Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Siyaset
Abdullah Gül'ün oyu belli oldu!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sandığından hiç "evet" oyu çıkmadı. Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da arayıp tebrik etmedi.

20.4.2017  11:24

Abdullah Gül'ün oyu belli oldu!

AK Parti'li gazeteci Ömer Turan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün oğluyla ilgili dikkat çeken bir iddiayı dile getirdi.

 

Turan, 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün oğlu Mehmet Emre Gül'ün, 13 Nisan'da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki oy kullandığı sandığın tutanağını paylaşarak, sandıkta kullanılan 2 oyun da "Hayır" çıktığını paylaştı.

 

Turan, Gül'ün o sandıkta oy kullandığına ilişkin kanıt olarak da havalimanındaki sandık görevlileriyle çekilmiş fotoğrafını paylaştı. Turan paylaşımında, "Abdullah Gül'ün oğlu Mehmet Emre Gül'ün oy kullandığı sandıktan hiç evet çıkmamış. Şaşırdık mı?Kesinlikle Hayır, aksine, evet dese şaşırırdık" diye yazdı.

 

Referandum günü oy kullanan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de gazetecilerin ne oy verdiği yönündeki sorularını, "O orada kalmıştır. Sonuçlar çıkınca belli olacaktır" diye yanıtlayınca, AKP'li yandaş isimlerden büyük eleştiriler almıştı.

 

ERDOĞAN’I TEBRİK BİLE ETMEDİ!

 

Anayasa değişikliği referandumunun ardından çeşitli ülke liderlerinden tebrik telefonu alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ıın, Abdullah Gül tarafından aranmadığı öne sürüldü. İddiayı dilen getiren Milat Gazetesi, 'Trump bile aradı… Abdullah Gül neyi bekliyor?’ başlıklı bir haber yayınladı ve hükümete yakınlığıyla bilinen bazı haber siteleri de bu konuyu manşetlerine taşıdı.

 

 

"BEKLENEN TELEFON HALA GELMEDİ"

 

İnternet Haber ise “Abdullah Gül kayıplara karıştı tebrik bile etmedi!” başlıklı haberinde, “AK Parti’nin Referandum galibiyetinin üzerinden 2 gün geçti. Dünyanın diğer ucundan liderler bile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak tebrik etti ancak Abdullah Gül’den beklenen telefon hâlâ gelmedi” ifadelerini kullandı.


"MESAFE KOYDUĞU YÖNÜNDE ELEŞTİRİLİYORDU"


Aynı iddiayı dile getiren En Son Haber de ‘Abdullah Gül sessizliğe gömüldü’ başlıklı haberinde şunları yazdı: “Evet ya da Hayır dediğine yönelik tek bir açıklama yapmayan Abdullah Gül’ün, seçimleri kazanan Erdoğan’ı tebrik etmemesi dikkat çekti. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül uzun süredir AK Parti ve Erdoğan yönetimiyle arasına mesafe koyduğu yönünde eleştiriliyordu. Gül, son olarak oyunu kullandıktan sonra gazetecilerin sorularına net cevaplar vermemişti.”

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin