Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Siyaset
SKANDAL! OY PUSULALARI ÖNCEDEN Mİ DAĞITILDI!

Yurt dışına oy pusulaları 12 Mart'ta yollandı, Ama AK Partili yönetici 11 Mart'ta oy kullandı!

5.4.2017  13:32

SKANDAL! OY PUSULALARI ÖNCEDEN Mİ DAĞITILDI!

Skandal olay, Almanya’nın Duisburg şehrinde ortaya çıktı. Duisburg’daki AKP yöneticilerinden Ahmet Duran 11 Mart 2017 tarihinde AKP’nin Duisburg seçim koordinasyon merkezinde çektiği bir fotoğrafı Facebook hesabından paylaştı. Sözcü'den Zeynep Gürcanlı Fotoğrafta Duran’ın elinde mühürlü bir oy pusulası olduğu görülüyordu. Oysa YSK’nın 16 Nisan referandumunda kullanılacak mühürlü oy pusulalarının sevkıyatına 12 Mart’ta başladığı ortaya çıktı. YSK, mühürlü oy pusulalarını 12-18 Mart tarihleri arasında yurt dışı temsilciliklere gönderdi.

 

“EĞİTİM AMAÇLI GÖNDERİLDİ” İDDİASINI YSK YALANLADI

 

Fotoğrafı paylaşan AK Partili yaptığı açıklamada, “söz konusu oy pusulasının kendilerine eğitim çalışmaları esnasında sandık görevlilerini bilgilendirmek amaçlı gönderildiğini” öne sürdü. Ancak YSK bu iddiayı da yalanladı. YSK yetkilileri “eğitim amaçlı oy pusulası gönderme gibi bir uygulamanın olmadığını” açıkladı.

 

CHP ORTAYA ÇIKARDI

 

AKP’li Duran’ın, YSK daha mühürlü oy pusulalarının dağıtımına başlamadan, elinde mühürlü pusula ile fotoğraf yayınladığı CHP ortaya çıkardı. CHP Parti Meclisi Üyesi Emre Çam, “Bu oy pusulasının AKP bürosunda ne işi var? 12 Mart’ta gönderilmeye başlanan oy pusulaları nasıl oluyor da 11 Mart’ta Almanya’nın Duisburg şehrinde bulunuyor? Biz sandıkların başında duruyoruz ancak oy çuvallarını konsolosluk binasına kilitliyoruz. AKP bürolarından oy pusulası çıkması açıklanamaz. Bu konunun en üst düzeyde takipçisi olacağız. Yüksek Seçim Kurulu’na şikayette bulunacağız ve savcılığa da suç duyurusu yapacağız” açıklaması yaptı. Olayın CHP’liler tarafından ortaya çıkarılmasının ardından, fotoğrafı paylaşan AKP’li Duran, Facebook’taki bu paylaşımını sildi.

Okuyucu Yorumları

mehmet Tosun

5.4.2017

Bozacının şahidi şıracı, yakıştınız

Ad Soyad

5.4.2017

Şen ortaklar şıracının şahidi bozacı, yakıştınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin