Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Teknoloji
4,5G fiyatları tüketiciyi üzecek

1 Nisan tarihinde resmi olarak ülkece 4,5G teknolojisine adımımızı atacağız. Ancak bu yeni teknoloji beraberinde tüketicinin başını ağrıtabilecek bir fiyat politikası ile geliyor.

27.1.2016  04:34

4,5G fiyatları tüketiciyi üzecek

Yaklaşık 2 ay sonra adım atacağımız 4,5G teknolojisinin getirileri oldukça fazla. Fakat bu getirilerin karşılığında tüketicinin ödeyeceği fiyat biraz üzebilir. 

 

1 Nisan tarihinde resmi olarak ülkece 4,5G  teknolojisine adımımızı atacağız. Bu sebeple de özellikle GSM operatörlerinde yoğun bir çalışma söz konusu. Kampanyalar, avantajlar vs. Üstelik 4,5G  destekli SIM kartı olmayan kullanıcılar ücretsiz ya da son derece az bir rakam ödeyerek bu SIM kartlarına sahip olabiliyor.


Buraya kadar her şey çok güzel. Yavaş yavaş hem sağlayıcı firmalar, hem de tüketicileri 4,5G  hazırlıklarını yapıyor. Fakat asıl can alıcı nokta tüketicinin muhtemelen başını ağrıtacak; fiyatlar.
 

4,5G GELİNCE KOTA İHTİYACI DA ARTACAK
 
 
4,5G  tüketiciye muazzam bir internet hızı sunmayı amaçlıyor. Hal böyle olunca da tüketici daha fazla ve hızlı internet kullanacak ve daha fazla kotaya ihtiyaç duyacak. Bu durumun farkında olan GSM operatörler internet kotalarını 10GB'ye kadar yükseltmiş durumda. Ancak bununla birlikte fiyatlarda da bir yükseliş söz konusu.
 

EN AZ 70-100 LİRA GÖZDEN ÇIKARILMAK ZORUNDA

NTV'nin yer verdiği habere göre 4,5G teknolojisi ile birlikte 10GB kotalı internet kullanmak isteyen tüketiciler, en az 70 ile 100 lira arasında bir fiyatı gözden çıkaracak. Yani şu an GSM operatörlerinin özel olarak sunduğu üst seviye paketlerin fiyatı, 4,5G 'nin 10GB kotalı paketleri için bir nevi başlangıç fiyatı olacak.

Bu durumun kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu. Fakat şu anki mevcut paket fiyatlarından bile şikayetçi olan binlerce hatta milyonlarca tüketici bulunurken 4,5G 'nin nasıl bir yaklaşım alacağı biraz soru işareti.
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

23.07.2017 02:15

Psikopatların beyni nasıl işliyor

23.07.2017 02:27

Tüm iPhone'lara panik butonu geliyor!

Twitter'da Bizi Takip Edin

Facebook'da Bizi Takip Edin