1. YAZARLAR

  2. Mustafa Gümüş

  3. METAL YORGUNLUĞU MU? MERAL KORKUSU MU?
Mustafa Gümüş

Mustafa Gümüş

EMEKLİ HAVA SAVUNMA ALBAY
Yazarın Tüm Yazıları >

METAL YORGUNLUĞU MU? MERAL KORKUSU MU?

A+A-

Ülkemizin şu anki durumu, geçen yazımda yazdığım “bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete”durumu. Kaptan artık gemiyi rotasında götüremiyor, gemi rotadan çoktan saptı. Neresinden bakarsanız bakınız durum parlak gözükmüyor. Dış politikada yanlış üstüne yanlışlar, yanılmalar, kayıkçı kavgaları ve nihayet gelinen nokta suratımıza tüm kapıların kapanması. Böyle devam edersek Edirne dışına çıkamayacağız herhalde. Komşularımızla SIFIR SORUN edebiyatıyla iktidara gelen AKP, sıfır dost, sıfır komşu yapabilmeyi başardı. Bunun en önde gelen nedeni; iktidarın, Çağdaşlıktan, Laiklikten uzaklaşıp, asırlardır zararlarından başka bir şeylerini görmediğimiz hala cahiliye dönemini yaşayan ARAP KABİLE DEVLETLERİNE yüzünü dönmesindendir. Atalarımız boşuna dememişler ”ne Arabın yüzü, ne Şam’ın şekeri” diye. İktidarın bu güne kadar ki, icraatlarına bakınız Modern dünyadan, Çağdaşlıktan, Laiklikten eser göremezsiniz. Ajandalarında Ülkeyi adım adım İSLAM CUMHURİYETİNE götürmek var. En son Müftülere nikah kıyma yasa tasarısı da bunların bir kanıtı değil mi?. 

 Ülke dinamikleri ile öylesine oynadılar ki, ADALET’İN bağımsızlığına güven sıfıra inmiş. Eğitim millilikten çıkmış DİNİ eğitim olmuş. Halk etnik ve dinsel, mezhepsel olarak özellikle ayrıştırılmış,  rüşvet, iltimas, toplumu habis ur gibi sarmış, parlamenter sistem gitmiş tek adam sistemi getirilmiş, kurumlar iliklerine kadar siyasete bulaşmış, velhasıl huzur ve güven dip yapmış, herkes birbirinden korkar olmuş.  

 İşte bu ahval ve şartlarda gemiyi rotasına çevirecek birilerine ülkenin acil ihtiyacı var. Ülkeyi tekrar Parlamenter sisteme dönüştürecek, Adalete, hukuka güveni sağlayacak, Ülkenin yüzünü çağdaş dünyaya döndürecek birilerine ihtiyaç var. Bu Sayın AKŞENER de olabilir, bir başkası da. Sayın Akşener çıktı ortaya ve Cumhurun başkanlığına talibim dedi. Halktan gelen rüzgarı da arkasına alarak yeni parti çalışmalarına başladı. AKŞENER hareketinden korkan Sayın ERDOĞAN, Sayın BAHÇELİ, Yandaş basın, yayın hepsi sayın Akşener’i karalama kampanyasına başladılar. Şu anda halkın gözünde en aşağılık şey nedir? FETO cu olmak. AKŞENER’İ FETO destekliyor diye yandaş yalama basına manşet yaptılar. AKŞENER de “benim FETO ile irtibatlı olduğumu yazıp, söyleyip de ispatlamayan şerefsizdir, alçaktır, namussuzdur, müfteridir” dedi. Tık yok, kabullendiler bu lafları. Akşener’e atılan FETO Yaftası tutmadı. CHP de de tutmadığı gibi. 

 Modern çağda bilgiye ve görsele ulaşmak o kadar kolay ki, artık kim kiminle nerede ne halt karıştırıyor biliniyor. Sosyal medyada ki görseller kimlerin FETO tezgâhından geçtiğini ayan beyan açıklıyor. Sayın BAHÇELİ 700 e yakın delege tarafından partisinin başında istenmemesine rağmen koltuğu bırakmıyor. Malumunuz koltuktan kalkmamak bizim ülkemizin bir gerçeğidir, genellikle siyasiler o koltuklar da son nefeslerini verirler. Sayın Bahçeli’ ye seçimlerden önceki beyanlarını ve referandum ve sonrası beyanlarını yan yana koyup, kalkmak istemediği koltukta geriye yaslanıp beyin süzgecinden geçirmesini öneririm. Hangi söylemim doğru hangisi yanlış diye. 

AKŞENER korkusu sayın Erdoğan’ı da sarmış olacak ki her toplantıda, her organizasyonda 2019 u işaret ederek % 50 +1 e vurgu yapıyor. %50 +1 i ilk tur da hiçbir adayın alması mümkün görünmüyor. İş ikinci tura kaldığında da her şey olabilecek bir konjonktür var. Belki Sayın ERDOĞAN kendi kendine, nerden çıkardım ben bu %50 +1 i diye pişmanlık duyuyordur. İşte bu korku, METAL yorgunluğu bahanesiyle parti teşkilatlarında ve Belediyelerde tasfiyelere gitmeye yönlendiriyor. METAL yorgunluğu bahanesiyle görevlerinden alınanlar, sayın genel başkanım 15 yıldır zatıâliniz gece demeden gündüz demeden hepimizden daha çok çalıştınız, sizdeki METAL yorgunluğu hepimizden daha fazla olması gerekmez mi? diye akıllarından geçmez mi acaba. Elbette geçirirler ama söylemeye yürekleri yetmez. 

Sayın ERDOĞAN’IN da, sayın BAHÇELİ’NİN de, partileri AKP ve MHP nin de, yandaş basının da en büyük korkuları,  METAL değil MERAL korkusudur. Ama korkunun ECELE faydası yoktur. 

Sayın AKŞENER; İktidarı ile, yavrucuk muhalefeti ile, yandaş medyası ile, topyekun size saldırmaları size çamur atmaları sizin doğru yolda olduğunuzun kanıtıdır. Engellemeler sizi çıktığınız yoldan alıkoymasın, yolunuz açık olsun. 

Bu yazı toplam 823 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
25 Yorum