Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Siyaset
Halaçoğlu, ‘Çok sinsi bir plan hazırlamışlar!’

MHP'den ihraç edilen Yusuf Halaçoğlu, Yüksek Seçim Kurulu'nun mühürsüz zarf ve oy pusulalarını geçerli saymasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

20.4.2017  12:57

Halaçoğlu, ‘Çok sinsi bir plan hazırlamışlar!’

Bağımsız Kayseri Milletvekili Prof. Yusuf Halaçoğlu, YSK'nın tarihin en tartışmalı olan mühür kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. "16 Nisan günü son anda devreye sokulan çok sinsi planla ‘mühürsüz oyların’ geçerli sayılacağı kararı" alındığını söyleyerek, “Hayır oyları yüzde 60’ın üzerinde cereyan ediliyor olsaydı, bu mühürsüz pusulaları referandumun iptali için kullanılacaktı” dedi.

 

''Çok sinsi bir plan hazırlamışlar!''

 

T24'ten Hülya Karabağlı'ya konuşan Halaçoğlu'nun ilgili açıklaması şöyle:

 

Aslında biz ne kazandık biliyor musunuz; son 14 yılda ayrışıma tabii tutulan Türk toplumunun burada birlik beraberlik içinde arklı siyasi görüşte olan insanlarını bir araya gelebilecekleri ve birlikte mücadele edecekleri gibi bir kazanç elde etti Türkiye aslında. Referandumun kazandırdığı en önemli konulardan bir tanesi.

 

Ama kimsenin böyle bir umutsuzluğa düşmemesi lazım yarın devran değişecek bunlar hesabını verecek. Çok sinsi bir plan hazırlamışlar. Bizim gördüğümüz kadarıyla hayır oyları çok yüksekte yüzde 60’lara varan bir hayır vardı ve anketler bunu gösteriyordu. Son anda devreye sokulan mühürsüz oy pusulaların kabul edileceği saat 15.30’an sonra YSK’nin duyurduğu belirtiliyor. Bu şu anlama geliyor Hayır oyları yüzde 60’ın üzerinde cereyan ediliyor olsaydı; bu mühürsüz pusulalarla referandumu iptal etme yolunu seçeceklerdi.

Okuyucu Yorumları

Ad Soyad

25.4.2017

SANDIK BAŞINDAKI 350 000 CHP lı NE YAPIYORDU ÇOK MERAK EDIYORUM.

Gürkan ARI

25.4.2017

Referandumun iptal edilmesi ne demek. Zaten hayır çıkarsa hiç bir madde geçmeyeceği için neyi iptal edecekler. Allah aşkına bunu bir açıklarmısınız.

AHMET DEMİR

23.4.2017

AKP Yönetimi İktidarda oldukları 15 Yılın tamamında yaptıklarından hesap verme korkusundalar. İktidarı kaybetme korkusu uykularını kaçrıyordu. Yüce Divanda Yargılanmak,Avrupa İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNDE YARGILANMAK korkusu onları her türlü hile ve usulsüzlüğü yapmaya zorunlu hissediyorlardı..2,5 Milyon sahte OY İLE seçimi almış oldular..Tayyip Bey " ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ " derken artık paçayı kurtardık demiş oluyordu.

Erkan

23.4.2017

Herşeyi anladım da sabah tüm zarflar müherlenmişken akşam 328 zarfın 86'sı nasıl oluyor da mühürsüz çıkıyor?

şamil yücel

23.4.2017

SAYIN VEKİLİM UYDUNUZ MU?

Harun

22.4.2017

Yahu sn. Hallacoglu her turlu hileye basvuracakları ortadayken sizler ne bekliyordunuz niye tum kapıları tutmadınız

Aranar Turanli

21.4.2017

BİZLERDE BİR ÖNEMLİ SÖYLEM VARDIR "BUNLAR "BUNLAR ŞEYTANDAN ÜÇ GÜN EVVEL EMELE GELMİŞLER"

mukadder sahan

21.4.2017

aynen katılıyorumdogru kazanacak bız dogru olursak cogalacagız

Sebahat K.Duralı

21.4.2017

Sahtekarlık,hırsızlık,yolsuzluk,iftira,kumpas,yalan kartvizitlerindeki kariyer amblemi.15 yıl sınavlarda soru çalınması,Deniz Feneri,17-25 Aralık ta ortaya çıkan kepazelikleri kendi gibi yoz ve yobaz düşünmeyenlere baskı ve zulüm dini çıkarları için içini boşaltmaları devletin kurumlarını zaptedip hovardaca israf ve sefahatlerin hesabı bir gün sorulacak.O günden korktukları için her zamanki gibi bu seçimde de sahtekarlıkları tescillendi.

TC Zeki Genç

20.4.2017

Ava giden avlanir.. Türk ata sözü..

hatice

20.4.2017

denizde kum, akp'de hile

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin