1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gülen'e çok ağır sözler
Gülen'e çok ağır sözler

Gülen'e çok ağır sözler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu

A+A-

İLK MESAJ CEMAATE

 

Erdoğan, "Hizmet hareketiyle meşgul olanların adeta siyasi bir parti gibi davranmaları ve bir takım sis kayıtlarıyla anılmaları asla kabul edilemez." dedi.


İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:   

Brüksel ziyaretimizde Avrupalı dostlarımızın tek taraflı bilgilendirildiğini gördük.
       
Birinci derecede bilgilendirilme kaynaklarını AB bakanlığımız olduğunu kendilerine hatırlattık.

Bu tür yanlış bilgilendirilmelerinin yabancısı değiliz. Gerek 11 yıllık iktidarımız gerekse önceki dönemlerde Türkiye kampanyalarla karalanmaya çalışıldı.

Maalesef bu kampanyaların bazıları içeriden bazı kesimlerin eliyle yürütülmüştür.


İHANET BOYUTUNDA PLAN  

Topyekun Türkiye ekonomisi hedef alınarak 76 milyonun bir arada yolculuk ettiği bir geminin dibi delinmek istenmiştir. Son derece basit ihanet boyutunda bir planı devreye sokmak istiyorlar.

GEZİ OLAYLARINDA BUNU GÖRDÜK

Gezi olaylarında bunu gördük. Ekonomiyi durdurma çağrısı yapanlar oldu. İhanet boyutundaki tüm bu çabalara rağmen Türkiye ekonomisi istikrarla büyümeye devam etti.

Onlar tüketmeyin dedikleri halde 2002 yılında 91 bin otomobil satılmıştı. 2013’te ise rekoru yeniledik ve tüm zamanların en yüksek rakamına ulaştık. 665 bin yeni otomobil satışı gerçekleşti.

2013’te 2 milyon 591 bin yeni buzdolabı satıldı. Çamaşır makinesinde durum aynı 2013’te 1 milyon 992 bin adet çamaşır makinesi satıldı ve yeni bir rekor elde edildi.

‘BUNUN ADI İHANETTİR’

Bir takım işveren örgütlerinin uluslararası sermayeye yaptıkları çağrıları kendi ülkelerine yaptıkları tehditleri uluslararası finans çevreleri dikkate almıyor.

Kendi ülkesini karalayan bir işveren örgütünü dünyada bulamazsınız. Dünyanın her yerinde de bu yapılanan adı ihanettir.

Dünya Yatırım Ajansları Birliği 24 Ocak’ta Güney Afrika’da toplandı ve Türkiye’nin yatırım ajansını oy birliği ile başkanlığa seçti.

TÜSİAD KENDİ ÜLKESİNE YABANCI

Türkiye başkan olunca başkan yardımcılığına da Azerbaycan yatırım destek ajansı seçildi.

Yabancı sermaye Türkiye’ye gelmeye devam edecek ama öyle görünüyor ki, TÜSİAD gibi kuruluşlar kendi ülkelerine yabancı kalmaya devam edecekler. Kazanan artık belli çevreler değil 76 milyon olacak. 

“BRÜKSEL’DE HER ŞEYİ ANLATTIK”

Brüksel’de muhataplarımıza olanların iç yüzünü tüm açıklığı ile anlattık.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande 22 yıl sonra Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan ilk cumhurbaşkanı oldu. Önemli değerlendirmelerde bulunduk.

Haftaya Almanya ziyaretimiz var. Şansölye Merkel ile önemli görüşmelerde bulunacağım.

Bu akşam da Tahran’a hareket ediyoruz. İran temaslarımızın da gerek Türkiye-İran ilişkileri gerekse bölgesel meseleler konusunda hayırlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum.

Suriye’de ortaya çıkan işkence fotoğrafları dünyada sarsıcı bir etki yarattı.

“DİN ADAMLARI KEDİ KÖPEK ETİ İÇİN FETVA VERİYOR”

Yermuk kampında bir insanlık dramı yaşanıyor. İnsanlar açlıktan hayatını kaybediyor. Oradaki din adamları kedi ve köpek yenmesi konusunda fetvalar verdiklerini biliyoruz.

Hala utanmadan sıkılmadan Suriye’nin dışişleri bakanı Türkiye ve körfez ülkelerine hakaret edebilecek kadar densizleşebiliyor.

Suriye’de rejim fotoğrafçısının çektiği fotoğraflar meselenin ciddiyetini ortaya koydu.

Kimyasal silahlarla toplu halde öldürülen çocukların görüntüsü karşısında vicdanı olan herkes mahcup olacaktır. Ama yüzbinlerce insan da konvansiyonel silahlarla öldürülmüştür.

Suriye meselesinin çözümü için uluslararası platformlarda uyarıcı bir rol oynadık. Suriye politikamızı kıyasıya eleştiren bir CHP’ye rağmen dik durduk. 

MİT’in TIR’larına kanun dışı saldırı düzenlemelerine rağmen dik duruşumuzdan vazgeçmedik

“MİT’E SABOTAJ DÜZENLESELER DE YARDIMA DEVAM EDECEĞİZ”

Birileri çıkıp alçakça haince MİT’e karşı sabotaj düzenlese de biz büyük devlet sorumluluğu ile kardeşlerimize yardım taşımaya devam edeceğiz.

“SİSİ MAREŞAL OLDU, CUMHURBAŞKANI OLURSA ŞAŞIRMAYIN” 

Kahire’de de yine kan döküldüğüne şahit olduk. Bu katliamlara neden olan Sisi mareşal oldu. İşte askeri yönetimlerin taltif anlayışı odur. Yakında kendisini Mısır’ın cumhurbaşkanı seçerlerse şaşırmayın. Görünün o…

MHP SEÇİM BÜROSUNA DÜZENLENEN SALDIRI 

MHP bürosu önünde bir tartışma sonrası silahlı saldırı nedeniyle bir vatandaşımız hayatını kaybetti. İstanbul emniyetimiz çok kısa sürede olayın üzerine giderek olaya karışanları gözaltına aldı.

Şişli Belediyesi’ne de dün akşam provokasyon amaçlı saldırı düzenlendi. Van’da adayımıza yapılan saldırılar bir kenara bırakılamaz.

İki kez adayımızın evine ses bombası atıldı. Bütün bu saldırıları sağduyu ve soğukkanlılıkla karşıladık.

Seçim bürolarına yapılan saldırı sebebi ne olursa olsun milli iradeye yönelik bir saldırıdır.

Bu tür saldırıları şiddetle kınıyoruz.

Hayatını kaybeden kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm MHP camiasına başsağlığı mesajlarımızı şahsım grubum ve partim adına iletiyorum.

GÜLEN'E AĞIR SUÇLAMA

Bir hareketin bir örgütün kendi ülkesine karşı bu kadar hasmane bir tutum sergilemesi nedeniyle vakıflarımız derneklerimi büyük rahatsızlık duyuyorlar.

İslam kimsenin tekelinde değildir.

Hizmet etmek öğrenci yetiştirmek gibi kavramlar insani kavramlardır. Herkesi dışlayan herkesi horlayan bir harekete bürünemez.

Hizmet hareketiyle meşgul olanların adeta siyasi bir parti gibi davranmaları ve bir takım sis kayıtlarıyla anılmaları asla kabul edilemez.

İlim insanlarının da gönül insanlarının da istismarı bizim kabul edeceğimiz bir durum değildir.

Bu örgütün yönetimi ile mensuplarına arasında çok büyük bir farklılık olduğu ortaya çıkmıştır:

Örgütün tabanındaki insanlarımız son derece samimi bir tavır sergilerken üst yönetim farklı gayretlerin içine girmiştir.
Hizmet aşkıyla yola çıkan bir çok samimi kardeşimize rağmen örgüt Türkiye hasımlarının maşası olmayı tercih etmiştir.
Uluslararası karanlık çevrelere adeta peşkeş çekilmiştir.

Kuran’ın sorduğu en önemli sorulardan biri Akletme4 misiniz Hiçbir kardeşim kendi aklına ipotek koydurmasın.. Şu anda Anadolu’nun bir çok köşesinde şahsım ve partimi için akla hayale gelmez tezviratlar yapılıyor En büyük hırsızlık en büyük yolsuzluk milli irade hırsızlığıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.