Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Siyaset
Davutoğlu'nun danışmanı Erdoğan'ı böyle tehdit etti!

Referandumla birlikte AKP'li "muhalif" isimlerden olan Etyen Mahçupyan, partide yüzde 11'lik bir ayrışma potansiyeli olduğunu ileri sürerken, "AK Parti iki gün sonra sembolik bir kutlama yaptığını sanıyor olabilir, ama aslında kendi kaderini belirleyecek kritik bir siyasi kararın arifesinde…" dedi.

19.5.2017  20:42

Davutoğlu'nun danışmanı Erdoğan'ı böyle tehdit etti!

Karar gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, AKP'ye yönelik eleştirilerini sürdürüyor. AKP'de bir ayrışma potansiyeli olduğunu iddia eden Mahçupyan, bunun oranının yüzde 11'lere dayandığını ileri sürdü..

 

"Toplam yüzde 11’lik bir ‘ayrışma’ potansiyeliyle karşılaşıyoruz. İktidar doğru davranırsa Erdoğan’a destek verebilecek, aksi halde kendisine çıkış arayacak bir yeni sosyoloji…" diyen Mahçupyan, "AK Parti iki gün sonra sembolik bir kutlama yaptığını sanıyor olabilir, ama aslında kendi kaderini belirleyecek kritik bir siyasi kararın arifesinde…" ifadelerini kullandı.

 

Davutoğlu’nun danışmanı olan Mahçupyan’ın AK Parti Kongresi öncesi yaptığı bu açıklama siyasi çevreler tarafından Erdoğan’a yönelik bir nevi uyarı ve tehdit olarak yorumlandı.

 

Erdoğan’ın 21 Mayıs’ta AK Parti’nin başına geçmesinin ardından parti içerisinde özellikle İslamcılara yönelik büyük bir tasfiyeye gideceği ve partinin Milliyetçi Muhafazakar bir çizgiye yöneleceği konuşuluyor.

siyasetcafe.com

Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin