Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Siyaset
MHP'li Atilla Kaya'dan Erdoğan'a 'açık mektup'

MHP’deki Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden İstanbul Milletvekili Atilla Kaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “açık mektup” yazdı.

6.1.2017  10:14

MHP'li Atilla Kaya'dan Erdoğan'a 'açık mektup'

MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya’nın Başkanlık Sistemi için gerekli olan anayasa değişikliğine “hayır” diyeceği için Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmeden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “açık mektup” yazdığı ortaya çıktı.


İşte Atila Kaya'dan Cumhurbaşkanına yazdığı açık mektup:

“Sayın Cumhurbaşkanı; 

İkimiz de biliyoruz ki, ne sizin duymak istediğiniz ne de benim söylemek istediğim hitap budur. 

Sizin bir parti sözcüsü gibi meydanlarda dilendiğiniz “Devlet Başkanı” hitabıdır; benim gönlümden geçen ise, bağımsız Türk yargısının karşısına çıktığınız gün, onurlu bir Türk savcısının dudaklarından dökülecek olandır. 

Merak buyurmayınız; bulunduğunuz makamda halen AKP Genel Başkanı’ymış gibi davranmanıza dair söyleyecek sözüm yok. Zira, üzerine aldığı görevi “tarafsızlıkla” yerine getirmek için namusu ve şerefi üzerine ettiği yemini zevkle çiğneyebilecek tıynette bir insana etki edecek kudrette bir söz yok. 

Öte yandan; ‘Tarafsızlık’ı bir kavram olarak algılamanızı beklemek de -entelektüel düzeyiniz göz önünde bulundurulduğunda- size haksızlık olacaktır. 

Sayın Cumhurbaşkanı;

Başkanlık hırsını bir zırh gibi üzerine geçirmiş psikolojinizin size söylettiği garip sözler ve yaptırdığı garip işler vardır. 

Nedamet getirip bunlardan kurtulmayı dilerseniz, sarayınızda Saraçoğlu’dan farklı uzmanları danışman olarak istihdam etmenizi tavsiye ederim.

Zira sağlığınızı tehdit eden haller, otlarla şifa bulacağınız türden değildir. 

Bu kabilden bir hâl “Türk Tipi Başkanlık” lakırdısını dilinize pelesenk edişinizdir. 

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim: Sizin neyiniz “Türk tipi” ki, başkanlığınız da “Türk tipi” olsun! 

Ne oldu ki; bırakın sahiplenmeyi hatta söylemeyi- “Türk” sözünü duymaya bile tahammülü olmayan, Anayasa’dan “Türklüğü” çıkartmayı siyasi gayretlerinin baş hedefi gören siz, “Türk Tipi” bir yönetim modelinden bahseder oldunuz? Kalkmış, “bizim tarihimizde, genlerimizde, geleneğimizde başkanlık sistemi var” diyorsunuz. Siz değil miydiniz; Türk Milleti’ni 36 etnik parçaya bölen. Şimdi, hangisinin tarihinden, geleneğinden bahsediyorsunuz? 

“Tarih”, “gelenek” yetmezmiş gibi bir de ırkçı duyguları okşamak için genlerden söz ediyorsunuz. Siz değil miydiniz onları ayakları altına alan.

Biz sizi tanıyoruz. Siz, elinizden gelse, adında “Türk” geçiyor diye “türkü” bile söyletmezsiniz. 

Ama adadaki dostunuz ciddiye alırsa alınabilir, dikkat. Sayın Cumhurbaşkanı; “Bizim tarihimizde esas olan budur” dediniz ya… Hani, söyleseniz de bilsek: sizin tarihiniz hangisidir? Hangi milletin tarihidir? 

Türk tarihinde de, bu tarihin belli bir döneminden itibaren iman ettiğimiz Kur’an’da da esas, yönetimin şekli değil dayandığı ilkeler olmuştur. Bu ilkelerin uygulamaları da –ne yazık ki- sizin eylemlerinizle örtüştürebileceğimiz türden değildir. 

Mesela, siz; Mete Han’ın, Attila’nın, Bilge Kağan’ın Türk Milleti’ni 36 etnik ve mezhebi parçaya ayırıp bunlardan bir kısmını aşağılayabileceğini düşünebilir misiniz? Mesela, siz; Sultan Alparslan’ın devleti 10 yıl gerçek Haşhaşîlere teslim edebileceğini, “ne istediler de vermedim” diyebileceğini, sonra da “saflığımdan yararlandılar” diye bir savunma geliştirebileceğini düşünebilir misiniz? Mesela, siz; Kılıçarslan’ın Haçlı Seferleri Projesi’nin eşbaşkanı olabileceğini, “kahraman haçlı askerlerin evlerine dönebilmeleri için dua ediyorum” diyebileceğini düşünebilir misiniz? Mesela, siz; Fatih’in “dindar ve kindar nesil” yetiştirmeyi hedefleyebileceğini düşünebilir misiniz? Mesela, siz; Yavuz’un “yargının vatana ihanetten başka derdi yok” diyebileceğini, Kanunî’nin yasalarla yap-boz oynayabileceğini düşünebilir misiniz? Mesela, siz; Abdülhamid’in “ben ülkemi pazarlamakla mükellefim” diyebileceğini düşünebilir misiniz? Mesela, siz; Atatürk’ün Anzavur için veya Şeyh Said için “yani ne istendi de 12 yıllık Başbakanlığım döneminde verilmedi” diyebileceğini düşünebilir misiniz? Mesela, siz; İranlı dolandırıcı bir tıfılın, o dilinizden düşürmediğiniz Osmanlı’nızı rüşvetle esir alabileceğini, Dahiliye Nazırı’nın onun önüne yatmaktan çekinmeyeceğini, rüşvet ve yolsuzluğun fetvalarla meşrulaştırılabileceğini düşünebilir misiniz?

Yeri gelmişken; hani 21. Yüzyılın Kayserili Davud’u olduğunu düşünen birini Başbakanlık koltuğuna oturttunuz ya… 

Mesela, siz; Orhan Gazi’nin 14. Yüzyılın Kayserili Davud’unu medreseden çıkartıp devlet işlerinin başına oturtacağını düşünebilir misiniz? 

Yine yeri gelmişken; siz hiç Türk tarihinde vatan toprağını savaşmadan bırakıp da atasının türbesini sırtlayıp kaçan sonra bunun büyük bir zafer olduğunu söyleyen devlet adamı gördünüz mü? 

Mesela, siz; emperyalist güçler ve yerli maşaları tehdit ediyor diye Medine kahramanı Fahrettin Paşa’nın böyle bir yola başvurabileceğini düşünebilir misiniz?

Sayın Cumhurbaşkanı;

Bütün bu yapıp ettiklerinizin ardında hangi tarihten alınan ilham vardır? Söyleseniz de bilsek Allah aşkına. Belli ki, bu Türk tarihi olamaz. Zaten şahsınız ve bağlısı bulunduğunuz zihniyetin varlığıyla ilgili temel sorun kendinizi Türk tarihine ait hissetmeyişinizdir. Biliyoruz ki, ideolojik mensubiyetiniz buna engeldir. Sizin dâhil olduğunuzu düşündüğünüz şey, sömürgecilik sonrası Arap kimliği arayışından doğmuş olan İhvan’ın kurguladığı ideolojik bir tarih yorumu ve sınırları belirsiz ‘Dârü’l-İslam’ kavramıdır. 

İktidarınız boyunca etkilerine açık olduğunuz liberalizmin “şirket olarak tasarlanmış devlet” anlayışını da eklemek gerek. Bunları Türk tarihinde bulabileceğinizi sanmak –en iyimser yaklaşımla- Türk tarihine yabancılığınızın bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Sayın Cumhurbaşkanı;

Bu millet –ne yazık ki- ideolojik tercihlerinizin bedelini ödemek durumunda kaldığı gibi, kendisini dünyanın merkezinde gören egonuzun bedelini de ödemek durumunda kalmaktadır. Siz her fırsatta bunun hazzını tadarken, millete acı sonuçlarına katlanmak düşmektedir. Örneğin; bir bürokratın vatanseverliğine kefil olup –hatta edep sınırlarını zorlayarak- sahiplenirken bir başkasını vatana ihanetle itham etmek sizin harcınızdır ve ancak bu çerçevede anlamlıdır. 

Terör örgütünün kontrolünde, vatan toprağını bırakıp sandukayı taşıdı diye birisine meydan muharebesi kazanmış komutan muamelesi gösterdiniz. Bıraksaydınız bu kadarını Merkez Bankası bile yapardı. Oysa ondan diğerinin tırnaklarına gösterdiğiniz ilgiyi esirgediniz ve onu vatana ihanetle suçladınız. 

Sayın Cumhurbaşkanı;

“Vatana ihanet” sizin kullanmayı sevdiğiniz bir itham. Peki, kendi atadığınız kadrolardan bu kadar vatan haininin nasıl çıkabildiği sorusuna da verecek bir yanıtınız var mı? 

Hem bu kadar isabetsiz atamalar yapıp hem de her şeyi en iyi bildiğinizi, ülkeyi en iyi şekilde yönetebildiğinizi nasıl savunabiliyorsunuz? Eğer işbirliği içinde olduklarınızın gerçek yüzlerini anlamanız en az on yıl sürüyorsa, siz de güvende değilsiniz, ülke de sizden emin değil demektir.

Bu sorgulamaları yapanları “Ankara’dan kuru sıkı atmakla” eleştiriyorsunuz, her önünüze çıkana “delikanlılık” dersi veriyorsunuz ya, hadi siz -Kabe’yi bile bir orduyla tavaf edişinizde gördüğümüz- o dillere destan cesaretinizle cevap verin.

Sayın Cumhurbaşkanı;

Sahip olmadığınız şeyin kıymetini bilemezsiniz. Siz hiçbir zaman ‘Tarih’ veya ‘Devlet’ bilincine sahip olmadınız.

Edindiğiniz ideolojik formasyon buna uygun değildi ve bu formasyonu koruduğunuz sürece de olamayacaksınız. Sizin gözünüzde ‘Ülke’, İslam tarihi boyunca bile sınırları belirlenememiş olan muhayyel “Darü’l İslam” olduğu için, kendinizce Müslüman gördüklerinizin ideolojik çıkarı uğruna onu kesip biçmekten çekinmeyeceksiniz. 

Bu işe “çözüm süreci” demeye sadece diliniz varmayacak, gönlünüz de ona eşlik edecektir. 

Siz, başkanlığınızı ‘Millet’ kavramından türetemeyeceğiniz için, ‘Başkanlık’ kavramından millet türetebileceğinizi sanıyorsunuz. 

Böyle yaparsanız, “milletiniz” sadece “evde zor tuttuklarınız” olacaktır. 

Sayın Cumhurbaşkanı;

‘Tarih’ bilincine sahip olmayışınızla özlemini duyduğunuz “dindar ve kindar nesil” arasındaki ilişkiye dair de bir şey söylemek isterim: ‘Tarih’ bilinci olmayanda –‘Din’i tarihselliği içinde kavrayamayacaklarından- gerçek anlamda bir ‘Din Bilinci’ de olamaz.

İnsanları tarihlerine yabancılaştırıp hatta “düşman” kılarak “dindar nesil” yetiştiremezsiniz. Hz. Peygamber örneğinde gördüğümüz İslam, Cahiliyye’ye bile böyle yaklaşmamıştır. 

Çevrenizde bunları sorup öğrenebileceğiniz çok insan vardır. Eğer günün birinde bu ülkede –kefen giymiş partizanlar değil de- gerçekten dindar bir nesil yetişirse; onların dilinde arzuladığınız şekilde anılmayacaksınız. 

Zira onlar cihadın en üst derecesinin zalim sultan karşısında hakkı söylemek olduğunu bileceklerdir; onlar, Tanrı’nın, kullarının ellerinin dolu mu boş mu olduğuna değil, kirli mi temiz mi olduğuna baktığını bileceklerdir; onlar, haram yemenin fetvadan kılıfı olamayacağını bileceklerdir; onlar, bir devletin küfr ile değil zulm ile çökeceğini bileceklerdir; onlar, ‘Adalet’in en üst değer olduğunu ve sadece Müslümanlar için değil bütün insanlar için olduğunu bileceklerdir. 

Gerçekten “dindar” olan insanda “kin” bulunmaz; biz, sizin sözünüzü sadece maksadımızı anlatmak açısından kullanalım: Eğer, o görmeyi çok arzuladığınız “dindar ve kindar nesil” gerçekten dindar olursa, minnetinin değil kininin konusu olmayı da göze almış olmalısınız. 

Sayın Cumhurbaşkanı;

Günü geldiğinde hangi tarihte, nasıl anılırsınız bilemem ama Türk tarihinde utanılmayacak bir yer edinmek isterseniz, nedamet getiriniz. “Türk Tipi Başkanlık”ı savunmaya hakkınız olsun istiyorsanız, öncelikle siz “Türk Tipi” olmayı denemelisiniz. 

O müthiş egonuz milletin her ferdini kefen giymiş partizanlara dönüştürebileceğinizi düşündürtmesin size. 

Bakın, anlayasınız diye Osmanlıca söylüyorum: “Ne mümkün zulm ile bidâd ile imhâ-yı hürriyet Çalış idrâki kaldır muktedirsen âdemiyetten”.

siyasetcafe.com

Okuyucu Yorumları

Ad Soyad

8.1.2017

edebiyatının çok güçlü olduğu doğru, bu kadar bilgi donanıma milli bilince sahip bir yapının, iktidarlık dönemlerinde başörtüsü sorununa çözüm bulma sözlerine karşılık, başı örtülü tek bayan vekillerinin başörtüsünü çözmek olduğunu da gördük. Bu devlette iktidar olmak önemli değil, muktedir olabilmek önemli, buna AKP 8 yıllık mücadelenin sonunda kısmen ulaşabildi. son 50 yıllık geçmişte hatırlanan tek şey, Enflasyon, laiklik, başörtüsü...şimdi uzaya gönderilen kaçıncı uydu.. geleceğe yönelik hedefler 2071.. bence yeterli

TURAN BUL

8.1.2017

GERÇEK BİR VATANPERVERİN KALEMİNDEN ANCAK BU KADAR BİR ÖĞRETİ ÇIKA BİLİR. ANLAYANA

Ad Soyad

8.1.2017

Helal olsun bu kadar güzel bir yazı yazdığınız için. Ancak faydası ne, bize konuşmak kaldı, istediklerini yapmaktadırlar

Ad Soyad

8.1.2017

Doğrular yazılınca onunbunun ağzıyla yazılmış deniyor peki diyelim öyle su yazının neresi yanlış Allah için empati yapın

Erol Atmaca

8.1.2017

Heal be

Vatansever Ülkücü

8.1.2017

Cemal Enginyurt gibi Sonradan Doğma Çakma Milliyetçi Aslında Ulusalcı Kemalist Cenahtandır. Yusuf Halaçoğlu Ümit Özdağ Meral Akşener Bunların Uzaktan Yakından Milliyetçilikle Alakaları Yok Bunlar MHP'enin İçine Sızdırılmış Truva Atlarıdır. FETÖ'nün Yurtta Sulh Cihanda Sulh Konseyine Bakın Bunları Tahlil Edersiniz. Endişem Bahçelinin Partisinde 14 Oyun bile Çıkmayacağını Tıpkı 28 Şubatta Gölbaşında Havuz Kurarak Milletvekili Pazarı Oluşturdukları gibi Küresel Güçler bu Anayasa Değişikliğini Geçit Vermeyecekleri Endişesindeyim. Tek Çare Önümüzdeki Kasım Ayında Meclisin yenilenmesi O zaman PKKakalı Milletvekilleride olmaz MHP ve Ak Partide Temizlenmiş Olur Bu Süretle Yeni Sisteme Geçilmiş Olur

Ad Soyad

8.1.2017

kim bu atilla kaya tanıyan varmı. Tayyip Erdoğan düşmanlığıyla meşhur olmak isteyen biri gibi geldi bana. yeni yetme artisler gibi. acaba milliyetçiyim deyip de yapmak istediklerini yapamayıp , Tayyip Erdoğan onların hayalini bile kuramadıklarını yaptığı için fesatlıkmı yapıyor acaba. yoksa bunlardaki Tayyip düşmanlığı ülke düşmanliğinamı dönmüş .tarih boyunca Türkler tek liderle idare olunduğunu nasıl görmezden gelirler. nasıl milliyetçilik anlayışı bu.

hayrettin sevim

8.1.2017

vallahi bunun üzerine söyleyecek ne söz ne de yazı olabailir.

Ali

8.1.2017

Teşekkürler. Gerçekler ancak bu kadar güzel ifade edilebilirdi.Yolunuz açık olsun.

Ad Soyad

8.1.2017

referandum karar verecek halktan niye kaçıyorsunuz

Bayram Has

8.1.2017

Çok fazla detaylı yazmayacağım ABD Alman Fransa Kanada İsrail İtalya İspanya kısacası TÜRKİYE karşıtı ülkelerle ülkemizde onların taraftarlarından Bir farkın kalmadı Artık o malum ülkelerin illet vekili olursun

Bir kardeş...

7.1.2017

Eleştiri gerçeklerin üzerinde yığılan tozları alma çabasıdır. Kişilerin, sanatçıların hatta siyasetçilerin eleştirilmesi onların gelişmesi yükselmesi veya doğruyu, güzeli bulması için gereklidir. Eleştiriye sabırla yaklaşmak da erdemliliğin ta kendisi olur. Selam ve sevgiler...

Ahmet elmas

7.1.2017

CHP ağzı ile yazılan bir yazı.Türkiye düşmanlarını sevindirmiş.

Turgut sarpkaya

7.1.2017

Gideceğini anlayınca aklı sıra laf yaptı çapsızlık derler buna bazı Türk filmlerinde

osman pesok

7.1.2017

Helal olsun bu kadar güzel bir yazı yazdığınız için

Soner

7.1.2017

Sayi kaya yazinizi okudum sizinle ayni dusunceleri paylasiyorum ama tek bir elestirim olacak. Yaziniz cok uzun sayin RTE bu yaziyi sonuna kadar okuyup anlayamaz.

ASIM

7.1.2017

Her zaman kolay olan kacmaktir.donen alcaktir.donmedik donmeyecegiz

halkçı

7.1.2017

HALK DARBESİNİN EN ANLAMLI AYAK SESLERİ

Ad Soyad

7.1.2017

Bu kadar veciz bir tespit olamaz. Duygularımıza tercüman olmuş. Yüreğine sağlık. Yolun açık olsun. Saygılarımla.

Ad soday

7.1.2017

Vallaha bravo,şerefli adammış,Mhp'den istifa etmiş ve güya bunların dediği evde zor tutulan % 50 nin haricindeki gerçek vatanseverlerin de hislerine tercüman olmuş,ağzınıza yüreğinize sağlık.

Ufuk TÜRKSOY

7.1.2017

Boş konuşmuş. Ülkedeki her iki kisiden birinin sevgisini 15 yıldır aralıksız kazanmış birisi için bu yazdıkların sadece fetöcü lere hitap eder.

Ad Soyad

7.1.2017

Muhteşem milletin duygularına tercüman oldunuz.TEŞEKKUR EDERİZ.

halen

7.1.2017

Halen daha savunanlar var arkadaş bu nasıl bir anlama özürlülüktür !

Ad Soyad

7.1.2017

Çok geciktiniz sayin sayın vekilim.Atı alanalan Uskudari geçti.Demokrasimizin çok yara aldığıni duzduzelebilmesinin zor olduğunu bilmeyen yok.

Nestor

7.1.2017

Hadi bunları Cumhurbaşkanımızın karşısında söylesene! Karşısında titreyeceğini biliyoruz. Çünkü eminiz ki onun da size dokunacak sözleri olacak! Medyada mektup reklamı yapmak kolay iş!

Ad soyad

7.1.2017

Sizde mi katıldınız şöyle bir dönem de öz Türkiye karşıtlığına. Erdoğan Türkiyemize kazandirdıklarindan başka ne var.sizede mi dokundu Türkiye'nin şahlanışi.sadece zihniyetini safını gösterdin, Türkiyeli olmadığını da.merak etmeyin Hamdolsun gerçekleri artık milletimiz okuyor vede görüyor, hatırlanmayacaksınız bile.

Mehmet Candemir

7.1.2017

Atilla Kaya,titrettin iliklerime kadar.CHP li bel.meclis üyesiyim,düşüncelerin düşüncelerimdir.Eline diline sağlık.Ne olur kenara çekilme,senin gibi değerli insanlar aydınlık yarınların,Türk ulusunun garantörüdür....

Mahmut doğanay

7.1.2017

Allah razı olsun ancak bu kadar güzel anlatılabilir di. Teşekkür ediyor ellerinizden öpüyorum

Ad Soyad

7.1.2017

Mohtesem cox mohtesem!

İsmet Aydın

6.1.2017

İyi, güzel de be kardeşim; kime ne anlatıyorsunuz? Sizin karşınızda " haklısın,yanlıştan döneyim,yapmıyayım." diyecek birisi yok ki.Kafayı tutmuş, her şeyi ben bilirim,dediğim dedik,yediğim kemik diyen ve emir kulları milletvekilleri var.

Aytekin

7.1.2017

Uyanış başlıyor...

Turkya

7.1.2017

Helal olsun ağzınıza sağlık

vatansever

7.1.2017

devlet bahçeli.ye de açık ve teferruatlı bir mektup yazmanıźı bekliyoruz

Ad Soyad

7.1.2017

Ayakta alkislarim

Mualla Ünal

7.1.2017

Bir Türk olarak sizinle grur duyuyorum,teşekkürler...

Şaduman şahbaz

7.1.2017

Ćok güzel olmuş tam gerçekler. Ve bunları dile getiren bir yiğit. Tebrikler

İBRAHİM ÖZDEMİR

7.1.2017

TEŞEKKÜRLER SAYIN ATİLLA KAYA

İsmail Türk

7.1.2017

Yüreğinize sağlık. Sahte varanseverlere kapak olmuş bir mektup..

Bozkurt

7.1.2017

Arkadaşlar, Sonunda bu şekilde açıkça yazılar görebilmek güzel. Millet vekillerimiz arasında ve halk arasında bu tip yorumlar bir uyanışın başlangıcıdır. Bu görüşteki insanlara desteğimiz tamdır.

Emine Burdur

7.1.2017

Nihayet.

Engin Culcu

6.1.2017

Attilla Kaya beye kendi face hesabımdan birkaçkez teşekkur ettim. Bu mektup ve içeriği gercekten çok çarpıcı ve derin duyguların farkındalığını çok güzel kaleme alınmış satırlar.Mhp li degilim ama mhpnin ulkemiz icin önemli bir siyasi dinamiğin temsil edildigi ve ğerektiğinde çok önemli misyonun refleksini göstereceğine inanan bir kisiyim.Atilla bey gibi kisilerin ve düsüncelerin bu partinin omurgasıdır.Kendisine bu durusundan ötürü tekrar tessekkur ediyorum.

Dalyan Kadri

6.1.2017

Helal olsun, Agzina saglik ....Adam gibi adamsiniz, bravo.

Atilla bey,erdogan in yanında sen

6.1.2017

Sayin atilla kaya, Boş konusuyorsun. Sen tek devlet,Tek millet, tek vatan ,Tek vatan demenin ne anlama geldiğini Bilmiyorsun. Bir maceranın peşine kapilmissin. Fazla şeyler söylemek, israf olur.

Ad Soyad

6.1.2017

Eline yüreğine sağlık Atilla bey.

Mercan

6.1.2017

Kullanacağınız bir oyun var ister devletinin yanında olursun ister devletin kuyusunu kayanın yanında, Ülkenin şu zor günlerinde sen liderinin yanında s3n devletinin yanında değilsen sayfalar dolusu yazsan ne yazar. Gider adam gibi 1 oyunu kullanırsın, milletin kafasını karıştırmaya çalışmak sana yakışmaz.

Hayriye Ünal

6.1.2017

Saygılar Sayın,Başkanım,Milletvekilim.....

İbrahim Ayaydın

6.1.2017

Siz kendinizi yurmayın Millet neyin ne olduğunu çok iyi biliyor Bizler millet olarak bu vatanda yaşıyoruz Başka memlekette yaşamadık Kimlerin kimlere çanak tuttuğunu millet olarak çok iyi biliyoruz tasalanmayın. Sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın Bahçeli ile gerekeni yapıyorlar yapacaklar inşallah. Herşey Türkiye için Herşey vatan için

Ad Soyad

6.1.2017

Muhteşemdi başkanım.rabbim tüm dava arkadaşlarınızın yar ve yardımcısı olsun

Ahmet Meriç

6.1.2017

Çok güzel bir yorum sayın kaya'yı bir kez daha taktir ettim....

Hud Altas

6.1.2017

Tek kelime ile...HARIKA...

ÇetinTopkya

6.1.2017

Helal olsun genel başkanım Kafkasların yiğit Alperen'i hemşehrim yüreğine kalemine sağlık inşallah sizin gibi vekillerimizin de genel merkezde olmasını arzu ediyoruz çıldır dan sevgiler saygılar Boşuna dememiş NamıkKemal. Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini..Elbette kurtaracak bulunur bahtı kara maderini..

Mehmet atik

6.1.2017

Sana binlerce tesekur essen az vekilim ve ülkü yoldasim

Yücel Gür

6.1.2017

Bu da sana KAPAK OLSUN....diyeceğim ama ne gezer.....

İbrahim Tutgun

6.1.2017

Muhteşem bir yazı herkesin tercümanı oldunuz söylemek isteyipte söyleyemediğimiz her şey var yazınızda Teşekkürler Sn.Atila Kaya

Abbas

6.1.2017

Nihayet ki, TÜRKLER asl hakikatı anladı! Helal olsun Atilla bey!

balakishi bagmanli

6.1.2017

Bu adamda ne turklukden,be de muselmanliqdan eser-elamet yoxdur.o ancaq kafasi zeif calishanlar ucun sher okuya biler.Gozelim Turkiyeni berbad gune qoydu.Ne qeder tez getse,Turkiye bir o qeder udar.

Ad Soyad

6.1.2017

Bu mektup aynı zamanda bahçeliyede olmalı

Ben olsam cumhurbaşkanım yerinde o mektubu okumadan çöpe atardim

6.1.2017

Izzet cat

Hüseyin DEPDEP

6.1.2017

Gönlüne,zihnine sağlık kalemin dert görmesin ülküdaşım.

Ibrahim §ahbaz

6.1.2017

Yillardir bu kadar guzel bir elestiri okumadim duymadim.Ulku ocagi diplamasi farki diyelim.

murat havsa

6.1.2017

helal olsun, ama anlayan beri gelsin..

Tayyip erdoğan

6.1.2017

Helal olsun Atilla reis güzel vermiş sin cevabını bu hainin

Ad Soyad

6.1.2017

Bu ülkede kolay mı öyle diktatör olmak buna asil türk milleti izin vermez

Rasim ismayılov

6.1.2017

Çok anlamlı anlayana

Ecms

6.1.2017

Helal olsun harika

fikret özkurt

6.1.2017

Ahmet başkan milyonların hislerine tercüman oldun ömrün uzun olsun

Bahaddin Duru

6.1.2017

Ancak bu günler bu kadar güzel ve anlamlı dile getirilebilir di.Agzina diline sağlık Atilla baskaan.Insaallah Devlet bey de okur.

Ad Soyad

6.1.2017

muhteşem

ARANAR TURANLI

6.1.2017

VATAN EVLADININ VATANSIZLARA VERE BİLECEĞİ EN ÖNEMLİ DERSTİR. SAYGILAR ATİLLA BEY YOLUN AÇIK OLSUN SENİ BU BİRİKİMLE BİLMEZDİM BİLDİYİMLE DE HAYRANIN OLDUM AĞINA SAĞLIK HOŞÇA KAL

ARANAR TURANLI

6.1.2017

GERÇEK BİR VATANPERVERİN KALEMİNDEN ANCAK BU KADAR BİR ÖĞRETİ ÇIKA BİLİR. ANLAYANA

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin