1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. O Sloganını Duyunca Mest Oldu
O Sloganını Duyunca Mest Oldu

O Sloganını Duyunca Mest Oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş'ın seçim ofisinin açılışında konuştu.

A+A-

Konuşması ‘Başbakan Kemal’ sloganlarıyla sık sık kesildi. Kılıçdaroğlu da ‘O da olacak inşallah. Halkın desteği ile olacak inşallah’ dedi.


TÜRKİYE’NİN TEMİZLENMEYE İHTİYACI VAR 

30 Mart’ta Türkiye kazanacak, Türkiye’nin temizlenmeye ihtiyacı var. Türkiye’nin özgürlüğe, barışa, beraber yaşamaya, ötekileştirilmediği bir topluma ihtiyacı var. Halkla beraber yürüyeceğiz, halka inanacağız ve yolumuza öyle devam edeceğiz

MANSUR YAVAŞ’A DEDİM Kİ: GEL HALKIN PARTİSİNE


Mansur beyi ben de ilk kez dinliyorum, güzel şeyler söyledi. Siyasetteki yolculuğunu bilmem. Başarıyı kim gösterirse göstersin, hepimiz saygı duyacağız. Ankara’da düzgün siyaset yaptı, herkesin takdirini kazandı. Ona ‘Gel CHP’ye, gel halkın partisine. Beraber ortak mücadele edelim’ dedim.

ANKARA’DA HAVALANINA GİDERKEN AĞAÇLAR 10-15 KEZ DEĞİŞTİ

Geldi, beraber mücadele ediyoruz. Omuz omuza mücadele ediyoruz. Ankara’da ıhlamur ağaçlarının kaça alındığını söyledi. Kul hakkı yiyenden hesap soracağız. Ama hukuk kuralları içinde kalarak. 

Dosyaları önüne koyarak, hesabını ver diyerek soracağız. Sen gidip İtalya’dan ağaç getireceksin, havaalanına giderken dikilen ağaçlar 10-15 kez değişiyor. Nereye gidiyor bu paralar?

ANKARA’DA MALI GÖTÜRDÜLER

Çocuklarının hesabını verecek. Onlara ayakkabı kutusu az gelir. Ankara’da malı götürdüler zaten. İtalya’dan binlerce euroluk ıhlamur ağacını almayacağız, çok daha ucuzunu kendi ülkemizden alacağız. Türkiye’de ıhlamur ağacı mı yok?

DEDİM Kİ ,SEÇİLDİĞİN GÜN BÜTÜN ANKARALILARIN BAŞKANISIN

Başkan çıtayı koydu, yüzde 51. Ona dedim ki ‘Belediye başkanı seçildiğin gün sen artık bütün Ankaralıların belediye başkanısın. Oy vermesin ya da vermesin. Biz herkesi kucaklarız.’

DOSYALARI KAPATTIRMAYACAĞIZ 

Yeni bir siyaset anlayışını inşâ etmeye çalıştığımızı söyledim. İçinde bulunduğumuz koşullar sıradan koşullar değil. Hepimiz düşünürdük ama aklımıza gelmedi. Bakanlar Kurulu ve içindeki çete devleti soyuyor. Şimdi hep beraber dosyaların üzerini kapatmaya çalışıyorlar. Kapattırmayacağız.

SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUAT

Bütün yurttaşlarımı temiz siyasette buluşmaya davet ediyorum. Ayrılığa gayrılığa yer yok. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Geldiğimiz nokta budur.

RÜŞVET YİYEN BAKANLARI İHRAÇ ETTİ Mİ?


76 milyonun ortak sembolü Türk Bayrağıdır. Her zaman gurur duyarız Bayrak geçerken hepimiz ayağa kalkarız. Bu bizim ortak görüşümüzdür. Bayrak geçerken ayağa kalkmayan 4-5 AKP’li bakan vardı. Bunu biliyor musunuz?

Bize vatan sevgisi öğretecekler. Bayrağa kalkmayana ihraç ettin mi? Onları kucakladın. Rüşvet yiyen bakanları ihraç ettin mi? Etmedin. Siz şimdilik istifa edin de sonra bakarız dedin. Bunlar helale değil harama ortak olanlardır. Savunmayacağımız tek şey hırsızlıktır.

MECLİS’TE HIRSIZ DEDİ ARKADAŞLARIM, ALINIP DAVA AÇMIŞLAR. E YAPMA O ZAMAN HIRSIZLIK

Parlamentodaki arkadaşlarımız hırsız diye bağırmışlar. Biri kalkmış demiş ki ''Dava açacağız, hırsız diye bağırdılar.'' E yapma o zaman hırsızlık.

EVREN DE YASAK GETİRMİŞTİ, ONUN YASAĞINI TAKAN OLDU MU?

Yasak getirmişler, hırsızlık konuşulmayacak diye. İstediğiniz kadar yasak getirin. Evren de yasak getirmişti. Onların yasağını takan oldu mu?

DAHA OĞLUNU ANLATMADIM

Daha oğlunu anlatmadım. Haram paradan öğrenci yurdu, cami olmaz.

RECEP BEY ‘YÜRÜTMENİN BAŞKANIYIM’ DİYOR YA, YÜRÜTMENİN BAŞKANI OLDUĞUNU BİLİYORUZ

Mansur bey Ankara’da aldığı, yaptığı her şeyin hesabını verecek. O yürütmenin başkanı olmayacak, halkın başkanı olacak. Recep bey ‘Yürütmenin başkanıyım’ diyor. Yürütmenin başkanı olduğunu biliyoruz. 

Geçmişte AKP’ye oy veren yurttaşlarım tabloyu gördünüz, ‘yolsuzluk, yoksulluk, yasaklarla mücadele edeceğiz’ dediler. Yolsuzlukla mücadele ettiler mi? Hayır, köşeyi döndüler. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.