Polis Allah'ta bizi -HAŞA- Mafya da

Polis Allah'ta bizi -HAŞA- Mafya da

Mahkeme 'Polis taraftara karşı suç işledi' dedi ve 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına hükmetti.

Olay günü statta görevli sivil polis memuru Süleyman Esirger'in "Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle kasten yaralama" suçunu işlediğine hükmeden mahkeme 3 ayrı suçtan da beraat kararı verdi.* Olaylı derbinin, bir polisin mahkumiyetiyle sonuçlanan ilk davasının nihai sonucunu ise Mahkemenin "vicdani kanaati" belirledi.
Sanık polisin suç işlemeyeceği yolunda kanaati oluştuğunu belirten Hakim Mustafa Öztürk, verilen cezayı erteledi

"ALLAH DA BİZİZ, MAFYA DA BİZİZ !.."

* Savcının iddianamesinden tüyler ürperten ifadeler,
" 5-6 polis Uslu'yu (taraftarı) sporcuların sahaya çıktığı tünele sokarak darp etti "
" Stadyumun dışında bulunan otoparkın demirlerine kelepçeledi."
" Polis memuru Esirger, kelepçeli vaziyette dövdüğü taraftara - Burada Allah da biziz, mafya da biziz. Eğer beni şikayet edecek olursan kafana sıkarım. Elime de falçata atar, nefsi müdafaa der geçerim, ceza almam- dedi."

Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda 2012 yılı Mayıs ayında oynan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrası çıkan olaylarda Cüneyt Uslu adlı taraftara karşı "Kasten yaralama", "Hakaret", "Tehdit" suçlarını işleyerek görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle hakkında dava açılan polis memuru 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Polis memuruna verilen ceza ise ertelendi.

"KÜFÜR YEDİ. FUTBOLCULARIN TÜNELİNDE DÖVÜLDÜ. OTOPARK DEMİRLERİNE KELEPÇELENDİ."


Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianameye göre, derbi sonrası yaşanan olaylar sırasında tribünden bir taraftar sahaya doğru koşarken düştü. Cüneyt Uslu adlı taraftar ise düşen kişiye yardım etmek amaçlı yanına gittiğinde statta sivil olarak görevli polis memuru Süleyman Esirger, Uslu'nun yanına gelerek küfretti. Çevik kuvvette görevli 5-6 polis sporcuların sahaya çıktığı tünele Uslu'yu sokarak darp etti ve stadyumun dışında bulunan otoparkın demirlerine kelepçeledi. Polis memuru Esirger, kelepçeli vaziyette dövdüğü Uslu'ya "Benim ismim Süleyman Esirger. Bu ismi hayatın boyunca unutma. Burada Allah da biziz, mafya da biziz. Eğer beni şikayet edecek olursan kafana sıkarım. Elime de falçata atar, nefsi müdafaa der geçerim, ceza almam" dedi.

SAVCI POLİSİN 12 YIL 6 AYA KADAR HAPSİNİ İSTEDİ


Söylendiği iddia edilen sözlerin onur, şeref ve saygınlığı rencide edecek, ruh dinginliğini bozacak nitelikte olduğu ifade edilen iddianamede, polis memurunun görev gereklerine aykırı hakaret ettiği belirtildi. Polis memuru hakkında "Görevi kötüye kullanma", "Kasten yaralama", "Hakaret", "Tehdit" suçlarından 3 yıl 10 aydan 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

POLİS: YARDIM ETMEK İÇİN YANINDA BULUNDUM


Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında tutuksuz sanık polis memuru Süleyman Esirger, müşteki bilgisayar mühendisi Cüneyt Uslu ve avukatı Ayhan Sağıroğlu hazır bulundu. Duruşmada savunma yapan sanık Esirger, maç sonunda Fenerbahçe taraftarlarının olay çıkardığını belirterek, olaylar sırasında çevik kuvvet polisinin toplu müdahalesi olduğunu söyledi. Gözaltına alınan kişilerin kimlik bilgilerini öğrenmek amacıyla stadın yanında bulunan gözaltı araçlarının yanına gittiğini belirten Esirger, "Yerde yaralı yatan bir şahıs gördüm, yardım istiyordu. Gazdan etkilendiğini düşündüm. Ben kendisine yardım etmek isterken polis olduğumu anlayınca da yardım talebini reddetti. Yanında 10 dakika kadar yardım etmek için bulundum. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

TARAFTAR: YÜZÜSTÜ KELEPÇELEDİLER. COP VE TEKMEYLE VURDULAR. BU DURUM 45 DAKİKA SÜRDÜ


Duruşmada söz alan müşteki Cüneyt Uslu, olay günü yüzüstü kelepçelenip yere yatırıldığını ifade ederek, "Sanıkla beraber diğer polisler cop ve tekmeyle vurdular, sonra sanık bana yumruk attı. En son sırtıma oturup kafamı tutarak tehdit etti. Bu durum 45 dakika boyunca sürdü" diye konuştu. Uslu'nun avukatı Ayhan Sağıroğlu ise, sanığın tüm suçlardan ceza almasını talep etti.

1 YIL 10 AY 15 GÜN HAPİS CEZASI ERTELENDİ


Mahkeme polis memuru Süleyman Esirger'i "Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle kasten yaralama" suçunu işlediği gerekçesiyle 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı, bu ceza ertelendi.

HAKARET VE TEHDİT VE GÖREVİ KULLANMADAN BERAAT. HAPİS CEZASINA ERTELEME


Sanığın suç işlemeyeceği konusunda mahkemede vicdani kanaat oluştuğuna dikkat çeken hakim Mustafa Öztürk, verilen cezayı erteledi. "Hakaret" ve "Tehdit" suçunun işlendiğinin sabit olmadığına karar veren mahkeme, "Görevi kötüye kullanma" suçunun da unsurların oluşmadığını belirtti ve sanığın bu 3 suçtan beraatına karar verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.