Erdoğan TÜSİAD'ı tehdit etti

Erdoğan TÜSİAD'ı tehdit etti

Başbakan Erdoğan, Ankara'nın ilçe başkan adaylarının tanıtım toplantısında

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin düzenlediği aday tanıtım toplantısında konuşuyor. 

TÜSİAD'ı tehdit eden Erdoğan, yine muhalefete yüklendi.

Başbakan Erdoğan, parti genel merkezinde,  Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısına katılarak bir konuşma yaptı.


Yerel seçimlere ilişkin önemli mesajlar veren Erdoğan, şöyle konuştu:


"11 yılın en hayati, demokrasi sürecimizdeki en tarihi seçime giriyoruz. 30 Mart seçimleri çok önemli. 30 Mart bugün hala sandık dışı yöntemler arayanların heveslerini kursaklarında bırakacak, daimi yenilgiye uğratacak. 30 Mart milli iradenin egemenliğini ilan edeceği, dönüm noktası olacak bir tarih. Demokrasi, millet, sandık düşmanları çabalarının beyhude olduğunu 30 Martta görecek. 30 Mart, artık kalıcı olarak demokrasinin yerleştiği, iktidarların milletin değiştirdiğini göreceği gün olacaktır. 27 Mayıs cuntasının başbakan ve 2 bakanı idam etmesi sadece o güne has bir olay değildir. Geleceğin başbakanlarına korkunç bir mesaj vermek istiyorlardı; başbakan bakanları böyle korkuttular. Siyasetin üzerine tesis ettikleri vesayetlerle yasama ve yürütmeyi her zaman kontrol altında tutmak istediler. Biz daha 3 Kasımda yolun başında yeter söz de karar da milletindir dedik. Milletin kararını yok sayanlara karşı kararlılıkla milletin sözünü savunduk, ısrarla, inatla cesaretle savunduk. 11 yıl boyunca her ne yaptıysak millet için, milletle yaptık. Neyi desteklediysek millet için destekledik. Malum medya milli irade üzerindeki etkisini yitirdiği için son bir gayretle demokrasiye saldırıyor. Malum sermaye de millet iradesini yok saydı Acaba AK Parti iktidarını nasıl yıkarız hesaplarını yapıyorlar. Yeni Türkiye'den rahatsız oluyorlar, eski günlere dönmek için feryat ediyorlar."

TÜSİAD'A TEHDİT

TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz'ın açıklamalarına tepki gösteren Erdoğan, şöyle dedi:
"Dün TÜSİAD Başkanı çıkıyor olduğundan çok farklı bir Türkiye, manzara çizmeye çalışıyor. HSYK Kanunu teklifinden büyük rahatsızlık duyuyorlarmış.Senin rahatsızlık duyduğun ne? Sen neden rahatsızlık duyduğunu hükümetle, Adalet Bakanı ile görüştün mü, sordunuz mu? Siz işinize geleni yanınızda barındırır, gelmeyeni kapıya koyarsınız. Hükümet, bu ülkenin menfaatlerini korumayan insanları istediği gibi sağa sola atama imkanına sahip mi? Maalesef eli kolu bağlı, biz onları düzenliyoruz. Ey TÜSİAD ananas meselesinden, Uganda'da sizlere rafineri bağlantısı kuranlardan neden rahatsız değilsin. Çünkü bazılarının işleri tıkır tıkır yürüyor, ananaslar gelip gidiyor. Ananas bunun kod adıdır kod. Yargıda bozulan tarafsızlığı hiç dile getirmiyorlar. Biz bağımsız ve tarafsız yargı diyoruz. TÜSİAD kusura bakmasın, bu güne kadar milletin yanında durmadılar. Bugün de durmuyorlar. Biz milletin yanındayız. Bana, sizin döneminizde 1'e 5 kazandık dediler. Şimdi utanmadan böyle ülkeye küresel sermaye gelmez diyorlar. Bize milletimiz yeter, yeter. Bundan sonra susmayacağız, yeri gelince teşhir edeceğiz. AK Parti iktidarına karşı tavır ortaya koyanlar bilsinler ki biz de artık onlara tavır koyacağız. Darbe girişimine karşı tavır koymuyorsunuz öyle mi, o zaman karşınızda bizi bulacaksınız. Dürüst davrandığınızda yanınızdayız ama yanlışınızda bizi yanınızda bulamazsınız, kendilerine her zaman söyledim. Bu ülkeye küresel sermaye gelmez demek ihanettir. Biz bu makamlara TÜSİAD ile gelmedik TÜSİAD'a rağmen geldik. Milli iradeyi savunmaya devam edeceğiz.TÜSİAD'a rağmen paralel örgütle mücadeleye devam edeceğiz. 11 yılda Türkiye'ye gelen yatırım 120 milyar doların üzerinde Bunu istikrar, güven sayesinde AK Parti başardı. İstikrar ve güven içerisinde çok daha fazlasını yapacağız. Devlet içine sızan çeteler temizlendikçe göreceğiz."

 

Bu ülkede malum bir medya birliği vardı. Emir ve talimat alarak milletin değil, kendi sahibi olduklarının gözetiminde haber yapıyorlardı. Malum medya 11 yıllık süreçte gücünü yitirdi, artık milleti inandıramıyorlar.Manşetlerin, haberlerin, köşe yazılarını çözdünüz, milletim artık anlıyor dilini çözdü. Malum medya milli irade üzerinde etkisini yitirdi. Son bir gayretle demokrasiye saldırıyorlar.  Eski günlerdeki gibi böyle yapamıyorlar. Milli iradeye şimdi söz geçiremiyorlar, siyaset sahasında varlık gösteremiyorlar. Bu kapalı spor salonundan Türkiye'ye sesleniyorum:.

 

OY VERMEZSEN VERME

 

Yeri geldiğinde şunu bile söylediler; Biz kazandık ama Oyumuz başka yere dediler Oy vermezsen verme bize milletimiz yeter. Ana muhalefetin lobisini yaptığı bunlar, bunlarla çalışıyorlar

 

SUSMAYACAĞIZ, TEŞHİR EDECEĞİZ

 

Bundan sonra susmayacağız, yeri gelince teşhir edeceğiz. AK Parti'ye karşı bu kadar açık tavır koyanlar bilsinler ki biz de artık aynı tavrı koyacağız Samimi, dürüst her işinizde yanındayız ama yanlışınız da yanınızda bulamayacaksınız

 

ZAMANI GELDİ Mİ AÇIKLARIZ

 

Devlette paralel yapının, TÜSİAD'ın içinde olanları bizzat şahsıma söylediği ifadeler vardır İmkanlarını nerelere götürdüklerini kendileri bize şahsıma açıklamıştır. Zamanı geldi mi onu da açıklarız söyleyeyim

 

TÜSİAD BAŞKANI'NIN İFADESİ VATANA İHANET

 

Kalkıp da TÜSİAD'ın Başkanı küresel sermaye gelmez ifadesi kullanamaz. Bu cümleyi kullanıyorsa bu vatana ihanettir.


Sen hangi yüzle bu idarenin bakanlarını TÜSİAD'a davet edeceksin, bizimle her hangi bir işini görmeye geleceksin hangi yüzle?

 

CEVABINI ALACAKSIN

 

Sen küresel sermeye gelmez ifadesini kullanarak kendi hükümetini tehdit ediyorsun öyle mi? O zaman cevabını alacaksın. Biz bu makamlara TÜSİAD'la gelmedik TÜSİAD'a rağmen milli iradeyi savunmaya devam edeceğiz Medyaya, sermaye gruplarına değil milletimize kulak verdiğimiz için başardık

 

MHP BİR ÇAY BİLE İKRAM ETMEDİ

 

Günlerdir parlamentoda bazı sıkıntılar yaşanıyor Yaptığımız görüşmelerde arzu ederdik ki HSYK ile ilgili düzenlemeleri bir anayasa değişikliği ile çözelim Sayın Cumhurbaşkanımız hepimizi tek tek davet etti Bu görüşmelerde Sayın cumhurbaşkanımıza anayasa değişikliğe tarafız dedik Bunların bize destek vereceklerine inanmıyorum dedim, ama madem böyle bir arzunuz var ben buna uyarım dedim Nurettin Canikli arkadaşımızı CHP'ye gönderdim muhalefete. Perşembe cevap veririz MHP bir çay bile ikram etmedi, arkadaşlarımızın girişiyle çıkışı bir oldu Bu milletin bir adeti var BDP'ye de gittiler, önce olumlu refleks verdi, BDP'nin oyu yeterli değil tabii ki CHP'den cevap geldi, biz katılmıyoruz dedi CHP'nin genel müdürü akşam başka sabah başka konuşmuştur dürüst değildir
Biz de yasal düzenlemeyi yapacağız dedik kavga dövüş geçtik Genel kurulda yine bin tane yaygara çıkarılıyor Bu ülkenin başbakanına, bakanlarına her türlü hakareti yapacaksınız bunlara karşı AK Parti grubu herhalde şamar oğlanı değil Onlar da sabır sabır deyip ona göre hareket ediyor

 

ZAVALLI BİR KÖŞE YAZARI

 

Bugün zavallı bir köşe yazarı diyor ki: Erdoğan 6 bin km yol yaptık, bu kadar yapamasaydık yolsuzlukla mücadelede bu kadar başarılı olamazdık diyor. Zavallı takip edemiyor işte bizi. 6 bin km 79 senede yapıldı, biz 10 yıla 17 bin km yol sığdırdık önce bunu anla.


Köşe yazarısın be aç bir karıştır. Milli gelirimiz 800 milyon doların üzerinde. Neden yazmıyorsun orada bu iktidar hızlı trenleri nasıl yaptı? Okullar yaptık bunları gör be! Hastanesi olmayan ilimiz kalmadı. Enerji de aynı şekilde, tüm köylere ulaştık. Bunları göremezler çünkü iftira atacaklar. Önce sen ey genel müdür o klasöre elini koyup durduğun pozun var ya. Sana Pazar gününe kadar müsaade. Pazar gününe kadar İstanbul büyükşehirle ilgili yolsuzluk klasörünü açıklamazsan ben açıklayacağım. Benim oğlumla, şahsımla alakalı eğer namusluysan kalk bilgilerini ortaya koy. Eğer dürüstsen şerefliysen. Benim oğlumu hiçbir zaman böyle şeylere karıştırmazsın. Rahşan affı çıkmasa başka yerdeydim.

 

O KASET OLMASAYDI

 

Deniz Baykal'a kaset tezgahını kuranlar ortaya çıkıyor zaten. O kaset çıkmasaydı sen burada olamazdın. HSYK ile alakalı dünkü olaylardan sonra arkadaşları toparladım. Adalet akademisiyle ile ilgili olan kısmını Meclis'ten geçirelim HSYK kısmıyla ilgili olanı donduralım yol alalım, seçim yaklaşıyor. Adalaet akademisi ve bir iki maddeyi daha geçireceğiz ve olayı kapatacağız. Diyorlar ki kimden emir aldın? Tayyip Erdoğan emirle iş yapmaz bunu bilin. Karakterime terstir emirle iş yapmam bizimle sadece müzakere yapılır Gazetelerde köşe kapanların yazdıkları AK Parti'ye yön veremez.

 

YİNE DARBECİLİK

 

CHP'nin tavrına dikkat edin. Nerede darbe girişimi varsa muhtevasına bakmadan CHP'li orada destekçi olarak yer alır. Geçen yıl kendilerini aştılar, Mısır'daki darbeyi bile savundular. Şu an da paralel yapının 17 Aralık operasyonunu var gücüyle destekliyor.


Fikir hiç önemli değil CHP için, yeter ki vatana darbe olsun. Yıllardır Silivri'nin hakimlerini en ağır ifadelerle eleştiren CHP aynı kadronun arkasında duruyor. CHP örgütün borazanlığını yapıyor. Üzerinde tutanak yazan belgeleri sallıyor. Mahçup olacaklar ama yüzleri kızarmayacak. Ne kadar yolsuzluk iddiasıyla bulundularsa hepsinin altında kaldılar. Yolsuzluk yolsuzluk dediniz Kayseri biliyorsunuz sucuğa doydu. Çok dava kazandım ben bu genel müdürden, hangi vatandaşlarımla paylaşayım diye onların hesabını yapıyorum.


Kurultayda o ismi yolsuzluk için ihraç ettiniz şimdi aday sunuyorsunuz, başka aday mı. Pazar gününe kadar açıkladın açıkladın yoksa ben sizin kendi hazırladığınız CHP'nin özet dosyasını ben açıklayacağım. Suriye'den insanlık dışı manzaralar karşısında samimi bir söz işittiniz mi? Daha dün kem küm ettiler, uyarıldılar sessiz kalmayalım dediler.

 

"TIR'LARI ENGELLEYENLER KİME HİZMET EDİYOR"

 

Umarım o TIR'ları engelleyenler kime hizmet ettiklerini görmüşlerdir. MİT'e silah kaçakçısı ithamında bulunan CHP genel başkanını milletime havale ediyorum.

 

Hale bak ya... MİT'le ilgili söylediği ifadeye bakın. MİT silah kaçakçılığı yapıyor diyor. Oradaki mazlum insanlara insani yardımları biz getireceğiz.

 

Bizim atacağımız bu adımları Ey Kılıçdaroğlu sen belirleyemezsin. Biz de vicdan var ama sen de var mı bilmiyorum.

 

'ŞİMDİ YENİ İSTİKLAL MÜCADELESİ VERİYORUZ'

 

Millet önce Gezi olaylarında, sonra 17 Aralık darbe girişiminde kimin ne yapmak istediğini açıkça gördü.

 

Burası TBMM'nin şehri. Bu Ankara İstiklal'in merkezi. Polatlı'da işgal durduruldu, İstiklal destanı yazıldı. Şimdi yeni İstiklal mücadelesi veriyoruz, 30 Mart bu kadar önemli.

 

Hiçbir maşa örgüt devletin içinde virüs, ur gibi Türkiye Cumhuriyet'ine paralel bir yapı oluşturamaz

 

'BUNLARIN HADDİNİ BİLDİRECEKSİNİZ'

 

Gereken cevabı sandıkta vereceğiz. Hiç endişeniz olmasın, başınız asla öne eğilmesin, hüzne kapılmayacaksınız, vazgeçmeyeceksiniz Bunların haddini bildireceksiniz, kapı kapı dolaşacağız çok çalışacağız.

 

"CHP'YE, BDP'YE, MHP'YE DE ZARAR VERMEYE ÇALIŞIYORLAR"

 

Bundan önceki seçimlerde çalıştığımız 3 katı çalışacağız. Şer odaklarının tamamını mutlak bir yenilgiye mahkum edeceğiz. 17 Aralık darbe girişimi sadece AK Partiye yönelik değildir, millete yöneliktir.


Amaçları sadece AK Parti değil.

 

CHP'ye, BDP'ye, MHP'ye de zarar vermeye çalışıyorlar. Dertleri büyüyen ekonomi bunların...


Rehavet gösterilirse kaybeden Türkiye olur.

 

Ankara'dan sadece başarı değil, unutulmaz bir demokrasi müjdesi istiyorum. Ankara ben buna inanıyorum.

 

Ankara mazlumların barış şehridir, Ankara'nın başarısı 80 ilin vilayetin değil dünyanın başarısıdır.


Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.

 

İŞTE ANKARA İLÇE ADAYLARI

Pursaklar - Selçuk Çetin
Sincan – Mustafa Tuna
Şereflikoçhisar – Ferda Polat
Yenimahalle – Adem Ceylan
Etimesgut - Rıza Gezer
Evren – Abdulkadir Demirci
Gölbaşı - Fatih Duray
Güdül - Havva Yıldırım
Haymana - Hacı Aysu


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.