Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Siyaset
Abdulkadir Selvi, ‘Büyük şehirlerden başlayarak bir dip dalga geliyor’

19.4.2017  08:53

 Abdulkadir Selvi, ‘Büyük şehirlerden başlayarak bir dip dalga geliyor’

AK Parti'ye yakın Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Türkiye'de parlamenter sistemi bitiren "cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi"nin yüzde 48.82'ye "hayır" oyuna karşılık yüzde 51.18 "evet" oyuyla kabul edilmesinin, AKP'de bir "uyarı" olarak algılandığını savundu. İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır gibi büyük şehirlerde "hayır" oylarının "evet" oylarının önünde olduğunu hatırlatan Selvi, "Referandum sonuçları dikkatli bir şekilde analiz edildiği takdirde büyük şehirlerden başlayarak bir dip dalga geliyor" dedi.

 

"Özal, 1989 yerel seçimlerinde büyük şehirleri kaybedince gerilemeye başladı. SHP ve Refah Partisi’nin yükselişi büyük şehirlerin kazanılmasıyla başladı" ifadesini kullanan Selvi, "Büyük şehirdeki sonuçlar, AK Parti’de, ‘erken uyarı’ olarak alındı. Eğitimli ve şehirli kesimlere yönelik yeni bir politik dilin oluşturulmasının üzerinde duruluyor" diye yazdı.

Okuyucu Yorumları

KISACA

25.4.2017

GENELDE; OY HIRSIZLIĞINA MAALESEF TEVESSÜL EDİLİYOR.ANCAK BUNUN ÜLKE GENELİNDE BİR KURUM TARAFINDAN YAPILMASI YOZLAŞMANIN BELİRTİSİ OLARAK GÖRÜLMELİDİR.BUNA ALET OLANLAR BİR GÜN ÇOCUKLARINA NE TÜR BİR MİRAS BIRAKTIKLARINI MUHAKKAK VİCDANLARINDA HİSSEDECEKLER VE BUNUN PİŞMANLIĞI İÇİNDE YAŞAYACAKLARDIR.

MUSAFİR

21.4.2017

CUMHURIYET KARŞITLARI BİTMEYE MAHKUMDUR OY HIRSIZLIGIDA BIR YERE KADAR.BETER OLSUNLAR

Rıfat Alttankor

21.4.2017

Egitimli kisilere yönelik dil olusturanlarin once egitimli olmasi lazim... Onursuzlar... kumaşları kalitesiz... ! Boyle bir dile asla sahip olamazlar... Ciğerleri para etsin önce !

Misafir

20.4.2017

Ak parti bugün mü kuruldu ? Ne söylemi herkes kimin ne olduğunu biliyor.

Şule çilingiroğlu

19.4.2017

HAYIR oyu verenleri terörist ilan etmenin sonucunu yaşıyorlar.

ALİ ŞERBETÇİ

19.4.2017

ak partili arkadaşların alaycı ve intikam alıyoruz gibi kışkırtıcı konuşmaları büyük bir nefret oluşturdu buna önlem almak yerine hala yöneticilerin destek verir gibi umursamaz oluşları toplumu ayrıştırıyor iç savaş olasılığını gözardı ediyorlar ve biz onları yeneriz gibi özgüvenle bu gerçekleşebilme durumu ile kıyamete gidiyoruz.bende inançlı bir insan olarak akpartililerin muhafazakarlığa hiç yakışmayan hal davranış edep eksikliği islama en büyük zararı vermektedir.siyaset adına islamın güzel ahlakını paspas etmişlerdir ALLAH bunu karşılıksız bırakmıycaktır.vezir ettiği gibi rezil etmeside yakındır

NUSRET ALPEREN (Dr)

19.4.2017

Sayın Selvi taraftarı olduğunuz Ak Parti"nin okumuşlarla ve aydınlarla karşıtlığı var. Cahil insan oy depomuz, okumuşlar arttıkça oylarımız azalıyor diyenler sizin tarafınızda olanlar. Hayır diyenlerin eğitim kalitesinin sizin de belirttiğiniz gibi çok yüksek olduğu gayet açık. İmam hatiplerin bu kadar çok açılmış olması, ülkenin imama olan ihtiyacından değil, din hassasiyeti olanların gönüllerini almaktır. Bu yazımı okuyorsanız şayet, camilere imamların lisans düzeyinde eğitim gören ilahiyat mezunlarından atanmaları gerektiği üzerinde düşün. İmam, o caminin lideridir, size lider olabilir mi lise mezunu biri.

halit spinnermannyan

19.4.2017

Nedense ülkemiz seçimlerine hep hile karıştırıldı denmesi aklımızı karştırmaktalar. Bu ülkede ne zaman şöyle ağız tadıyla hilesiz, hurdasız, kavgasız seçim yapılacak. Avrupa bizi gısganir.

hakan akçil

19.4.2017

SOKAKLARA inip gerçekleri yaşamadığınız sürece yok olmaya mahkumsunuz..doğrular sokaklarda.....3-5 danışmanınn şahsi görüşü bir şey ifade etmiyor.....benim görüşüm akp grafiği artık düşme eğlmine girdi.bu saatten sonra ne yaparsanız yapın.....

Harun kapkı

19.4.2017

Bu millet sizin şeytanlıklarınıza ve yalanlarınıza kanmayacak artık...

Arif Güngör

19.4.2017

ABD'de Avrupa da her zaman oy farkı yüzde veya sayısal olsun bunun çok çok altındadır. Hatta ABD'de fark bazen binlere kadar düşüyor. Kimse seçim yenilensin, seçimlere hile karıştı diye provakatörlük yapmıyor. Onlar seçince demokrasi oluyor da biz seçince hile mi oluyor. Bırakın şu seçkinci beyaz türk tavırlarını. Herkesin oyu bir oy yerine geçer. Çoğunluk kimde ise o yönetir. Bu sistemi de biz kurmadık, biz getirmedi. Kuralları siz koydunuz, siz seçtiniz. Sonucunu da hazmedeceksiniz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin