'Cemaat 10 yıldır yolsuzluğa ortaktı'

'Cemaat 10 yıldır yolsuzluğa ortaktı'

Demirtaş, yolsuzluk operasyonuna ilişkin açıklama yaptı.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Konya'nın Kulu İlçesi'nde yolsuzluk operasyonuna değindi ve ''Hiçbir belediyemizde yolsuzluk olamaz'' dedi. Görevden almalara da değinen Demirtaş, ''Cemaat taciz ateşi yaptı, bunlar da panik halinde görevlileri tasfiye ettiler'' ifadelerini kullandı. Demirtaş konuşması sırasında ezan okununca sustu ve ezanın bitmesini bekledi.

 

İşte Demirtaş'ın konuşmasından satır başları:

 

"BİZİM BELEDİYEMİZDE YOLSUZLUK OLMAZ

 

Neden BDP'den korktukları belli oldu. Hiçbir belediyemizde yolsuzluk olamaz. İhalelerle zenginleşsin diye belediye başkanı seçmiyoruz.

 

DÜNYADA İLK DEFA 2 BELEDİYE BAŞKANI

 

Dünyada ilk defa bir kadın bir erkek resmi olmasa da 2 belediye başkanıyla yürüteceğiz. Yükün yarısı kadınların yarısı erkeklerin omzundadır. Kadınlar da kendi projelerini uygulayabilmelidir.

 

İNANMAYANLAR BUYURSUN GELSİN

 

Gerçek barışın ve kardeşin tek teminat olmasını anlatmamız lazım. Asıl birlik projesinin BDP olduğunu anlatmamız lazım. Kendi dilimizle kültürümüzle hep bir arada birlikte olduğumuzu göstermemiz lazım. Yolsuzluk yapmadan, hırsızlık yapmadan bir kentin nasıl yönetilebileceğini gösterebiliriz. Buna inanmayanlar buyursunlar gelsinler görsünler. Bütün adaylarımızla el ele vererek bu halkın başarısı için çalışacağız

 

BAŞBAKAN'IN SÖYLEDİKLERİ YALAN

 

Bu kadar engellemelere rağmen, başkanlarımız kaynaklarının azlığına rağmen başarılar sağladı. BDP'nin farkı budur. Belediye halkın öz malıdır, biz o varlığı yeniden halkla buluşturmak istiyoruz. Sizler ne istiyorsanız, belediye buna uymak zorundadır. Biz bunu yapmak istiyoruz. Ortaklaşa en dürüst çalışmaları nasıl yapabiliriz bunun peşindeyiz.

 

Başbakan ne diyor; BDP'nin belediyeleri bir şey yapmıyor, sokaklar çöp kokuyor diyor. Bunların tamamı yalan, işte bu kadar yalan konuşursan foyan ortaya çıkar, yalanların ortaya çıkar.

 

BİZİM NE YAPTIĞIMIZ BELLİ, SİZİN PARALARI NE YAPTIĞINIZ ORTADA

 

Diyordu ya BDP'li belediyeye parayı gönderiyoruz, ne yaptıkları belli değil. Bizim ne yaptığımız belli de sizin ne yaptığınız, paraları ne yaptığınız ortaya çıktı.

 

DEVEDE KULAK DEĞİL

 

Ortaya çıkanlar devede kulak değil. Daha geniş araştırma yapılsa, savcılar tam anlamıyla doğru soruşturma yapılsa her şehirde AKP'nin yolsuzluğu ortaya çıkar.

 

CEMAAT TACİZ ATEŞİ YAPTI, BUNLAR DA PANİKLE GÖREVLİLERİ TASFİYE ETTİ

 

Cemaat taciz atışı yaptı, bunlar da panik halinde cemaate yakın bütün görevlileri, yetkilileri tasfiye ettiler.

 

CEMAAT 10 YILDIR YOLSUZLUĞA ORTAKTI

 

Siz Hz. Muhammed'in yolundan yürüyoruz diyemezsiniz. Cemaatte 10 yıldır yolsuzluğa ortak oluyordu. Şimdi çıkar çatışmasına düşünce ortaya çıktılar. Bunların hali tencere dibin kara seninki benden kara. Müslümanlıkmış gibi görünüp zalimle yürüyen başka bir iktidar olmadı.

 

ON BİNLERCE SUÇSUZ İNSANI İÇERİ ATTILAR

 

On binlerce suçsuz, günahsız insanları bu güvenmedikleri yargıya teslim edip içeri attılar. 75 yaşında nineler var cezaevinde.

 

BAŞBAKAN YARGIYA GÜVENMEZSE BİZ NİYE GÜVENECEĞİZ

 

Başbakan 'yargıya güvenmem' diyor. Sen yargıya güvenmezsen biz niye güveneceğiz.

 

BU ANALARIN EVLATLARI SENİNKİNDEN DAHA MI DEĞERSİZ

 

'Bilal Erdoğan'ı bu yargıya teslim etmem' diyorsun da bu anaların evlatları seninkinden daha mı değersiz.

 

VALİ VE KAYMAKAMLARI GÖREVDEN ALACAK

 

Şimdi diyecek ki yargı bağımsız... Geçen hafta çeteler var diyordun.. Yüzlerce polisi görevden aldı, daha valileri alacak, kaymakamları alacak. Neden alacak? 3 tane bakan çocuğu için.. Roboski katliamında 34 kişi paramparça olacak, savcı 'kimseyi yargılamaya gerek yok' diyor, kimseye dava açılamıyor

 

DEVLETE GÜVEN SIFIRDAN DA AZ

 

Bunun adı devlet olabilir mi? Yargı olabilir mi? Hani bir kuzu kaybolsa hesabını vermeye hazırdınız? Devlete güven zaten sıfırdı, daha da aşağılara indi. İnsanlar devletten sadece korktular, güvenmediler. Hiç kimse Allah'tan başka kimseden korkmamalı diyoruz biz.

 

DEVLETTEN KORKARAK DEMOKRASİ OLUR MU

 

90 yıldır ben Müslümanım, Ermeniyim, Türk'üm, Lazım diyene bu devlet zulüm yaptı. Bu devletten korkarak demokrasi olur mu? Vatandaşı için köle olmuş bir devlet değil, vatandaşın tepesine çöreklenmiş bir devlet.

 

BİZİ ESKİDEN BİR POLİS KAMERASI İZLERDİ, ŞİMDİ 5 TANE İZLİYOR

 

Bizi eskiden bir polis kamerası izliyordu. Şimdi 5 tane kamera izliyor. MİT, jandarma, polis, genelkurmay var. Neden? Hiçbiri birbirine güvenmiyor, hepsi ayrı istihbarat topluyor. Devlet içinde devlet içinde devlet 5 tane devlet var. Halkın içindeyiz seçilsek de seçilmesek de...

 

Sizlerle birlikte olacağız. İnşallah burada demokratik bir seçim yarışı olacak. Kardeşlerim elinizi vicdanınıza koyun doğru seçim yapın. 2 arkadaşımızı sizlere emanet ediyoruz. 30 Mart akşamını heyecanla bekliyoruz."


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.