Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Siyaset
YSK Başkanı'nın eşi Melih Gökçek'in danışmanı çıktı!

16.4.2017  23:59

YSK Başkanı'nın eşi Melih Gökçek'in danışmanı çıktı!

Mühürsüz oyları geçerekli sayarak kendi kanununu çiğneyen ve bunu normal kabul eden YSK Başkanı Sadi Güven'in eşi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in danışmanı olduğu iddia edildi. 

 

Türkiye'nin kaderinin oylandığı Başkanlık Sistemi Referandumun'da Evet ve Hayırların kafa kafaya çıkması ve kıl payı Evet'in önde bulunması tartışmaları da arkasından getirdi. 

 

Seçim güvenliğinden ve eşitliğinden sorumlu olan Yüksek Seçim Kurulu'nun Referandumun oylandığı günün akşamında Kanun'da açıkça yer almasına rağmen "mühürsüz" oyların geçerliği olduğunu ilan etmesi şok etki yarattı. 

 

YSK Başkanı Sadi Güven yaptığı ilk açıklamada Kanunun açıkça yasaklamasına rağmen yapılan işin "doğru" olduğunu savunmasının hiç bir yasal dayanağı yok. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Referandumun güvenliğine gölge düşürdüğünü söylemesine rağmen YSK Başkanı'nın Referandum gecesi sonuçlar ve itirazlar kesinleşmeden Eveti galip ilan etmesi de tartışmalara neden oldu.


siyasetcafe.com

Okuyucu Yorumları

Ad Soyad

22.4.2017

Ne oyunlar dönüyor belli değil

Şaşırdıkmı hayır

19.4.2017

İstemedikleri ve biat etmeyeni bir gün görevde tutmuyorlar zaten.görevde olanlar da itaat et rahat et denklemini benimseyenler.

MAHMUT

18.4.2017

BU ysk başkanının eşinin KASEDİ FALAN MI VAR? BU KADAR YÜZSÜZLÜĞÜ BAŞKA TÜRLÜ KİMSE HAZMEDEMEZ......

ahmet ilhan

18.4.2017

isin icinde melih gökcek varisa hersey olur

Ahmet Hekimoğlu

18.4.2017

MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLARMIŞ. NE OLDUĞUNU SANDINIZ. DÜRÜST BİR REFERANDUM MU? CEM KARACANIN SÖYLEDİĞİ GİBİ "DAHA ÇOK GENÇSİN YAVRUM HAYAT NEŞE ÜMİT DOLU "

Hud Altas

17.4.2017

Her hangi bir kanun degisikligi TBMM'sinden cikmasi gerekmiyormu. YSK baskanida tek adam olmus oluyor...

Ad Soyad

17.4.2017

saibali bir secim, ,yargi onda ysk onda devletin olanaklari onda ve %1.2 fark yapanlari kiniyorum , secimleri gercekten kaybeti nakp ve bahceli.

NİHAT ÜSTÜN

17.4.2017

ARKADAŞLAR BUNLAR BU SOYSUZLUĞU YAPTI DİYE MÜCADELEMİZDEN VAZMI GEÇEÇCEĞİZ. ASLA BEN AKP OY VEREN TEK HÜCRELİ CANLILARDAN BU SUÇA ORTAK OLDUKLARI İÇİN HESAP SORULMASINI İSTİYORUM ALLAH KİTAP KURAN DİYİP HER TÜRLÜ HERZEYİ YİYAN BU ŞEREFSİZLERİN YANINA KAR MI BIRAKACAĞIZ BİZ BÜYÜDÜK %50 UNUTMAYALIM ONLAR ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYUP DÜŞÜNSÜNLER. UTANMADAN HISSIZLIK DEVLETİN BÜTÜN İMKANLARINI KULLANDILAR BASKI TERÖR YARATTILAR ÇALDILAR ÇALIYORLAR VE HALA KURANDAN ALLAHTAN BAHSEDİYORLAR PESSSSSSSS YUUUUUUUUUUUUUUUUH.

MEHMET BESLER

17.4.2017

bundan boyle hep boyle, yargi ellerinde, asker elerinde polis e;llerinde ne beklerdiniz,,SIZE SECIM MI KAZANDIRIR BU HARAMILER.

Ad Soyad

17.4.2017

Referandum sonuçlarının şaibeli olması için akp ye göbekten bağlı kurulun başkanının eşi Gökçek'in danışmanı olmasını iddia etmeye gerek yok. Kaldı ki asılsız haber hiç kimseye prestij sağlamaz. Bu haber doğru değilse kaldırılmalı

Ender Serin

17.4.2017

Numan Senel, bende haberin dogru olup olmadigini bilmiyorum. Sizinle ayni okuda calistigini söylüyorsunuz. Size inaniyorum. Ancak danisman görünüp maas alip almadigini bilemeyiz.

mahmut demirkolllllu

17.4.2017

öküzün altında buzağı aramak hoş değil.

numan şenel

17.4.2017

Ülkücüyüm,MHP üyesiyim,kendi ülke menfaatine olmadığı için referandumda HAYIR verdim.Bu haber yakışıksız.Aynı okulda birlikte çalıştığımız YSK başkanının eşi çok muhterem bir hanımefendidir ve belediye ile ilgisi yoktur.Bu haber yanlıştır.

Aranar Turanli

17.4.2017

Kapitalizmin hakimiyetinde satılmayacak insan mı kaldı?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin