1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Dünyadan 100 genç tarım zirvesinde
Dünyadan 100 genç tarım zirvesinde

Dünyadan 100 genç tarım zirvesinde

Bayer Gençlik Tarım Zirvesi; gıda ve tarım alanında fikirlerini hayata geçirmek isteyen gençleri Brezilya’da bir araya getirdi. Dünyanın 45 farklı ülkesinden 100 genç, yenilikçi çözümler ortaya koymaya çalıştı. Zirvede Türkiye’yi; Uğur Gönül temsil etti.

A+A-

Daha önce Kanada, Avustralya ve Belçika’da düzenlenen Gençlik Tarım Zirvesi; 18-25 yaş arasında fark yaratan gençleri, 2050 yılına kadar giderek artacak dünya nüfusu karşısında sorunların üstesinden gelmek için bir araya getiriyor.

 

Gençlik Tarım Zirvesi; düzenlediği inovasyon, sürdürülebilirlik temalı tartışmalar ve çiftlik ziyaretleriyle, tarım alanında daha sürdürülebilir bir gelecek için değişim yaratabilecek ve çözümler üretecek gelecek nesillere bir platform sunmayı aynı zamanda onlara ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefliyor.


Bayer AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Ürünleri Bölüm Başkanı Liam Condon zirveyle ilgili olarak: “Gençlik Zirvesi tamamen genç liderlerin bu dünyayı daha iyi hale getirmesine destek olmak için gerçekleşiyor. Gençlerimizin dünyanın en kıymetli doğal kaynağı olduğunu biliyoruz ve onlara fikirlerini hayata geçirip geliştirebilecekleri kapsayıcı ve destekleyici bir platform sağlıyoruz” açıklamasını yaptı.

 

 

Zirvede Türkiye’yi; küçük ölçekli tarla sahipleri ve çiftçileri bölgesel kooperatifler çatısı altında birleştirmeyi amaçlayan projesiyle temsil eden Hukuk Bölümü mezunu Uğur Gönül ise: “Gençlik Tarım Zirvesi ile uluslararası çapta bir yarışmada yer aldığım için çok mutluyum. Zirve boyunca dünyanın dört bir yanından yarışmaya katılan gençlerin giderek artan nüfusu beslemek için geliştirdikleri yenlikçi fikirlerini dinledik. Türkiye’yi temsilen katıldığım yarışmada fark yaratan gençlerle birlikte olmak oldukça heyecan vericiydi” diyor.

 

Gençlik Tarım Zirvesi bu yıl 140 aşkın ülkeden 2800’den fazla başvuru aldı. Bu yıl kazanan üç temsilciye projelerini geliştirmeleri için Bayer'den 5.000 Euro ödül verilirken, üç temsilci de YAS (Youth Ag Summit) Elçisi olarak atandı.

 

 YAS Elçileri; tarımın geleceğinin konuşulduğu Bayer 2020 Future of Farming Dialogue, Nuffield'in Avustralya'daki 2020 Tarım Konferansı ve Çin’de gerçekleşecek 2021 Gençlik Tarım Zirvesi'nde tarım konusunda gençleri temsil edecek.

 

siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.