Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Spor
Galatasaray CAS'a gidiyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı kırmızılı kulübün Divan Kurulu’nda yaptığı açıklamada UEFA'nın verdiği 1 yıllık cezanın CAS’a taşınacağını açıkladı...

9.3.2016  16:19

Galatasaray CAS'a gidiyor

Özbek, öncelikle UEFA'ya yaptıkları savunma hakkında bilgi verirken, "'Sayın UEFA zararı daha üzerine çıkmış vakalar var' dedik.'FFP uygulamasını delen 10 çeşit cezadan en kötüsünü seçiyorsunuz" dedik. İhtar gibi ceza istediğimizi söyledik. 'İyi hoş ama vaatlerinizi yerine getirmediniz' dediler. Yeni yönetim olarak şans istedim. Sonuçta 1+1 yıl olan ceza, 1 yıl olarak tebliğ edildi ama bunu başarı öyküsü olarak anlatmıyorum. Ceza almasak böyle anlatırdık" dedi.


"CAS'A BAŞVURACAĞIZ"

Dursun Özbek UEFA'dan alınan cezanın CAS'a taşınacağını da söylerken; "Savunmamız daha da sağlam olacak" dedi.

Özbek şu ifadeleri kullandı; UEFA ile Galatasaray, Mayıs 2014'te bir anlaşma yapmış. Toplam zarar 164 milyon euro. Bu anlaşma 16 Mayıs 2014'te yapılmış. UEFA tedbirler alınmasını istemiş. Ekima ayında UEFA, kulübe geldi. İnceleme yapıp gittiler. Bizi açıklama yapmak için Cenevre'ye çağırdılar. Kendilerine bu zararların gerekçelerini anlattık. Onlar bir rapor hazırladı ve bu raporu UEFA içerisinde yargılayacak kuruma sevk etti. Bu bir açık duruşma şeklinde oldu. Biz hazırlıklarımızı yaptık, uluslararası düzeyde deneyimli avukatla savunmayı hazırladık. Galatasaray'ın yeni yönetiminin yaptıklarını ve amacı anlattık. Amacı anlatırken bir şeye dikkat çektik. 13-14 sezonunda zarar 70 milyon euro. 15'te 55 milyon euro. 15-16 sezonunda 26 milyon euro olmuş. Kasım ayı ile zararın düştüğünü gösterdik. Zararı 4-4,5 milyon euro seviyelerine çekeceğimizi belirttik. Savcılık bize 'Siz zarar edeceğinizi bize daha önce bildirseydiniz, size 5 yıl erteleme verirdik' dedi. İşin peşini bırakmayacağız. Konuyu CAS'a taşıyacağız. Orada da farklı bir savunma yapacağız. Çok hırslıyız.

"GALATASARAY KÂRA GEÇER"

Galatasaray'ın geçmişte yönetim bazında bazı hatalar yaptığını belirten Özbek, detaylı bir denetim için uluslarası bir firma ile anlaşma aşamasında olduklarını kaydetti. Özbek "Bütün gücümüzle Galatasaray Sportif AŞ'yi zarar etmekten çıkartmak için çalışıyoruz. Galatasaray iyi yönetilirse kara geçeceğini gösterdik" diye konuştu.

"BİLEKLİĞİN MALİYETİ 80 KURUŞ"

Kulübe maliyeti hakkında tartışma çıkan "Tek bilek Tek yürek bileklikleri" hakkında da konuşan Özbek; "Tek Bilek Tek Yürek kampanyası başlattık.Hemen sataşmaya başladılar. Bilekliğin kulübe maliyeti 80 kuruş, satış fiyatı 10 TL. Buradan bile eleştiriler yapılıyor. Maksat ne? Basında 4 TL'ye mal ettiğimiz yazıldı. Bunu niye yapıyorsunuz? Gelin sorun, size söyleyelim. Bileklik bir sembol. Galatasaray'da birlik beraberliğin sembolü. Camia bir araya gelemezse Galatasaray bu durumdan çıkamaz. Bileklik satışında şu anda 1 milyonu geçtik. 2-2.5 milyon civarında bitireceğiz." dedi.
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Serbay Interactive Reklam Ajansı

ÇOK OKUNANLAR

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin