MHP'de toplu istifa

MHP'de toplu istifa

Milliyetçi Hareket Parti Söke İlçe Teşkilatı üyesi 89 kişi bir bildiriyle partiden istifa etti.

MHP Söke İlçe Teşkilatı eski Başkanı Metin Mutafoğlu öncülüğünde aralarında İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Ali Oklay, içerisinde Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kabasakal, Bağarası eski Belediye Başkanı Ünal Yeşil ve Bağarası Belde Yönetim Kurulu üyelerinin de bulunduğu toplam 89 kişi toplu olarak istifa etti.


89 kişilik toplu istifa listesinde partinin eski ilçe Başkanlarından Mehmet Fırat, Ülkü Ocağı eski Başkanları İsa Salcan ve Kamil Kabakçı gibi MHP camiasının önemli isimleri de yer aldı.

MHP Söke İlçe Teşkilatı’na yollanan toplu istifanın üst metninde, gerekçe olarak şu ifadeler kullanıldı:

24 Ekim Perşembe günü üyesi olduğum siyasi partimin insani ve siyasi etiğe uygun olmayan şekilde kapatıldı. 30 Mart 2014 seçimlerinde yaşadığım ilçede aday belirleme çalışmalarının partime ivme, misyon, vizyon katacak şekilde değil, birkaç kişinin aylar önceden yaptığı pazarlıklar sonucu belirlendi. Çıkabilecek yeni adayların ve katılımların önünün kesildi.

30 Mart 2014 Belediye Başkanlığı seçimlerinde aday olacak kişinin ve çevresinin dünya görüşüyle benim görüşümün ilgisizliği, geçen 10 yıl süresince partime olağan üstü gayretleriyle büyük katkıları olan ve gerekli ivmeyi kazandıran yöneticilerimin başarısız ve itibarsız gösterilme gayretleri, üyesi bulunduğum siyasi partime kırk yıla yakın hizmet verenlerin yok sayılarak, emek ve zaman katkısı bulunmayan kişilerin partimin yetkilileri gibi gösterilme gayret ve çabaları sebebiyle üyesi bulunduğum siyasi partimden istifa ediyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.