Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Siyaset
Sazak, 'Ya Tek Adam ya Türkiye'

Fox TV’de Çalar Saat programına konuk olan MHP Genel Başkan Adaylarından Süleyman Servet Sazak, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Beka meselesi” iddiasına cevap verdi ve Türkiye’yi 15 yılda bu noktaya kimin getirdiğini sordu.

25.3.2017  09:14

Sazak, 'Ya Tek Adam ya Türkiye'

MHP Genel Başkan Adaylarından Süleyman Servet Sazak, FOX TV’de konuk olduğu Çalar Saat Programında soruları cevaplandırdı.

 

Başkanlık Sistemine yönelik kendisine sorulan soruları cevaplayan Sazak, Türk tarihinde Türkiye’ye getirilmek istenen “Tek Adam Sistemi”nin olmadığını söyledi. Türk tarihinde Hakanlar, Başbuğlar olduğunu ancak, onların hiçbir zaman “TÖRE”nin önüne geçmediğini ifade eden Süleyman Servet Sazak, Meşveretsiz ve töresiz bir Türk tarihinin hiçbir zaman olmadığını beyan etti.

 

Türkiye’nin bugün “Ya Tek Adam ya Türkiye” kavşağında olduğunu ifade eden Süleyman Servet Sazak, Türk Milletinin burada Türkiye’yi tercih edeceğini, demokratik kazanımlarını bir kişinin eline teslim etmeyeceğine inandığını açıkladı.

 

MHP’deki ihraçları da değerlendiren Sazak, “Asıl sorun buradadır. Particilik açısından bakıldığında tüm arkadaşlarımızın hepsi birer değerdir. Ben bu değerlerin heba edilmesi doğru bulmuyorum. 16 Nisan tarihi çok önemlidir. Bu tarihten sonra tüm arkadaşlarımızın yeniden bir araya gelerek büyük bir güç oluşturacağını ve MHP’nin yeniden iktidara yürüyeceğine inanıyorum” dedi.

 

"KANDİL NİYE HAYIR DESİN?"

 

Süleyman Servet Sazak, "Başkanlık Sistemine teröristler de hayır diyor" iddialarına ne diyorsunuz sorusu üzerine verdiği cevapta, "Dün çözüm süreci altında bu ülkenin şehirlerinin altına bombalar koydular, hendekler açtılar. Dün Teröristbaşı Apo Başkanlık Sistemine 'evet' diyordu. Apo'nun 'evet' dediği Başkanlık Sistemine Kandil niye 'hayır' desin" dedi.


Hakan Sönmez                 siyasetcafe.com

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin