Nah çıkarsın afedersin

Nah çıkarsın afedersin

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, bir televizyon programında kullandığı ifadelerin çarpıtılmasına çok sert bir şekilde tepki gösterdi. Söylediklerini çarpıtanların 'kazma” gibi adamlar olduğunu söyleyen Kuzu, 'Sol Türkiye'de kestirmeden temize ç

AKP İstanbul Milletvekili Kuzu, katıldığı bir televizyon programında kullandığı ifadeler nedeniyle “Sağcılar yolsuzluk yapar Solcular yapmaz” gibi bir algı oluşmasını sert sözlerle eleştirdi. Twitter hesabından, “Kimi uyanık solcular tutturmuşlar Sol yolsuzluk yapmaz Sağ yapar. Bu lakırdıyı Anadolu’da desen ‘H… şuradan’ derler”ifadelerini paylaştı.


Attığı tweet konusunda ANKA muhabirine açıklamalarda bulunan Kuzu, “H…. şuradan” ifadesindeki boşluğu herkesin istediği gibi “iyi olmayan bir şeyle” doldurabileceğini söyledi. Solun geldiği kadar yediğini savunan Kuzu, “İSKİ yolsuzluğu nereden çıktı? İzmir’deki sıkıntılar, Edirne’deki sıkıntılar nerden çıktı? Yani bundan dolayı ‘hükümet olan yer diye’ bir şey çıkmaz ki. Trafiğe çıkmayan adam trafik kazası nasıl yapacak? Ama her trafiğe çıkan da kaza yapacak diye bir şey de yok. Bunun onunla bir alakası yok ki. Kestirmeden temize çıkacak Sol Türkiye’de nah çıkarsın affedersin” dedi.

Yaptığı açıklamalar ile ilgili yapılan bazı haberlere sert eleştiriler yönelten Kuzu, “En son dayanamadım nokta nokta koydum. Herkes istediği gibi doldursun” ifadelerini kullandı. Söylediklerinin çarpıtıldığını söyleyen Kuzu, “Suyun yanında olursan su içersin. Ama her suyun yanında olan da kaçak su içecek diye bir şey yok. Adamların espri yeteneği yok kazma gibi adamlar. Kazma gibi tipler bunlar. Görüş ifade ediyorlar sözüm ona. Bizi sıkıntıya sokacaklar… Yolsuzluğu kim savunur değilse” ifadelerini kullandı.

Attığı tweetteki boşluğu ne ile doldurulması gerektiğinin sorulması üzerine Kuzu, “Ben küfür etmem. Anadolu’daki insan diyormuş herhalde. Oraya ne yazar bilmem. En sonunda bana onu yazdırdılar” şeklinde konuştu.

Herkesin programda kullandığı ifadeleri “bal” gibi anladığını söyleyen Kuzu, “İşlerine öyle geliyor. Ortam müsait ya şu ara… ‘Sol yemezmiş’ bal gibi yer. Öyle bir şey var mı?” değerlendirmesinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.