.

Ad Soyad

5.1.2017

İş işten geçmeden meclisteki oylamadan önce bahçeliyi yalnız bıraktıklarını açıklamaları lazım.

Ad Soyad

5.1.2017

geri dönüp bakarsak bugün cumhuriyetimizin yaşadığı tehdidin oluşum sebebi hep bahçelidir hdp ile koalisyon kurmak istemezken bugün gelinen noktada yaptığı hamleler cumhuriyetimize en büyük yarayı vermiştir.

Ad Soyad

5.1.2017

Başkan Secildikden sonra s lqm söyleyin

Ercüment Şenol

5.1.2017

Hiç kimse hikaye anlatmasın kimi bulacaklarmış...Asena varken başka arayış abesle iştigaldir....

rajovik

5.1.2017

Bahçeli MHP yi bitirmeden bırakmaz çünkü ona verilen görevi yerine getiriyor, başkanlık dönemindeki bütün hamleleri akp ye yaradı,onlara can simidi oldu, kimse bahçeli nin dürüstlüğünden, devlet adamlığından bahsetmesin, dürüst olsaydı kurultaydan kaçmazdı, bu partiyi düzlüğe çıkaracak etkin muhalefet yapacak en ideal isim sinan oğan dır tabi bahçeli onu da ihraç etmezse...

TAHSİN

5.1.2017

Bu aksaçlı arkadaşlar, rte Diyarbakır'da Kürdistan derken neredeydiler, askeri garnizonun içinde Türk bayrağı indirilirken neredeydiler, Atatürkçü , milliyetçi subayları balyoz ve ergonekoncu diye Türk subaylarını içeri atıp fötöcüleri tsk nın başına getirirlerken ve bunları yapan Zekeriya öze rte zırhlı makam aracı verirken neredeydiler. . Allah için uyanın ülkede neredeyse hergün onlarca insan ölüyor adam hala muhtarlara kendini anlatıyor

AGA SİVRİOĞLU

5.1.2017

BİZ BU ÜLKEYİ SEVERKEN KARŞILIKSIZ SEVDİK.DEVLET BAHÇELE OLDUĞU SÜREÇE ARTIK MHP BENDEN HAVASINI ALIR.AKP BU MİLLETE ÖLÜMÜNE HİZMET EDEÇEK BİLGİ BİRİKİMİOLAN TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE BİR OKULDAKİ ÜDÜR YARDIMÇILIĞINI DAHİ ÇOK GÖRMÜŞ,KENDİ CAHİLLERİNİ OKULLARA MÜDÜR ADAYARAK TÜM TÜRK MİLLETİNİ UYUTMA YOLUNA GİTMİŞTİR.

Ad Soyad

5.1.2017

Gec bile kalindi.

CeyHan

4.1.2017

Gene gizemli gruhlar aksaclilar falan filan dizi karakterkerinden aslinda var ama bilen yok acayip bir merak uyandiran guc sozde sehir efsanesi hala Aksener diyenler var onlarda ayri bir salak hicmi gormuyorsunuz hicmi arastirmadiniz be arkadas yuhh sizé

HAKİM YILMAZ

5.1.2017

fetoculaR ONLAR NE ZAAN AK OLMUŞ SACLARI BOK SACLILAR DESENE OROSPUNUN DÖLLERİ DESENE

İsmail Hasçelik

5.1.2017

Şimdide Mhp'nin içini karıştırmak için böyle birşeymi uydurdunuz. Aksaçlılarmış🤣 Buna kimsenin gücü yetmez. Terör bitince sizinde mamalarınız kesilecek ondan korkunuz

Asil Turk

5.1.2017

Buradaki yorum yazanlarin en az %60 akp li neden cunki islerine geliyor bir sene evvel ne diyordu bunlar

erkan acar

5.1.2017

sinan oğan

Ad Soyad

5.1.2017

1.33 yıldır bu teşkilatın içindeyim cayciligindan tutta ulku ocaklari bünyesinde her türlü görevi aldım.cilesini derdini cezaevinin de gördüm. Kimmiş bu aksaclilar

ahmet konuk

5.1.2017

Dyp li Namık kemal zeybek anap'lı oktay güner işçi partili yaşar okuyan. bunların peşinden gidilmez.bunlar mı ak saçlı ???? Başkanlık sistemi istikrar demek mevcut sistemde bölücü parti hükümet ortağı olabilir. CHP MHP ni eleştirmedimi HDP le ortaklık yapmıyorsunuz diye bunun lafını edebilmesi bile parlementer sistemin Türkiye için bir tehdit olduğunu onlar bu sistemde birgün CHP HDP hükümeti kaçınılmaz.

Durmuş Çelen

5.1.2017

Sn;Bahçeli'nin kendisi aksaçlıdır ve liderdir, Benim yüksek kanaatim odur ki,bu pozisyonda ki büyükler,asla koltuğunu düşünmezler,haksızlık yapılmamalı,paetizanca değil,konjektür ve first majör durum dikkate alınmalı Uluslararso iliskilerin Türkiye ayağının Oynayacağı rol unutulmamalı Devletin kurmay akliyla bazen bizim aklimiz veya bazi vekillerin akli uymayabilir. Yonetenlerin yonetme hakkina saygi duymali.İl msuzluk olduğun da veya ulke menfaatine daha ali gordugunuz birsey varsa ona zaten Sn;Bahçeli ne diyecek ki,herkes onun ekibinden sık8ntı yok. Allah Devletin ve milletin 6ar ve yardimcisi oksun. Devlet buyuklerini karalamak veya itibarsızlastırma çabaları,yakışmaz,fikrini beyan etmek ve karşı fikir de olmak başka birşey.Üslü0 çok önemli,hele ki,devlet adamına karşı,onlar sokak adamı değil,haksızlık yapmayalımNacizane fikrimdir.Siyaset dışı ülkesine devletine bağlı vatandaş görüşümdür. Arzolunur.

Bilal toksoy

5.1.2017

Bizleri 5 e 6 ya böldüler hala bölmeye çalışıyorlar farkında değilmisiniz. Şu yaptığınız muhabbetlere bakın koca koca insanlar. Devlet Bey dik durdu dik duracak.

Ad Soyad

4.1.2017

Aksakallı'mı kaldı

kadir özdemir

4.1.2017

yeni anayasaya hayır diye bildiriye imza atan sadi somuncuoğlu kemal zeybek agahoktay güner yaşar okuyan gibi 150 milliyetci aksaçlılar yeni bir parti kurup yada bbp veya dp gibi küçük partide toplanıp ihraç edilen 800 mhp delegesinide bu bünyeye katarak mevcut 6 muhalif mhp milletvekilini bu partiye transfer ederek dahada güçlenen hayır cephesi ile tbmm de 5.parti olarak derhal göreve başlayabilir.ümit özdağ kongreye kadar bu partinin lideri olabilir .sonra kongrede uygun birçok lider adayı yarışır mhp bu şekilde akp nin yutmasından kurtarılabilir hemde türkiye 200 yıl geriye mutlaki padişahlığa gitmektende kurtarılmış olur

ha ha ha

4.1.2017

:))))))

Hüdayi

4.1.2017

İkinci olarak; zaten bir aday mevcuttu, ama kongre bir şekilde engellendiği için başarılı olunamadı. Şimdi yeni bulunacak aday hangi yolla partinin başına getirilebilecek ki? Bu mantıksız bir iddia gibi görünüyor.

Hüdayi

4.1.2017

Önce Türkçeyi doğru kullanalım, doğru yazalım; DÜME değil DÜĞME olacak.

ertan barel

4.1.2017

Google ye adam yaz karşına devlet bahçeli çıksın böyle değerli bir şahsiyeti kaybedersiniz ileri görüşlü bir devlet adamı sayın devlet bahçeli

Mesut BULDUK.

4.1.2017

MHP Devlet Bahçeli ile güzel. Ülkücüler üstünden oynanan oyunları bertaraf etti diye işinize gelmiyor ama Devlet Bahçeli Adam gibi adam. Milleti birbirine kırdırmak yerine kenetlenme yi seçti diye parti bitecekse bitsin ülke elden gitmesin yeter. Ama sizin siyasi çıkarınız devletin bütünlüğünüden daha önemli olduğu için söylenecek fazla sözde yok. Allah vatan haini ve millete ihanet edenlerin belasını versin. Devlet Bahçeli adam da sizin kimin adamı olduğunuz belli değil. Önce ülkem ve milletim sonra partim diyorum. Ülke kalsın parti baraj dışı kalsada olur.

SELCUK

4.1.2017

INSALLAH,, BUNUN KARARINI COKTAN VERMIS OLMALARI LAZIMDI,, COK GEC KALDI BU AKSACLILAR..

Ekber Bozdağ

4.1.2017

O meşalesi yakan insan Sinan Ogan olduğuna göre demekki bu partide daha cesur daha bilge adam yok.Sinan Ogan başka da çare başka da yol yok...Saygıyla

BOZKURT

4.1.2017

cCc HAYIRDA HAYIR VARDIR cCc

Ad Soyad

4.1.2017

Akşener gelsin

Ad Soyad

4.1.2017

Bond çanta'sı gibi bahceli gorevini tamamla partiyi imha et

Gökhan savaş Karamanoğlu

4.1.2017

İnşallah...fakat kimdir bu aksakallılar,yoksa bu kurtlar vadisi ritüelimi

Ad Soyad

4.1.2017

yenilen pehlivan kim ya? yenen, yenilen olmadıki..hilebaz biri var.koltugun gücüyle hile yapıp, iftira atıp kongreyi adaylıkları engelleyerek partisini davasını ve ülkesini sattı. birileriyle yüzleşemediki birilerini yenmiş olsun

Ad Soyad

4.1.2017

Oyalama takdiri inanmayın hepsi satılmış

Adnan öznehit

4.1.2017

Lideri halk belirler toplum belirler görevden alınmış il ve ilçe başkanları vede Delegeleri vede tabanımiz belirler. kendi kafasına göre belirli mahfillerde 5 kişi toplanıp lider belirlenemez ben 49 yıllık MHP liyim tabanımiz ve toplum Meral AKŞENER diyor. Buna heryerde şahit oluyoruz. Eski il başkanları ilçe başkanları Delegeler toplansın oylarını kullansın. % 80 MERAL AKŞENER ĆIKAR. BUNU HERKES BILMESINE RAĞMEN BIR YERLERDEN birkaç kişinin egosu için böyle haberler çıkarmak abesle iştigaldir. Kim genel başkan olmak isterse tüm Delegeleri topları ki zaten öyle olacak kim genel başkan seçilirse. Bunun dışında hiçbir yol olamaz. hatirlatayim 14 OCAK CUMARTESİ GÜNÜ ANTALYADA sn.MERAL AKŞENER konuşma yapacak çok derdi olan gelir o muhteşem kalabalığı görür .

Oktay Üstüner

4.1.2017

Zaten Burhan Kuzu, açıkça beyan etmedimi Anayasa değişikliğinde Türkiye'de sadece 2 partili döneme geçilecek bu partilerde biri AKP, diğeri CHP dediğinde ne çıkıyor bu anlamdan MHP tamamen kapısına kilit vuracak ve kapanacak AKP bünyesinde yer alacak. Ülkesini seven her insan tek adamlığa- HAYIR demek zorundadır bunuda tabandaki MHP liler açıkça beyan ediyorlar.

Fethi Özdemir

4.1.2017

Evet, derhal gereği yapılmalıdır.

keskin erli

4.1.2017

Geç kalındı bahçeli ve ekibi tasfiye edilmeli ak trollerin sözüne aldanmayın

Ad Soyad

4.1.2017

Bahceli o sozu soyledikten sonra artik mhp genel baskanligindan ayrilmistir. Bahceli bundan sonra akp nin milletvekilidir mhp acilen kendine bir genel baskan secmelidir

Ad Soyad

4.1.2017

1-kimmis o aksaclilar 2-yeni adayları kimmis 3-yenilen güreşçi güreşe doymazmi

Hüseyin Yasak

4.1.2017

Ülke uçurumun eşiğine gelmiş. Bu güne kadar neredeydiniz. AKP'nin her sıkıştığında sizde onunla birlikte destek verdiniz. Her şeye rağmen geç sayılmaz. İsterdim ki, Partinin başına akşener geçsin. ma o ihraç edildi bu mümküm değil.Sinan Oğan Gelirse oda iyidir.

oset

4.1.2017

Saçlarına "ak" düşmeden yapmalıydılar artık çok geç

s.kumbar

4.1.2017

Bu aksaçlılar parti bu duruma düşene kadar neredeydiler

Hüseyin Haybat

4.1.2017

Hareketini tek kaldıracak kişi Sinan ogandir güçlü MHP yapar buna inancım sonsuz

Ad Soyad

4.1.2017

Haziran seciminde akillar neredeydi

Myildirim

4.1.2017

Yıllarca hiç bir menfaat beklemeden ülkücü hareketin içinde bulundular.Ülkücü oldukları için binlerce ülküdaşımız son 13 yıldır mevcut iktidardan eziyet gördü,görevlerinden alındılar,sürüldüler,ama yine yılmadılar.Sn.Bahçeli ne yaptı seyretti,bazı arkadaşlarımız konuyu ilettiklerinde biz dertlere derman olacak değiliz diye kapının önüne koydular,kimler tabii ki kendisine ülkücüyüm diyen genel merkezciler.Bizlerin adına onlar karar veremezler.

Ali Dogru

4.1.2017

Başkasına yancılık yapandan lider olmaz zaten.. Bu parti ve hareket Bahçelinin babasının çiftliği degil.. kendi beylik taslarken o aksaçlılar ve nice yiğitler vatan savunmasındaydı..

Ad Soyad

4.1.2017

http://www.asikurtlar.com/devlet-bahceli-siyasi-hayatinin-en-buyuk-riskini-mi-aldi.html Kendi düşen ağlamaz!

Güray

4.1.2017

Burada haraketin lideri devlet bahçeli diyenlerin hepsi AKTROL ekibinden

Mekan67

4.1.2017

Sinan oğan

devrim koluaçık

4.1.2017

Aksaç ne .. aksaçlılar

Ad Soyad

4.1.2017

Biz şahısları desteklemiyoruz bizler partimizi yani milleti destekleyeni destekliyoruz partinin başında kim olursa olsun genel başkanımızdır bahçeliyide çok ararsınız toy insanlara verilmezz sinan ogan meral falan hikaye yeni bir isim var herkesin bildigi ama sessizce gözeten birşş hak neyse o olsun kimseyi karalamayın oyuna gelmeyinn ülkücüler pusudaa bende dahill

burak al

4.1.2017

Sinan Oğan hayırlara vesile olsun inşallah

Cengiz haytoğlu

4.1.2017

Biz yeriz aktrol işinize gelmedimi

Sevkan

4.1.2017

Burada yorum yapanlar hakikaten ülkücülermi yoksa malum trollermi

Mustafa Arlı

4.1.2017

Sevgili halkım yanar döner insan kim olursa olsun ondan hiç bir şey olmaz dün şöyleydi bugün böyle olmaz...

İlkay zengin

4.1.2017

Sayın ümit ÖZDAĞ varken ne gerek yeni bir lidere hiçmi okumuyosunuz hiçmi izlemiyorsunuz

Ad Soyad

4.1.2017

Ulan bu haberi okumak bile zaman kaybı gerçekte çok komik

Ad Soyad

4.1.2017

Sayın bahçeli akp yi deyil türkiyenin geleceyini düşünüyor bu neden bu kadar tuhaf görünüyor anlaşılmıyor

ayfer bulut

4.1.2017

baskanlık sistemi geldiğinde MHP diye bir parti kalacakmı sanıyorsunuz arkadaslar sağ ve sol parti olacak yani sağcı ve solcu bunlarda akp ve chp dir lütfen göz ardı etmeyelım

arif garp

4.1.2017

Sakın ola ki,millet adına kimse lider seçmesin.Yeni ve eski il başkanları,yeni, eski vekiller ve mevcut üst kurul delegeleri toplanır,hür iradeleriyle lideri seçerler,bizlere de karara uymak düşer

Mehmet civcik

4.1.2017

Yeter artık gitsinde kim gelirse gelsin bu kadarda fazla bitirdi bizi

Ali Kızılbeyli

4.1.2017

Sn Bahçeli hiç bir yere gitmiyor o tam bir devlet adamı kimseye yedirmeyiz

Ülkücü

4.1.2017

Serefsizler

Ad Soyad

4.1.2017

akşener ve oğan dan bir cacık olmaz MHP giderse BBP ye mi yönelecez

devran

4.1.2017

MHP biter o zaman

Güray

4.1.2017

Burada haraketin lideri devlet bahçeli diyenlerin hepsi AKTROL ekibinden

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

17.07.2017 22:02

Yeni Parti'de Özdağ rahatsızlığı!

19.07.2017 15:16

BURHAN KUZU'DAN 'ADALET' İSYANI!

13.07.2017 14:24

Bahçeli'den şok açıklamalar

19.07.2017 14:32

BAHÇELİ TÜRKEŞ'İ YEDİ!

19.07.2017 01:49

BURHAN KUZU'DAN SKANDAL PAYLAŞIM

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin