Bir öyle , bir böyle

Bir öyle , bir böyle

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ''Yolsuzluklar çok da umurumuzda değil'' diyen BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın sözlerini düzeltmesini istemiş ve ''Sırrı Sakık biraz maksadını aşmış. Yolsuzluklar umurumuzda'' sözleriyle eleştirmişti.Sırrı Sakık

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın bu açıklamasından kısa süre sonra Sırrı Sakık, "Hiç kimse bizim yolsuzluklar konusunda duyarsız olduğumuzu söyleyemez. Kefenimizi taşıyarak bu ülkede özgürlük mücadelesi veriyoruz" diye konuştu.


3 partinin Siyasi Partiler Kanunu'ndan rahatsız olmadıklarını ve her seçimde paylarına düşen hazine yardımını aldıklarını söyleyen Sakık, bazı gazetelerin Genel Kurul'da bu konu üzerine yaptığı konuşmayı çarpıtarak yayınladıklarını belirterek tepki gösterdi.

Sakık, şunları söyledi:

"Hazineyi ya yandaşlarınıza peşkeş çekmişsiniz ya da silahlara dönüştürüp halkın üzerine salmışsınız.Hazine adil ve adaletli olması gerekir.Hiç kimse bizim yolsuzluklar konusunda duyarsız olduğumuzu söyleyemez. Kefenimizi koltuğumuzda taşıyarak bu ülkede özgürlük mücadelesi veriyoruz. Biz Kürt sorunun ancak barışçıl bir şekilde çözülürse bu yolsuzluklardan ve hukuksuzluklardan arınacağımızı düşünüyoruz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.