1. WEB TV

  2. SİYASET

  3. CHP'li başkan "kaçak yapıyı" soran kadın gazeteciyi tartaklayarak salondan attırdı

CHP'li başkan "kaçak yapıyı" soran kadın gazeteciyi tartaklayarak salondan attırdı

Kadına şiddet her yerde devam ediyor! CHP'li Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Meclis toplantısı sırasında kaçak bir yapı hakkında bilgi isteyen Kırşehir Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Havva Karakaya'yı yaka paça salondan attırdı.

Olay sırasında boynunda ve vücudunda travma oluşan Karakaya, Ekici'nin bu sırada boğazını sıkarak "Seni öldürürüm kadın, seni yok ederim" dediğini belirtti.

 

SORUDAN RAHATSIZ OLDU
Kırşehir Belediye Meclisi'nde bugün insanlık dışı görüntüler yaşandı. Meclis gündemine gelen kaçak bir yapıya ilişkin CHP’li Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'ndan açıklayıcı bilgi isteyen kadın gazeteci başkanın
talimatıyla darp edildi.  Kırşehir Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Havva Karakaya'nın sorularından hoşnut olmayan Başkan Ekicioğlu'nun talimatı üzerine yeğeni Salih Ekici oğlu ile belediye güvenlik görevlileri kadın gazeteciyi tartaklayarak salon dışına attı. 


TEHDİT EDİLDİ
Kırşehir Belediye Meclis toplantısında CHP’li Meclis Üyeleri tarafından gündeme alınan ruhsatsız yapımına başlanan yapıya, MHP'li Belediye Meclis Üyesi Yusuf Yağmur itiraz edince ortam gerildi. 


Kaçak yapıyan izin çıkartmaya çalışan CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ile AK Parti ve MHP'li üyeler arasında gerginlik yaşandı.  Bu sırada kaçak yapı iddialarının dile gelmesinden rahatsız olan CHP'liler toplantıyı takip eden basın mensuplarının dışarı çıkarılmasını istedi. Bu esnada kaçak yapı iddiaları hakkında detaylı bir açıklama yapılmasını isteyen Kırşehir Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Havva Karakaya önce belediye Kültür Müdürü Tuncay Polat tarafından tehdit edildi.


BAŞKAN TALİMAT VERDİ YEĞEN DARP ETTİ
Sonrasında da Chp’li Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu AK Parti'li Meclis Üyeleri'ne hitaben "alın bu tetikcinizi ve salonu terk edin" dedi. Bu sözler üzerine CHP’liler gazeteci Havva karakaya’nın üzerine yürüdü. Salon karışırken, Başkan Ekicioğlu'nun talimatı üzerine yeğeni ve Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar'ın şoförü olan Salih Ekici gazeteci Havva Karakaya'yı beraberindeki güvenlik görevlileriyle birlikte darp ederek zorla salondan dışarı attı.


Salondan darp edilerek çıkartılan gazeteci Havva Karakayaya salon dışında göz yaşartıcı sprey sıkılıp darp edilmeye devam edildi, darp edildiği esnada AK Parti'li Meclis Üyeleri kadın gazeteciyi saldırganların elinden kurtardı.


EKİCİOĞLU'NDAN ŞİKAYETÇİ OLDU
Sonrasında 155 polis imdatı arayan gazeteci Havva Karakaya gelen polis memurlarıyla karakola ve ardından hastaneye giderek darp raporu alıp kendisine hakaret ederek yeğenini darp etmeye azmettiren CHP’li Kırşehir Belediye başkanı Selahattin Ekicioğlu hakkında şikayette bulundu.


Havva Karakaya saldırı ve öncesinde yaşananlara ilişkin şunları söyledi: "Bayram sonrası ilk Belediye Meclis toplantısını izlemek üzere katıldığım toplantı esnasında Belediye Başkanı sayın Selahattin Ekicioğlu ve Belediye Meclis üyeleri arasında ruhsatsız bir yapıya ruhsat verme gündeme geldi. Geçtiğimiz haftalarda muhalif olmamız nedeniyle ortağıma 627 bin TL ceza kesildiğini gündeme getiren Belediye Meclis üyesine "bir önceki kaçak yapıya ruhsat vermesini unutup kaçak yapıya ruhsat verin bize ceza yazın" diyerek cevap verdim.

Bunun üzerine Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Başkanı şahsıma hakaretlerlere devam etti. Konuşmasında mahkeme kararına saygılıyım diyen sayın Başkan haksız kestiği cezanın mahkeme tarafından durdurulduğunu bilmiyordu. Kendi aralarında konuyu tartışmaya devam eden başkan ve üyelerin ardından geçtiğimiz haftalarda AHİLİK KONYAYA VERİLDİ VE BELEDİYE MİLLETVEKİLİNİN KAÇAK yapısını yıktırdı yalan haberleri için belediye bütçesinden provokatör bir internet sitesine 70 bin TL fatura kestiğini ortaya çıkardığımız için TETİKÇİ BASINI DIŞARI ATIN DEDİ. TALİMATI ALAN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI VE AYNI ZAMANDA KAYNI OLAN HAMZA ÇAM VE SEÇİMİN ÜZERİNE İŞE ALDIRDIĞI KENDİ ÖZ YİĞENİ OLAN SALİH EKİCİ BENİ KOLUMDAN SÜRÜKLEYEREK KAPIYA ÇIKARDILAR. YERLERDE SÜRÜKLÜYEREK SALİH EKİCİ BOĞAZIMI NEFES ALAMAYACAK ŞEKİLDE SIKARAK SENİ ÖLDÜRÜRÜM KADIN BELEDİYEYE ADIM ATMAYACAKSIN SENİ YOK EDERİM dedi.


Bakın kolum boynum ortada. Tatlı su solcuları sözde İstanbul sözleşmesine sahip çıkarken Kırşehir'de bir kadının yerlerde sürüklenmesine darp edilmesine göz yumdular.

UMED'DEN AÇIKLAMA: OLAYIN TAKİPCİSİYİZ
Bir kadına nasıl davranılacağını sayfa sayfa anlatanlar neden sesini çıkarmazlar. Seçimi kazandıktan sonra gazeteleri kapatacağını söyleyen muhalefet 2020 Türkiye’sinde gazeteci dövdürüyor kapılarda sürüklüyorlar. Hani basın özgürlüğünü savunanlar hani kadın haklarını savunanlar neredesiniz? Kadına şiddete hayır diyenler, şiddeti uygulayan HDP milletvekili CHP'li belediye Başkanı olunca CHP'li sanatçı olunca deve kuşu gibi başlarını kuma görmüyorlar. Canım pahasına doğruları yazmaktan geri durmayacağım" Kadın Gazeteciye yapılan saldırıya tepki gösterden Uluslararasa Medya Enformasyon Derneği UMED çirkin olayın takipçisi olacağını belirtti. UMED'den yapılan açıklama şöyle:


"Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekincioğlu'nun talimatıyla fiziki saldırıya maruz kalan gazeteci Havva Karakaya yalnız değildir. Soru sorduğu için #KadınGazeteciyeŞiddet uygulayanları kınıyoruz... Olayın takipçisiyiz.

 

 

dernek.jpg

 

 

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!

Siyasetcafe.com

 

07 Ağustos 2020 Cuma 00:20
İzlenme: 1647

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Benzer Videolar