Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Siyaset
TUĞRUL TÜRKEŞ OYUNU KULLANDI, MHP VE ÜLKÜ OCAKLARI'NI TOPA TUTTU!

Referandum süreci MHP ve Ülkü Ocakları'ndaki krizi iyice derinleştirdi. Tuğrul Türkeş, iki kurumu sert ifadelerle eleştirdi

16.4.2017  12:34

TUĞRUL TÜRKEŞ OYUNU KULLANDI, MHP VE ÜLKÜ OCAKLARI'NI TOPA TUTTU!

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Tuğrul Türkeş, oyunu kullandıktan sonra cep telefonundan çevresine "Başbuğ Alparslan Türkeş 'in vefatının 20. Yılında Ülkü Ocakları" başlıklı toplu bir mesaj yolladı. Türkeş'in 6 Nisan 2017 tarihinde yazdığı yazıyı referandum günü paylaşması dikkat çekti.

 

Türkeş, paylaştığı yazıda şu ifadeleri kullandı:

 

"Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in kurduğu ve gelişmesine özen gösterdiği bir kurum olan Ülkü Ocakları’nın bugün içine düştüğü durum üzüntü vericidir. Türk insanının ülkesini tanıması ve sevmesi esaslı başlatılan bu çalışmalarda hedef yarının büyük ve müreffeh Türkiye’si idealine ulaşmaktır. Merhum Türkeş’in işaret ettiği bu ülkü doğrultusunda çalışan ve çabalayana da ülkücü denir.


Bu hedefi şaşıran, bu doğrultuda çabalamayan insanların, içinde veya başında bulunduğu kurum ve kuruluşların adı ne olursa olsun orası merhum Alparslan Türkeş’in kurduğu ülkü ocakları değildir. Nefsini ve şahsî çıkarlarını her şeyin üstünde tutarak Türkeş ailesine saldıracak kadar gözü dönenlere de ülkücü demek mümkün değildir. Çıkar odaklı çeteleşerek, bir kişi ya da bir kuruluşun güvenlik görevlisi gibi hareket etmek bir Bozkurt’un yapacağı iş değil, olsa olsa çakalların ya da başka mahlukatın işi olsa gerektir. Güzel Türkçe’miz ile söylemeye çalıştıkları herzeleri kuş ciklemesinde (yani 160 karakter’de) dahi beceremeyen; ne imlâsı, ne de sözcükleri ile Türkçeyi kullanamayanların ülkücülükten bahsetmeleri söz konusu bile değildir.


15 Temmuz darbe girişiminde sessiz çoğunlukların, darbeye karşı bedenlerini siper ettikleri yerde; bir yere saklanıp sonuca göre şekil almak üzere sabahı bekleyenlerden ülkücü olmaz. Türkiye ve Türk Dünyası ile ilgili meselelere ilgisiz, onları önceliği yapamayanların gereksiz gürültüleri beyhudedir.

 

 

İNGİLİZLERİN ÖNERDİĞİNİ CUMHURBAŞKANI ADAYI YAPTILAR

 

Kırım’ın işgalinde sessiz, Tayland’daki Uygur Türklerine ilgisiz, Kerkük Türklerinin paçavraya karşı (bayrak) kavgasında hareketsiz duranların; koruma ve güvenlik sağlama iddia ettikleri firmalar nezdinde karizmalarının çizildiğini düşünüp, salyalı ağızlarıyla bağırmaları yakışıksız davranıştan öteye bir şey değildir.


Ülkücü, Türkiye’nin nerede olduğunu ve nereye doğru gittiğini bilen adam/adamlar demektir. İngiliz’in önerdiği Cumhurbaşkanı adayını arz edenlerin, Okyanus ötesinin talimatlarıyla koalisyonların kurulmasına engel olunduğu safhada, Türkiye kaosa sürüklenirken yanlış tarafta duranların, kişisel korumasını öncelikleyen şahsiyetlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti yönetimi ve yöneticileri hakkında tek bir söz söyleme hakları bulunmamaktadır.

Demokrasi ve hukuk içinde yarının büyük Türkiye’sini kurma gayretlerinde, sadece fren görevi görenlerin ne işe yaradıklarını artık görmeleri gerekir.


Bir liderleri varsa onu dinlemeden hareket edenlerin veya (ihtimal vermemekle birlikte) liderlerinin talimatı ile yapıyorlar ise bu yaptıklarının yakışıksız olduğunu idrak etme zamanları gelmiş ve geçmektedir. Çakır keyf saatlerinde atılan tweetlerle hiçbir şey elde edilemeyeceğini en iyi bilmesi gerekenler Ülkücü Hareket olmalıdır.

 

 

OĞLUNU YETİŞTİREMEMİŞ DİYENLER...

 

Ülke meselelerini iki adet çakaralmaz ile çözeceğini zanneden zavallıların Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin cesametini ve gücünü bilmedikleri veya azımsadıkları aşikardır.


Kendilerine yapılan bir ağabey uyarısından ders almak yerine, havlamak bir Bozkurt’un yapacağı iş değildir. Liderim dedikleri şahsiyete eleştiriler yapıldığında aynı duyarlılığı göstermeyenlerin kendi nefisleri söz konusu olduğunda kurumları bu kadar hoyratça kullanmaları kabul edilemez.


Merhum Türkeş’e bağlı olduğunu iddia edenlerin, Türkeş’in fikirleri, dünya görüşü ve ideolojisi doğrultusunda kendi oğlunu bile yetiştiremediğini söylemeleri ve bu beyanları ile kendilerinin sıfırlandığını idrak etmemeleri de zavallılıklarının ayrı bir göstergesidir.


Son günlerde yapılan sorumsuz sözler ve açıklamalar nedeniyle yukarıda belirttiğim görüşlerimi 50 yıllık şanlı geçmişin her safhasında yer alan ülkücü camia ile, Türk milliyetçileri ile ve Türk milleti ile paylaşmayı uygun buldum."

Okuyucu Yorumları

Ad Soyad

17.4.2017

barzaniye kucak açanlar sütden çıkmış ak gibi olacaklar. davaya ihanet edip terkedenler ülkücü görünecekler. yuvada bulunan ülkücüleri vatan haini olarak görecekler . sonada başbuğumun emanetine dışardan sahip çıkacaklar . YAZIKLAR OLSUN BİN DEFA YAZIKLAR OLSUN.

hayrullah acer

17.4.2017

konuşana bak.baba ocağını terk et.sorada üç maymunları oyna. hükümette bakansın,hiç kerkük.suriye türkmenlewri hakkında,bir kelime ağzına almayan sen elin garip oğlundan bekliyorsun.kısaca buna bokluda çamurluya gülüyor derler.

hayrullah acer

17.4.2017

konuşana bak.baba ocağını terk et.sorada üç maymunları oyna. hükümette bakansın,hiç kerkük.suriye türkmenlewri hakkında,bir kelime ağzına almayan sen elin garip oğlundan bekliyorsun.kısaca buna bokluda çamurluya gülüyor derler.

Ayşe Karadaş

16.4.2017

Oğlunu yetiştirememiş demiyoruz.Oğul babasına ihanet etti diyoruz.

Ilhan Arif

16.4.2017

Sayın Tuğrul Türkeş çok doğru söylüyor ve yorumluyor anlayan anladı ön yargılı davranan bazı sözde mhp ve ülkücüler hiçbir zaman anlayamaz. Sn: T. Türkeş onun hakkını hukkukunu iyenler destek vermeyenler sahib çıkmayanlara yazıklar olsun. En sonunda adamın iyice zıvanadan çıkardılar. Mhp lideri en başta onun hakkı hukkuku idi, ve daha sonraları cb aday adayı onu yapmaları gerekirdi ama şerefsiz d. bahçeli denen zat onu aday göstermedi. Ve çok sonraları TBMM adayı olmak istedi tekrar yspılmadı. Böyle adi şerefsiz genel başkan olunca çok bile dayandı sn T. Türkeş.

Ad Soyad

16.4.2017

Bir Başbakan Yardımcılığı için ülküsünden ve "babam kurdu" dediği partisinden vazgeçen bu millete ne verebilir ki? Zavallı....

Ahmet AYHAN

16.4.2017

Sizler için en büyük yanlışlık rahmetli başbuğ babanızın yıllarca mücadele verdiği renk sizlere kapı kulu olmanız. Yazık.

Ünal Çelikkaya

16.4.2017

Yazıklar olsun Tuğrul sen davayı satan birisin davayı satanlar milliyetçi olmaz

Yunus cerrahoğlu

16.4.2017

Çakır keyf-i en iyi siz bilirsiniz Sayın Tuğrul Türkeş. Ne de olsa ayık olduğunuz gün pek vaki değil. Ben olsam utanır ve sadece susardım.

hakkı bozoklu

16.4.2017

Sayın Türkeş bu gibi açıklamalar neyin nesidir böyle bir günde ülkücülük bir kurum veya bir kişiye bağlı bir idoleji kavramı degildir bence siz rahmetli başbuğumuzdan size bir şeyler kaldığını zannediyorsunuz biz bu gün hâala size karşı terbiye kurallarının dışına çıkmıyorsak bu haala bizde olan ülkücülük terbiyesinden ve devletçilik geleneğimizdendir sizin bir vekil olmanız bize hakaret edebileceğiniz hakkını size vermez sizi ölüçülü konuşmaya davet ediyorum. Size tavsiyem eski dava arkadaşlarınızla bu tür polemiklere girip Daha fazla kendinizi küçültmeyin.

YILDIZ

16.4.2017

SENİN ÜLKÜCÜLERİ AĞZINA ALMAYA BİLE HAKKIN YOK. İLK ÖNCE BABANA İHANET EDEN SENSİN

mandıra dervişi

16.4.2017

millet te onu füzeye tutuyo

Bülent Tekelioğlu

16.4.2017

Bence Türkeş de Mhp üst yönetimi de önce kendilerini bir gözden geçirsin.. :( ((((

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin