Volkan AYDEMİR

Volkan AYDEMİR

AMERİKA'NIN UFO ZAAFİYETİ

AMERİKA'NIN UFO ZAAFİYETİ

Türkiye felaketi yaşarken, Amerika komedi filmi çevirmeğe başladı.

Tamam ellerinde müthiş bir güç var, her alanda bizden çok ilerideler ama, yıllarca bilim kurgu filmlerinde pompaladıkları uzaylıları yenme, onlara karşı galip olma hayalleri ve yalanına inandığımızı sanıyorlar.

Ceday, Sıkayvolkır hepsi rol kardeş. Çok tutmadı uzay konulu, yumuşak güç planınız bilin istedim.

1957’de SSCB Sputnik füzesini uzaya gönderip uzay yarışında öne geçmesinin ardından uzay ve uzaylılarla bir barışamadılar. Çin dronları hava sahasını delik deşik etmiş, radarlarımız algılayamıyor demiyorlar da, suçu garibim uzaylıların üstüne atıyorlar.

Ufolardan ip sarkıyormuş, sanki olsa tespit edecekmişler gibi, dünya dışı bağlantı tespit edemediklerinin bilgisini vermişler basına. Çin malıdır ip sarkacak tabi, ne bekliyorsunuz Almanlar gibi mühendislik harikası makinemi yapıp uçuracaklar.

Benim aldığım çin malı kulaklığın bile her iki tarafı ayrı telden çalıyor, listemde olmayan şarkılar dinliyorum nerdeyse. Adamlar senin radarlarını geçip hava sahanı delik deşik etmişler, ipi beğenmiyorsun.

2007’den 2011’e kadar Mortgeyç kağıtlarını bankalarına satıp dolarları aldın ellerinden, eee! Şimdi o kağıtların geri dönüşü de olmuyor. Zaten cimrilikten böcek yarasa yiyorlardı birde finans sistemlerine kazık atıp paralarına kondun, çekik gözlüler sana ne yapsa müstehak!

Bu arada yine durumdan vaziyet çıkarıp basın yoluyla Dünyalılara, “bu Amerigalılar ne kadar cesur bizi ufolardan kurtardılar” algısı pompalıyor, propaganda yapıyorlar.

Böylesi durumlarda yaşlıların kullandığı alaylı ve nüktedan bir ünlem cümlesi vardır. “Al ha zırt!” (Unutmuştum, geçenlerde bir yerde okurken hatırladım)

“Kanada, Meksika, Alaska ve Amerika'dan ardarda UFO haberleri geliyor.

Kanada'dan sonra ABD' de 20 Bin Feet'te insansız bir uçan cisim vurduğunu açıkladı.

Pentagon hemen bir basın açıklaması yapacağını duyurdu. (Gelenlerin uzaylı olmadığı anlaşılınca iptal edildi.)

Bu haberler artık çok sıra dışı bir döneme geçildiğine işaret ediyor.” Bizim komplo teorisyenleri bilimden uzak böylesi absürt paylaşımlarla zaten bulanık olan kafaları iyice karıştırıyorlar.

Merdiven altı İlim ve bilim insanı uzay uzmanı teorisyenler gibi bir grup daha var. Onların uzmanlık alanları da yakın, uzak, çok uzak, daha uzak tarih. Yalnız bu uzmanlık grubu kendi içinde farklı dallara ayrılıyor Roma tarihçileri, Mısır tarihçileri, Hazar tarihçileri ve Türk tarihçileri diye. Roma tarihçileri Kafayı takmışlar tapınak şövalyelerine, zorla mezardan çıkarıp başımıza bela edecekler adamları. Geçenlerde bir sohbetlerine denk geldim, ciddi ciddi Roma imparatorluğunun fikirlerinin canlı tutulduğuna ve yeniden kurulacağına inanıyorlar.

Mısır tarihçileri bu Amerikalılar gibi kafayı uzaylılara takmışlar, piramitleri beraber inşaa ettiler. Firavunlar ile uzaylılar amca çocukları sayılır tezini kullanıyorlar genelde.

Uzayda, dünyaya bulaşmadan bilmem kaç ışık yılı bizden uzak rahat içinde yaşarken, Çin ile aranızdaki mevzuya karıştırıp kışkırtmasanız güzel olur.
Maazallah gelip, “Noldu Pentagon bizim Ufoları vuruyordun, uzaya yol, otel yapıyordun?” deyip dünyayı istila ederlerse, insanlar sizi tükürükleriyle boğarlar. Hazar ve Türk tarihçilerinin sevdiğim yanları, çok uçuk olmadıktan sonra söylemlerini bir kaynağa illaki dayandırıyorlar. Bir kaçı kullandıkları kaynağın bilgisine kendi yorumunu ekleyip abartsa da olsun, bizden diye ruhu okşayan bir yanı var ne yalan söyleyeyim.

Amerika’ya dönecek olursak, Büyük bir uçak gemisini karasularımıza gönderiyormuş, sözde ülkemizi işgal etmeğe. Belki niyetleri vardır, bilinmez? Türkiye Anadolu’da, Anadolu’da siyasi coğrafyacılara göre dünyanın kalpgahında heartland sınırları içinde. Böyle planları varsa bile Nato üyeliğimiz devam ettiği sürece böyle bir şeye yeltenemezler.  Yeltenseler bile, bu onların varsa bölgedeki hakimiyetlerinin ve etkilerinin sonu olur. Yunanistan ve adaları silahlandıra dursunlar her şartta Orta Doğu ve Kafkasya bölgesindeki varlıkları yine bize bağlı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları birlik ve beraberliğini, çağın felaketini yaşadığımız bölgede dayanışmasıyla gösterdi bunu da bir yere not alın isterseniz.

Acılar yaşadığımız ve geçmiş doğa olaylarından ders çıkarılmadığını öğrendiğimiz bu günlerde, havayı yumuşatmak adına affınıza sığınarak aşağıdaki bir filmden alıntı dialogu bırakıyorum!

Umarım ihmal ve irtikap eylemlerinde bulunan görevliler, mevzuata uygun davranmayan yapı, belediye ve devlet işi yapan müteahhitler bütün suçlular tespit edilerek adalete teslim edilir.

t- komutan logar!
l- efendim canım?
t- uzayda bir cisim yaklaşıyor efendim.
l- kimsin sen?
t- uzaylı.

KALIN SAĞLICAKLA!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Volkan AYDEMİR Arşivi