1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Koronavirüs Tanrı'nın uyarısı mı? Çoğunluk buna inanıyor
Koronavirüs Tanrı'nın uyarısı mı? Çoğunluk buna inanıyor

Koronavirüs Tanrı'nın uyarısı mı? Çoğunluk buna inanıyor

Aylardır dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını için çeşitli senaroryalar üretilirken, Koronanın Tanrı'nın bir uyarısı olduğunu düşünenler de az değil.

A+A-

Koronavirüs biyolojik silah mı? Laboratuvar'da mı üretildi, yoksa hayvandan mı geçti?

Aylardır dünya kamuoyu bu sorunun cevabını arıyor. Her iddianın ise kendine göre savunucuları ve ortaya koydukları delilleri var.

Ancak bütün bunlarda ayrı olarak başka bir inanışın çok fazla olduğu gözlemlendi.

Çoğunluk korona virüs salgınının Tanrı'dan geldiğine inanıyor ve bunun bir uyarı olduğunu düşünüyor.

ABD'de yapılan bir kamuoyu araştırma sonuçlarından çıkan bir sonuç bu.

 

Chicago Üniversitesi İlahiyat Okulu ve AP-NORC Halkla İlişkiler Araştırma Merkezi'nin  birlikte düzenledikleri anket sonuçları çok ilginç.

Sonuçlara göre,Tanrı’ya inanan Amerikalıların yüzde 31’inin, koronavirüsün Tanrı’nın insanlığa değişmesini söyleyen bir işaret olduğuna inandığını gösteriyor.

Bu tespite en çok inananlar ise Protestanlar. Protestanlar’ın yüzde 48’i inanırken, diğer Protestan ve Katolik gruplarda bu oran yüzde 28 olarak ortaya çıktı.

Araştırma sonuçları, Eğitim, gelir ve cinsiyet ayrımı yapılmadan etnik kökene dayanarak orantılığında siyahların yüzde 47’si, Latin kökenlilerin yüzde 37’si, beyazların ise yüzde 27’sinin korona salgınının Tanrı’nın bir uyarısı olduğuna kuvvetle inandıklarını ortaya çıkardı.

Bir başka sonuca göre de korona salgınından en fazla etkilenen gruplardan biri olan siyah Amerikalılar içinde yüzde 27’lik bir grup Tanrı’nın varlığını sorgulamaya başladı. Bu oran Latin kökenlilerde yüzde 13, beyazlarda ise yüzde 11 olarak ortaya çıktı.

 

siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.