Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Siyaset
MHP'li Durmaz böyle tehdit etti, 'Herkes haddini bilecek'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Sinan Oğan’a yapılan saldırıdan bir gün önce Yozgat’ta yaptığı konuşmada "15 Temmuz darbe girişimi gecesinde bırakın sokağa çıkmayı, evlerinin balkonuna çıkamayandan ülkücü harekete ne lider olur ne de genel başkan olur. Herkes haddini bilecek" diye konuştu.

26.3.2017  19:20

MHP'li Durmaz böyle tehdit etti, 'Herkes haddini bilecek'

"Bir şahsa ya da bir partiye verilen destek yoktur. Verdiğimiz destek, büyük Türk milletinedir. Bu milletin birliğine, dirliğine, bin yıllık kardeşlik hukukuna, bekasına verilen bir destektir” diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'ndaki MHP Yozgat Merkez İlçe Teşkilatı Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "15 Temmuz darbe girişimi gecesinde bırakın sokağa çıkmayı, evlerinin balkonuna çıkamayandan ülkücü harekete ne lider olur ne de genel başkan olur. Herkes haddini bilecek." diye konuştu.


Türkiye'nin, cumhuriyet tarihinin en zor, en sıkıntılı süreçlerinden birini yaşadığını dile getiren Durmaz, bu koşullar altında Türkiye'nin geleceğini, kaderini hiç kimsenin siyasi çekişmelere feda etme lüksüne sahip olmadığını vurguladı.


Durmaz, herkesin içinde bulunulan durumun, şartların ağırlığını dikkate alarak bir pozisyon almak zorunda olduğunu vurgulayarak, "İşte tam da bu noktada, yani bir taraftan FETÖ, bir taraftan PKK, bir taraftan IŞİD, bir taraftan ağırlaşan başkaca sorunlarımız içerideki aşırı sol unsurların Gezi benzeri birtakım eylem planlarını, öbür taraftan kiralık kanlı katiller sürüsü PKK'nın varlığını ve onlarla birlikte mücadeleyi, Suriye'de bir fiil yaşanan savaşı hiç kimse gözardı edemez." ifadelerini kullandı.


Seyirci kalmak yerine inisiyatif almak durumunda kaldıklarını belirten Durmaz, "2007 yılında cumhurbaşkanının seçimine engel olanlar kimlerdi? Milletin iradesinin önüne Sabih Kanadoğlu'nun iradesini koyanlar, '367 olmazsa cumhurbaşkanını seçemezsiniz.' diyenler kimlerdi? O gün de aynı kafaydı, CHP idi. CHP, agresif bir tutum sergileyerek o gün Meclisin cumhurbaşkanı seçmesine engel oldu, Meclisin elindeki önemli bir yetkinin Meclisin elinden çıkmasına vesile oldu, bugün de aleyhte kampanya yürüten CHP." dedi.


Durmaz, bir şahsa ya da partiye destek verilmediğinin altını çizerek, şöyle devam etti:


"Bu kadar ağırlaşan sorunlar karşısında bu ülkenin başbakanının ifadesiyle söylüyorum, çatal kazık yere batmıyor. Yani bu kadar ağır sorunlarımız var ama aynı zamanda yönetemeyen bir ülke durumundayız. Ne yapmamız lazım? Hızlı karar alabilen ve o kararlarını süratle hayata geçirebilen ve uygulamaya koyabilen bir yapıya kavuşturmamız lazım. Bunu yaparken de çok açık bir ifadeyle söylüyorum, Milliyetçi Hareket Partisi dün nerede duruyorsa dün hangi hassasiyete sahipse bugün de aynı yerde duruyor, aynı hassasiyetlere sahiptir. Hiç kimseye verilmiş bir tavizimiz yoktur. Bir şahsa ya da bir partiye verilen destek yoktur. Verdiğimiz destek büyük Türk milletinedir. Bu milletin birliğine, dirliğine, bin yıllık kardeşlik hukukuna, bekasına verilen bir destektir. Bu koşullarda seyirci kalamazdık, inisiyatif aldık."

 


SİNAN OĞAN DURMAZ’I DA SUÇLAMIŞTI


MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın Sinan Yozgat’a gelmeden bir gün önce yaptığı konuşmada “Herkes haddini bilecek” demesinin ardından bir grup “Hareketin Lideri Devlet Bahçeli” sloganları atarak Sinan Oğan’a saldırması dikkatlerden kaçmadı. Sinan Oğan da saldırı sonrası yaptığı açıklamada, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi ve Emniyet Müdürü’nün yanı sıra MHP Genel Başkanı Sadir Durmaz’ı da sorumlu tutmuştu.


siyasetcafe.com

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin