1. YAZARLAR

  2. Sare Albayrak

  3. Gönlü geniş Habertürk, tokatçı Muharrem'e de kucak açtı!
Sare Albayrak

Sare Albayrak

Editör
Yazarın Tüm Yazıları >

Gönlü geniş Habertürk, tokatçı Muharrem'e de kucak açtı!

A+A-

Dün akşam saatlerinde sosyal medyada yayılan bir video izleyenleri insanlık adına utandırdı.

Habertürk Gazetesi Ankara temsilcisi Muharrem Sarıkaya’nın İHA muhabiri Ahmet Demir’e tokat attığı o videoyu izlerken yapılan muameleye gerçekten inanamadım. Videonun 2 gün boyunca saklandığını öğrendiğim de ise şaşkınlığım iki kat arttı.

İHA, 17 Aralık günü gerçekleşen bu utanç olayı saklamayı tercih etmişti. Mağdur İHA muhabiri ise görüntülerin yaşlı ve hasta annesi tarafından izlenmesini istemediği için yayılmasını da istemediğini belirtmişti.

İLK VUKUATI DEĞİL

Üstelik iddialara göre bu Muharrem Sarıkaya'nın ilk vukuatı da değil.

HaberTürk’ün eski Ankara muhabiri Aslı Işık ve gazeteci Fergün Atalay da Sarıkaya'nın kendilerine yönelik şiddet uyguladığını ifade ettiler.

Fergün Atalay, Sarıkaya'nın bir basın toplantısında kendisini itip kaktığını, Aslı Işık ise Sarıkaya'nın kendisine mobbing uyguladığını hatta 7 aylık hamileyken şiddet gördüğünü iddia etti.

Belli ki Sarıkaya şiddeti kendi çapında normalleştirmiş (!) artık dili gibi benimsemiş.

Ama işin özünde en az Muharrem Sarıkaya kadar suçlu olan bir taraf var. O da Habertürk yönetimi.

Bu skandal olayın ardından yalnızca Muharrem Sarıkaya’nın özür mesajını yayınlayan Habertürk, Sarıkaya ile ilgili başka hiç bir bir eyleme geçmedi. 

Sarıkaya'nın normalleştirdiği bu şiddet eğilimini yönetim de normalleştirdi.

Her ne kadar medyada ‘Muharrem Sarıkaya, Habertürk’ten kovuldu’ iddiası yayılsa da Habertürk’ten bu konuya ilişkin bir açıklama gelmedi. Sarıkaya’nın ismi yazarlar kısmından çıkarılmadı.

PEŞMERGESEVER HÜLYA VE KATİL DEVLET DİYEN NAGEHAN'A DA SAHİP ÇIKMIŞLARDI

Yani anlayacağınız Peşmergesever Hülya Hökenek ve Türk Devleti’ne Katil Devlet diyen Nagehan Alçı’ya sahip çıkan Habertürk, Muharrem Sarıkaya’ya da kucak açtı.

Bu tarz utanç verici olayları bünyesinde barındırmaya midesi bulanmayan Habertürk yönetimi muhtemelen bir süre Sarıkaya’yı ekranlardan ekarte edip, olay unutulmaya başlanınca ise yeniden ekranlara sürecek.


 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar