1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Metastaz FETÖ medyasından isimler verdi!
Metastaz FETÖ medyasından isimler verdi!

Metastaz FETÖ medyasından isimler verdi!

Gazeteci Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu, FETÖ’nün medya ayağında olduğu bazı isimler verdi.

A+A-

Gazeteci Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu, yeni Fethullah Gülenler ülkeye zarar vermesin diye yazdıkları ‘Metastaz’ı Medyaradar’dan Edda Sönmez’e anlattı.

Pehlivan ve Barış Terkoğlu FETÖ’nün medya ayağında olduğunu iddia ettikleri isimleri açıkladılar. İki isim röportajda bu konu hakkında şöyle konuştu.

MİLAT GAZETESİ’NDE ERDAL ŞİMŞEK

Barış Pehlivan: Bakın, biz bunları dava dosyalarından yazdık. AKP’ye yakınlığı ile bilinen Milat Gazetesi'nin şu an halen künyesinde "yazı işleri müdürü" olarak görülen ve yine Milat Gazetesi'nde yazar, TRT Kurdi'de program yapımcısı olan Erdal Şimşek’i yazdık. Şimşek’e dair dava dosyalarına giren iddialara baktığımızda; kendisini MİT’çi olarak tanıtıp, bir iş adamı adına başkalarını korkutup, FETÖ üzerinden rantlar sağladığı suçlamalarını gündeme taşıdık.

AHMET KÜÇÜKBAY’IN FETÖCÜ OLDUĞU REDDEDİLEMEZ

Barış Terkoğlu: İzmir’de Ahmet Küçükbay diye bir iş adamı var. Türkiye’nin en bilinen iş adamlarından. Orkide yağlarının da sahibi olan kişi. Aslında FETÖ Borsası demiş olmamızın özetini onun üzerinde gösterebiliyorsunuz. Ahmet Küçükbay, FETÖ'cü olduğu da asla reddedilemeyecek biri. Çünkü kendisi de pişman, bu örgütün içinde olduğunu bir ölçüde kabul eden biri. O kadar kabul ediyor ki; Samanyolu TV’de o var, Zaman Gazetesi'nde de o var, TUSKON’da da o var. Ahmet Küçükbay bu soruşturma potasına girdikten sonra etrafında değişik tipte insanlar beliriyor. Bazı sermaye çevreleri Küçükbay’ın şirketlerini almaya çalışıyor.

Bu çok tehlikeli, çünkü bunların içinde iktidara yakın olanlar var. Bir bakıyorsunuz, bir medya grubunda bir gazeteci çıkıyor, Ahmet Küçükbay’ın FETÖ'cü olduğunu yazıyor. Ama gelin görün ki; bir bakıyorsunuz Ahmet Küçükbay’ın yanına yaklaşan medya patronu "Küçükbay’ın FETÖ’cü olmadığı" şeklinde yalan haberler yaptırıyor. Bu medya patronu Küçükbay’ın hayatına öyle giriyor ki...

BAZI MEDYA PATRONLARI FETÖ’YÜ KULLANIYOR

Ona polisin kendisini takip ettiğini, Sancak soy isimli bir işadamı haber veriyor. Biz bunu nereden aldık, gizli saklı bir yerden öğrenmedik. Polisin raporu var bu konuda; iddianameye girmiş bir hikaye. Bugün herhangi bir yurttaş, FETÖ operasyonunda polisten elde ettiği bilgiyi birine söylese başına gelmedik kalmaz. Ama bir bakıyorsunuz, başına bir şey gelmediği gibi iktidarla ilişkileri gayet iyi gidiyor. Bazı medya patronları, FETÖ ile mücadeleyi bir anlamda kendilerine avantaj sağlamak için de kullanıyor. Ve bazı gazeteciler de bu dönemde işin tam anlamıyla tetikçilik yapıyor. Patronlarının verdiği para karşılığında, istediklerini "FETÖ’cü" ilan edip, istemediklerini "değildir" diye yazabilecek noktaya geldiler. Esasında biz medyanın da bu işin içinde sorgulanmasını istiyoruz.

MEDYA PATRONLARI FETÖ İLE İLİŞKİSİNİ ÇOK İYİ TUTMAYA ÇALIŞIYOR

Barış Pehlivan: Bizim yazdığımız o tapelere baktığımızda şunu görüyoruz... Birçok medya patronu Fetullah Gülen ile ilişkisini çok iyi tutmaya çalışıyordu. Örnek veriyorum; Turgay Ciner’in “bu müessesede büyüğümüz Fetullah Gülen aleyhine bir şey çıkartmam, bir yazı yazdırmam” dediği iddiasını biz bu tapelerden öğreniyoruz. Ya da Aydın Doğan’ın “gerçek demokratlığı hocaefendi temsil ediyor” dediği iddiasını gündeme getiriyoruz .

Şimdi bunlar çok önemli. Eğer biz yakın tarihi doğru anlarsak, doğru ders çıkarabilirsek , eğrisi ve doğrusu ile yüzleşebilirsek, önümüze doğru bakarız. Eğer bir şeylerin üzerini kapatırsak, bazı ilişkileri görmezden gelirsek, biz geleceğe doğru yol alamayız. Ve Türkiye’yi yine kötü günler bekler. Onun için, ben bu gerçeklerle yüzleşilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu kitabın namusu da odur. Bu kitap kimseye yandaşlık yapmadan, yanlış gördüğü ne varsa yazan bir kitap.

ERDOĞAN, HANDE FIRAT’IN NİKAHINA KATILMAKTAN NEDEN VAZGEÇTİ?

Barış Tekoğlu: 5 Aralık 2017 akşamı gazeteci Hande Fırat dünya evine girdi. Düğüne katılması beklenenlerden biri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dı. Ancak sürpriz bir şekilde gelmedi. İddia o ki; Erdoğan nikaha katılmaktan son anda vazgeçti. Zira, çiftin nikah şahitlerinden biri önemli bir şüpheliydi. Hande Fırat ve Murat Özvardar çiftinin nikah şahidi iş adamı Recep Ercan Keskin, o nikahtan kısa bir süre sonra "hayali ihracat" suçlamasıyla tutuklandı. İşte Erdoğan'ın bu soruşturmaya dair aldığı istihbarat nedeniyle, o karede olmak istemediği ileri sürülüyor.”

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.