Vural'dan Başbakan'a çok ağır sözler

Vural'dan Başbakan'a çok ağır sözler

İzmir'de basın toplantısı düzenleyen Oktay Vural, "Başbakan'a bakın KJ (TV'de akar yazı) operatörü, ihale ayarlayıcı, alafranga tuvalet bidecisi, imarcı. Dünya liderine bakın, nelerle uğraşıyormuş" dedi.

MHP Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural, seçim çalışmalarına destek vermek için geldiği İzmir’in Gaziemir İlçesi’nde parti binasında düzenlediği basın toplantısında yolsuzluk ve rüşvet iddialarına yönelik tapeleri dinletti. Vural, "Başbakan’a bakın KJ (TV’de akar yazı) operatörü, ihale ayarlayıcı, alafranga tuvalet bidecisi, imarcı. Dünya liderine bakın, nelerle uğraşıyormuş" dedi.


MHP Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural, partisinin Gaziemir İlçe Başkanlığı’nda partililerin katılımıyla düzenlediği basın toplantısında Hükümet’e yönelik yolsuzluk ve rüşvet iddialarını ortaya koyan tapeleri, IPad’inden dinletti.


Vural, 11 yıldır Türkiye’de bölücü ve rüşvetçi çetenin işbaşında olduğunu öne sürerek, şöyle konuştu:


“Oy veren vatandaşların temiz oylarının harama karıştırmaması gerekiyor. 11 yıldır kurdukları saadet zinciri deşifre edildikçe bu ülkeyi yöneten zihniyet milli iradeye sahip çıkmamıştır. Başbakan birleşik kaplar düzeneği oluşturmuştur. Bir tarafta bölücü zihniyet diğer tarafta rüşvetçi zihniyet ve paralel çete oluşturduğu yapılanma meydana getirmiştir. Maalesef hukukun yok sayıldığı, milletin hakkının zayi edildiği rüşvetçi ve bölücü çete Türkiye’yi kıskaca almıştır. Türkiye bu kıskaç içinde hukukunu birliğini heba ediyor. Her gün tapeler yayınlanıyor. Başbakan’ın tüm korkusu bu harami düzeneğinin yıkılmasıdır. Bunların kurduğu soygun düzeneği şeytanın bile aklına getirmeyeceği bana bir soygundur. Hollywood senaristlerine “yaz’ deseniz onların bile aklına böyle bir soygun yazısı gelemez. Paralel devlet iddialarını, paralel çetelerin üstünü örtmek için ortaya atıyorlar. Tehditlerinin arkasında yatan hukukun birliği üzerine kurulan soygun tuzağının bozulmasıdır. Milli irade ve menfaat kaygıları olmamıştır. Paralel devlet iddialarını ortaya atanlar paralel çetelerin üstünü örtmeye çalışıyor.

“YOLSUZLUK HAVUZUNUN DELİNMESİNDEN KORKUYOR"

Vural, Başbakan’ın her konuşmasına “Ben gidersem siz de gidersiniz, yanarsınız" gibi tehdit ve şantajla başlayarak basın özgürlüğünü kontrol altına aldığını ileri sürerek, şunları söyledi:


“Recep Tayyip Erdoğan, bir gazeteye verdiği röportajda “3. köprü 3. havalimanı yapacak müteahhit firmaların demoralize olacak müteşebbüs ruhları zedelenecek kaygısı var’ diyor. Tapeler ortaya koymaktadır ki kaygısı müteahhit değildir bu çeteyi yönetenlerin kendisi olduğunu ortaya çıkarmaktadır. Başbakan başkaları üzerinden kendi ayıplarını örtmeye çalışıyor. İhale ve dev yolsuzluk havuzunun delinmesinden korkuyor. Havuz delinirse bütün kirli işler saçılır diye korkuyor. Bakanların asıl görevi de bu çeteyi yönetmek bu kirli paranın içinde siyasetin finansmanı vardır. Milletin hakkı hukuku vardır. İhale ve rüşvet çarkına çomak sokmayalım mı?

SAVCILARA, POLİSLERE VE MEDYAYA ÇAĞRI

Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Önümüzdeki seçimde İzmir’de almak için oy satın almak amacıyla dev bir fon oluşturduğu iddia ediliyor. Medya manipülasyonu ile çarpıtılıyor. Milli irade haram para iradesi için kullanılmıştır. Rıza Sarraf için kullanılmıştır. Milli irade yalanla yanıltılmıştır. TBMM’de şunu yaşıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan hukuku katlediyor, savcılar ayarlıyor, Erdoğan medyayı susturmak ve yönlendirmek istiyor sosyal medyayı kontrol altına almak istiyor. Erdoğan tapeleri yolsuzluk ve rüşvet çetesinin gerçeklerini milletten saklamak istiyor. Türkiye’de uzaktan kumandalı telefonla yönlendirilen medya kurulmaktadır. Hepimizin özgürlükleri tehdit altındadır. Milli irade tehdit altındadır. Erdoğan istibdat dönemi başlatmıştır. Baskı tehdit şantaj susturma hepimiz herkes tehdit altındadır. Bütün basın mensuplarına savcılara sesleniyorum. Özgürlüklerimiz tehdit altındadır, hukuk tehdit altındadır. Ey savcılar! Siz hukukun peşinde koşunuz birilerinin dosyalarını kapatmak için çalışmayınız. Adli kolluklar polisler size sesleniyorum. Bu milletin akının hukukun vicdanın polisi olunuz. Ey medya milletin hakkın hukukun peşinde koşunuz. Türkiye’de yaşadıklarımız sosyal medyaya yargıya baskı işadamlarına baskı ve tehditlerle bu ülkeyi yöneten ceberut anlayıştan milli iradeyi kurtarmamız gerekiyor. Türkiye’de demokrasi ve hukuk devletinden yana olanlarla ceberrut devletten diktatörlükten yana olanların mücadelesi haline geçecektir. Bu haram çetesine bölücü çeteye Türkiye’yi teslim etmeceğiz, alacağız. Kesin kararlıyız inandık. Bu hesap kesilecektir kimsenin kurtuluşu yoktur. Bürokratlar devleti yönetenler aklını başına alsın. Böyle bir hesaplaşma döneminde basının objektif olması gerekiyor, savcı ve mahkemelerin bağımsız ve tarafsız olması gerekiyor. Bu konuda taraf olmayın.

“İZMİR’İ ÇETELERE TESLİM ETMEYECEĞİZ"

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım üzerinden sürdürerek, şöyle konuştu:


“Böylesine bir seçimde temiz İzmirliler’in oyunu isteyeceklerin önce bunun hesabını vermeleri lazım. İzmirliler namuslu ve dürüst insanlardır Yolsuzluk ve rüşvet çetesini yönetenlere iradeyi teslim etmez. Kendisine bu iddialar sorulduğunda “lüzumsuz işler’ diyen Yıldırım, hangi lüzumsuz işlerle uğraştıklarının cevabını İzmir’e vermek durumundadır. Biz de alandayız. Bu alanda dolaşanların milletin hak ve hukukuna uzanan eller konusunda hesap vermeli. İzmir ne yereldeki çetelere ne geneldeki çetelere teslim edilmeyecektir. Bu konuda rüşvet ve yolsuzluk ihaleye fesat karıştırmayla ilgili iddiaların olduğu İzmir’de AK Parti CHP kutuplaşması ile insanların oyunu alanların İzmir’i ve Türkiye’yi nasıl yönettiklerini hesabını vermeliler. Mertçe bir mücadeleye girmek istiyoruz ama kamu kaynaklarının acımasızca kullananlar oy toplamak için havuz oluşturanlar konusunda İzmirliler’in temiz iradesine sığınıyoruz.

"BUNLAR “LÜZUMSUZ İŞLER’ DEĞİL, HUKUK ÇALIŞSIN"

Vural, Yıldırım hakkında hazırlanan fezlekenin bir bölümünü okuyarak, Yıldırım’ın ekonomik çıkar amacıyla kurulan örgütün lideri olduğunu başında olduğu bakanlığın yapım ihalelerini işadamlarına verdiği yüzde 10 kar, komisyon istediği danışmanı Ö.S. aracılığıyla işadamlarından para topladığı hangi ihaleyi hangi firmanın alacağı konusunda belirleme yaptığı yönündeki iddiaları dile getirdi. Vural, “Bunlar lüzumsuz işler değil, bunlar bu milletin hak ve hukuku. Bunların hesabı sorulacak. Tapelerle delillerle tespit edilmiş bir iddialar karşısında hukuk çalışsın İzmir’i bacanakların ihale organizasyonuna yolsuzluk ve rüşvet çetesine teslim etmeyeceğiz. Bu konudaki iddiaları dile geçirmeye devam edeceğiz."

YILDIRIM’A 13 SORU

MHP Grup Başkanvekili Vural, AK Parti adayı Binali Yıldırım’dan şu sorulara yanıt vermesini istedi:


“Bir medya grubunun bazı işadamları tarafından satın alınması için Başbakan’dan ‘toplantı yapın’ talimatı aldınız mı?


Başbakan’ın talimatı doğrultusunda 21 Ağustos 2013 işadamları İ.Ç ve M.C ile buluştunuz mu?


Bu buluşmada İ.Ç M.C bu medya grubunu K ve L şirketleri tarafından satın alınması emrini verdiniz mi?


4 Ağustos 2013 tarihinde aynı grupla ikinci toplantı yaparak bu havuza hangi işadamının ne kadar para ödemesi gerektiğini tevdi ettiniz mi?


Bu medya grubu için işadamı M.Ö M.C C.K N.Ö’ nün ellerini cebine atması gerektiğini söylediniz mi?


3 Ekim 2013 tarihinde bu oranları yüksek bulan N.Ö Arap Türk ve Ziraat Bankası’ndan uzun vadeli düşük faizli kredi çekmesinde yardımcı oldunuz mu?


Parayı temin etmeleri için Arap Türk ve Ziraat Bankası üzerinden sahte satış ve kredi süreci organize edilirken bu konuda devreye girdiniz mi?


27 Eylül 213 adı geçen işadamlarından sözkonusu paranın teslim edilmesi için danışmanın ÖFK adlı kişiye görevlendirdiniz mi?


17 Eylül 2013 tarihinde bu medya grubunun M.C N.Ö ve C.K’yı görevlendirdiniz mi?


4 Eylül 2013 M.C’ye bu paraları çok önemsenmemesi gerektiğini İstanbul- Ankara hızlı tren ve tünel ihalesinin kendilerine verilerek zararlarının kapatılacağını söylediniz mi?


Bazı işadamlarından yüzde 10 komisyon alarak ihale verdiğiniz iddiaları doğru mu?


M.C H.Ö’ ye ihalelerin bu işadamların istediği şekilde çıkacağı ve onlara verileceği sözünü verdiniz mi?


Bacanağınız Ulaştırma Bakanlığı’nda hangi işlere girdi, hangi işleri aldı hangi işleri koordine etti?

"DÜNYA LİDERİNE BAKIN HELE"

MHP Grup Başkanvekili Vural, eleştirilerini tapeler üzerinden sürdürerek şöyle konuştu:


“Bu hesapların İzmirliler’e verilmesi gerekir. Yıldırım bu ağır ithamların cevabını İzmirliler’e vermek durumundadır. Biraz önce dinlettiğim tapeler konusunda atfedilen hususlar doğru değilse hodri meydan. İşadamları hakkında neden suç isnadı ve hakaretle ilgili dava açmıyorsunuz? Kalkın deyin ki bu iddialar doğru değildir dava açıyorum. Yeni Ulaştırma Bakanı bütün bu iddialar ortadayken sen ne yapıyorsun? Bunlarla ilgili bir soruşturma açtırdın mı? Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili tapeler ortada dolaşıyorken soruşturma açtınız mı? İzmir yolsuzluk ve rüşvet çetesinin hedefi haline gelmiştir. Bu belgelerin tapelerin hesabı sorulacaktır. İnterneti karartın medyayı uzaktan kumanda ile yönetin bunun hesabı sorulacaktır. Bu hesabı MHP soracaktır. Başbakan, KJ (televizyonda akan yazı) operatörü olmuş. Sonraki aşamada kameramanlığa soyunacak sonra “bu fotoğraflar neden böyle çekiliyor’ diye devam edecek. İhale ayarlayıcı, alafranga tuvalet bidecisi, imarcı dünya liderine bakın nelerle uğraşıyormuş. Tapeler şunu ortaya koyuyor ki anketler manipülasyon aracı olarak kullanılıyor. Gazetecilere baskı ve tehditle başka haberlerin verilmesi talimatı veriliyor. Bu yaşadıklarımız gördüklerimiz Türkiye’deki zihniyetin diktatörlüğe sıçrama tahtası olarak kullanılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.