AKP'de 'taciz' istifası!

AKP'de 'taciz' istifası!

AKP Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, dün saat 18.00'da yapmış olduğu yazılı bildiri ile görevinden istifa ettiğini açıkladı.

2011 yılından beri AKP Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevini yürüten Demirbağ, bir muallimi (öğretmeni) telefonla taciz ettiği iddiaları sebebiyle dün akşam "2,5 yıldır yürüttüğüm İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum" açıklamasında bulunarak istifa etti.

 

Çerkezköy Haber gazetesinden Faik Onur Kaya'nın yaptığı habere göre, son zamanlarda şahsına yönelik sistematik bir saldırı olduğunu öne devam eden Alaettin Demirbağ, bahse konu öğretmenin bir beldede okul müdürlüğüne atanmasıyla veya görevden alınmasıyla uzaktan yakından alakasının bulunmadığı belirtti.

 

Atamayla alakalı, değil kendisinin Milli Eğitim Bakanı'nın bile etkisinin olamayacağını söyleyen Alaettin Demirbağ, "Bahse konu öğretmenin Bölge Yönetim Mahkemesi'ne göreve iadesi hususunda müracaat ettiğini duydum. Fakat şahsımla ilgili herhangi bir şikayette bulunup bulunmadığından haberim yok" diye belirtti.

 

"ŞAHSIMA YÖNELİK BİR KARALAMA ORGANİZASYONU"

 

Dün akşam saat 18.00'da düzenlediği basın birleşimi ile istifasını ifade eden Demirbağ, "İki buçuk senesi aşkın bir zamandır ifa ettiğim ilçe başkanlığı görevim esnasında bütün kurumlarla olduğu gibi Milli Eğitim Camiası ile onların sıkıntılarını gidermek, sorunlarına çözüm bulmak ve ihtiyaçlarını karşılamak adına şahsıma ulaşıldı. İlçe Başkanı sıfatımla elimden geldiğince okulun ihtiyaçlarını karşıladım. Duyduğum kadarıyla okul müdiresinin kurum içerisindeki olumsuzlukları sebebi ile hakkında gercekleşen soruşturma neticesinde ve müfettiş raporları istikametinde müdürlük görevinden alındı. Müdürlüğe atanması ve soruşturma neticesinde görevinden alınması ile alakalı hiçbir tasarrufum olmamasına karşın, görevinden alınmasını benden bilinmesi, dolayısıyla şahsıma yönelik bir karalama organizasyonu olduğunu düşünüyorum. Bu durumda şahsımı hedef alan bu çirkin hadiseden, işgal ettiğim makamın imtiyazını kullanmadan aklanabilmek ve mensubu olduğum partiye zarar vermemek için, şahsıma yönelik bu çirkin kampanyanın mücadelesini hukuk zemininde verebilmek için, iki buçuk başarıyla ifa ettiğim ilçe başkanlığı görevimden istifa ediyorum." açıklamalarına yer verdi.

 

SELDA YEŞİL VEKÂLET EDECEK

 

Kendisinden akabinde göreve kimin geleceği sorularına da açıklık getiren Demirbağ, "Ben istifa ettikten akabinde Sayın Selda Yeşil göreve gelecek. Daha akabinde genel merkezimiz mevzu ile alakalı değerlendirmeyi yapacaktır" dedi.

"SEÇİMLERİ ETKİLEMEZ"

Basın toplantısının son kısmında, istifanın seçimleri nasıl etkileyeceği konusuna da değinen Demirbağ, " İstifamın seçimleri etkileyeceğini düşünmüyorum"diye açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.